Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Inside]
> [rename]
> To mi je jasno, sem tudi jaz zagovornik vecinskega sistema ze - od casov, ko sem na referendumu glasoval zanj.
> Ampak dvomim, da bo nova vladna koalicija spremenila volilni sistem, nato pa vlada takoj odstopila, da bi imeli spet predcasne volitve.
> Oblast je oblast, sluzba poslanca pa dobra sluzba, ki se je ne odpove kar po parih mesecih....

Ja to je cista sebičnost in pokvarjenost, ki nas vodi v propad. Tudi Šarec je večkrat ponovil da se zavzema za spremembo volilnega sistema, ker tako se ne da delat. Kolikor bodo razmere v EU Nemčiji bolj pritisnile na nase pozicije je to edina pot, da se sestavi dva močna pola in znebi malih strank ki samo mešajo drek. Živ dokaz je zadnja vlada levosredinska skregana vsak z vsakim, pa bi morala bit po ideologiji čvrsta.
To bi bilo res zanimivo opazovat s primerne razdalje. Kako bosta v sloveniji obstali dve frakciji komunistov, nekako razbiti na mladokomuniste in starokomuniste. Najbrz bi se desne robne strancice (sds, nsi in sls) inkorporirale v neko starejso, pahorjansko - erjavcevsko vkljucujoco "sredino", medtem ko bi trdorokci svoje mesecnike, serpentinske, senice, kresala, golobcke in najlepso druzino v lublani, nje, zapakirali v nekaksno zdruzeno listo za enakost in pravicnost.

Ni pa nujno... morda bi pomlad obstajala kot stranka zase, tako kot putinova ali erdoganova opozicija, trdorokci pa bi vladali s popolno oblastjo.