Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[abohte]

Po mojem so te družbene spremembe bolj posledica drugačnega načina življenja in se nevrobiološke spremembe možganov še niso manifestirale v zadostni meri, da bi jih laik opazil v družbenem vzorcu vedenja.
Lahko ti enako zbrano prebereš knjigo, kot si jo 10, 20 let nazaj? Jaz ne. Še zdaleč ne.

Knjiga opisuje še problem povezovnja tekstov na spletu. Torej fan je, če je med tekstom povezava do več podrobnosti na temo, hkrati pa je to problem, ker vedno manj tekstov dokončamo, vmes kliknemo in se izgubimo med linki.

Wikipedia je dober primer. Gledam film, me nekaj zmoti, preverim na Wiki, najdem zanimivo povezavo, še tisto, še tisto, še tisto...eno uro kasnej ugotovim, da se film predvaja sam zase, jaz pa berem neko čisto šestnajsto temo na Wiki :)


Pa da grem bližje tvojemu komentarju glede sprememb na družbenem vzorcu vedenja.

Po mojem se to že vidi, tu je moja hipoteza (pojma nimam, če jo je mogoče potrditi).

Internet in njegova orodja (Google, Twitter, Facebook...) nam omogočajo, da lahko dobimo točno tisto, kar želimo. Če ne dobimo točno tistega, ampak samo malo drugače, nam že ni všeč.
To je opaziti tudi že pri izbiri politikov in političnih nagovorov - želimo točno in samo tisto, kar želimo, če se z enim politikom strinjamo 90%, ostalih 10% pa ne, nam že ni všeč, ičemo nekaj več. Zato politiki tudi koristijo ta orodja, da nam servirajo točno tisto, kar želimo slišat.

Trenutna Facebook afera je točno to: www.finance.si/89311...-milijarde

Serviranje tistega, kar želimo ali se bojimo in kdor nam obljubi to rešitev, ta je naš. Pri čemer ima isti še polno rešitev za druge profile, ki nam ne ustrezajo in bi jih po stari metodi zavrgli. Ampak ker ne konzumiramo široko, ker nimamo materiala v glavi za kompleksne relacije, je enostavno sporočilo dovolj dobro.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2703387

Strani: 1

macon sporočil: 12.861
[Gustl]

Lahko ti enako zbrano prebereš knjigo, kot si jo 10, 20 let nazaj? Jaz ne. Še zdaleč ne.

Seveda lahko. Vprašaj se, če je kaj narobe s tabo, da tega ne zmoreš več in se ne izgovarjaj na "sodobni način življenja".

Pametnega telefona nimam, ker ga ne rabim, temveč prastari Samsung, ki je dober za klice in SMS-e. Revčki, ki klikajo telefonček, ko gredo po pločniku, se mi smilijo.

Strani: 1