Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-292686 sporočil: 763
Zadnja sprememba: anon-292686 16.03.2018 10:53
Z marsičem v zapisanem pogovoru se strinjam, o marsičem bi se dalo oziroma bi se morali(!) pogovarjati še mnogo več ... Glede Rusije in Rusov sem zadnje čase, v bistvu že kar nekaj let, izredno pozitivno naravnan (in imam v tej smeri celo določene osebne načrte). Sploh glede na vse globalne in tudi bolj lokalne okoliščine. Kot je že večkrat v preteklosti omenil neki od mene mnogo, mnogo kompetentnejši pisec, analitik, nekdanji (...) sekretar v eni izmed ameriških vlad (namenoma ga ne bom imenoval konkretno), je ena izmed največjih težav današanje Rusije, Rusov, tako politikov kot tudi čisto navadnih državljanov, zlasti srednje in še bolj mlajše generacije, opranoglavost in popolnoma nekritična naklonjenost Zahodu, "zahodnjaškemu" (tudi potrošniškemu) načinu življenja, njihovim izdelkom in ostalim glavnim (družbeno vplivnim) "elementom", ki takšno življenje, med ostalim, omogočajo, ali še bolje - ga zagotavljajo (z negativnim prizvokom te besede). Kot da bi se na vse pretege trudili postati in biti čimbolj všečni in morda celo enaki Zahodu. Na višjih nivojih, npr. političnem oziroma pri mednarodnem sodelovanju, je še posebej (bila) očitna recimo temu naivnost v pričakovanju in "svetem" prepričanu, da Zahod pa vendarle in vedno spoštuje zgolj in samo dejstva in (mednarodne) zakone. Zadnji dogodki so lep primer tega (v kontrastu z nasprotno stranjo, ali celo stranmi). Bolj se najbrž ne bi mogli motiti (kot še marsikatera precej manjša nacija ne) ... Žal.

Malce za izven, pa niti ne toliko - ker je zelo povezano s trenutnimi vrhunsko perečimi "vohunskimi" zadevami. Danes sem namreč prek različnih virov naletel na naslednji članek. Ne bom ga komentiral, je pa zelo verjetno, da bo morda kar naenkrat izginil z matičnega portala:

U.S. and Uzbeks Agree on Chemical Arms Plant Cleanup
www.nytimes.com/1999...eanup.html