Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
Zadnja sprememba: pobalin 20.03.2018 13:08
[rename]
Seveda se na boniteto potem še plača davek, ampak moj point je drugje - da je vprašanje, če sploh obračunavajo boniteto?

O tem, kaj se bolj splača (svoj avto ali službeni) pa je tudi vprašanje. Odvisno od primera, do primera; predvsem pa od tega, koliko km prevoziš službeno, kako daleč imaš do doma. Seveda je privlačno, da imaš plačano gorivo, servis, gume ... ampak pod črto, pa je vprašanje, kaj se bolj splača.
Predvsem pa je odvisno od tega, ali se ti za boniteto zmanjša bruto plača ali ne.

Link, ki si ga objavil pove, da v devetih letih znaša boniteta 39.600 eurov (za avto vreden 40.000), če prevozimo več kot 500 privatnih km na mesec.
Če je 8 letnih servisov pa recimo 400 eurov, pa 4 komplete gum 1600 eurov je to 4800 eurov. In dodaj še 9x registracija/kasko v rangu 600 = 5400.
Pa recimo, da prevoziš 200.000 km (=poraba 7L/100 => 14.000 litrov = cirka 18k)

Torej sva na manj kot 30.000 stroškov. In po devetih letih tudi brez avta.
Izračun je še slabši, če menjaš po petih letih, ko za boniteto odšteješ 31.950 eurov, stroškov pa imaš manj kot 15.000.

(In dodaj na "prihodkovno stran" še nadomestilo za prevoz na delo, ki ga ne dobiš, če imaš službeni avto.)

Sem pa tole na pamet računal, lahko da sem se tudi zmotil :-P
Reklamacije sprejemam po oglasih ;-)
Evo, cikcaka je konec. Seveda mislim, da si se zmotil, večkrat. Od zadaj:

1. Ja, dobiš za prevoz, v službo pa letaš zastonj na leteči preprogi, kaj?

2. Po tvojem je 8 let star in za 200.000 km znucan avto, ki je nov stal 40 jurjev, vreden več kot 30 jurjev, kolikor si v teh letih prišparal?

3. Še vedno pišeš o zneskih bonitete in ne o davku na to boniteto. Boniteta je vrednost, ki jo dobiš od delodajalca v nedenarni obliki. Na boniteto plačaš davek, kot bi ga na denarno izplačilo, ne plačaš pa socialnih prispevkov. Jaz bi ti enkrat namesto neto plače izplačal samo znesek akontacije dohodnine, pa bi si za vse čase zapomnil razliko. :-P

4. Zaposlenci, ki imajo obdavčen službeni avto za privatne vožnje, imajo mesečno manjši strošek kot če bi avto kupili na kredit ali lizing, to pa pomeni, da imajo večjo kupno moč oz. so bolj kreditno sposobni za npr. nakup stanovanja... ali za naložbe v..., pardon, za trgovanje s kripto valutami. :-P

5. Reciva, da ti delodajalec kot boniteto ponudi brezplačno uporabo lepe hiše, za katero bi tržna najemnina znašala jurja na mesec. Ti na to plačaš samo dohodnino, reciva 30%. In za 300 evrov na mesec bi lahko najel ali odplačilno kupil kakšno stanovanje...?

Reklamacije na forumsko ležeče kadarkoli. :-P