Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

TA1 sporočil: 246
Ja, bravo, vidiš kako daleč se pride tudi če nisi zdravnik - tudi brez takega trdega študija lahko ustvarjaš (100 %) dodano vrednost (bi skoraj pomislil, da si zraven pri slavnih maketah za 2TDK - ampak v Brexitlandu se ne gredo za tak drobiž dokler imajo City in vse otoke okoli). Jaz se sicer ne baham z izobrazbo - mogoče samo toliko, da sem kakšno knjigo več prebral kot povprečen slovencelj in se ne pustim smešiti glede tega od "handlerjev". Glede argumentov bi lahko debatirala - ker, če bi tvoje ugotovitve veljale, potem bi imeli danes v Sloveniji mogoče še 5 zdravnikov.... ali pa še to ne. Da ne bo pomote - zadeve še zdaleč niso rožnate, niso pa tudi tako črne. Ker si v "handlanju" veš, da je prodaja po svoje umetnost pogajanj in ne izsiljevanj (saj lahko rečeš, da je ceh zdravnikov monopol ampak se zelo, zelo motiš, če misliš, da je monoliten). Evo, nič pretresljivega se ne bo zgodilo - flikalo se bo tako kot povsod drugje po Evropi. In ja, 300 mio je velik trg in navaditi se bo treba na migracije delovne sile (nenzadnje je to glavna prednost Trumplandije).

Kaj naj ti rečem ob slovesu, Nemirni Tujec: imej se lepo v Brexitlandu, bodi uspešen in predvsem zdrav. Prav gotovo boš imel veliko časa, da si boš urejal stvari tam po svoji meri. Vsaka odločitev je na dolgi rok optimalna, tudi tvoja, da si šel iz SLO, vendar naj velja glede Slovenije tista "daleč od oči, daleč od srca". Tukaj živeča raja se bo morala znajti sama s tistim kar ima in kolikor ustvari, brez danajskih trgovcev, brez šepetalcev tipa Jeffry Sachs in brez vzorcev, ki ne spadajo v naše okolje ali kulturo. Glede zdravstva mogoče tudi najprej po tistih točkah, ki sem jih prej napisal. Čao! ;)