Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
Zadnja sprememba: najobj 16.03.2018 10:09
[Mrnjafko]
Bravo prof. Bohanec!

Eden redkih pokončnih znanstvenikov, ki ni podlegel modi in verskim trendom rjovenja proti vsemu, kar samo sliši na izraz genom ali kaj podobnega. Zakaj so utihnili Bohančevi kolegi (pravzaprav kolegica - redna profesorica!!!, ki sem jo slišal na lastna ušesa), ki so trdili, da če poješ gensko spremenjeno hrano (kaj za hudirja to sploh je, saj tudi jaz sem gensko spremenjen, saj nisem identičen niti mami, niti očetu), ima to lahko negativne posledice na otrocih.

Sam sem na tem področju popolen laik ampak ??????????, "a se jim meša ali kaj" je moja prva misel ob tem. Pojem solato in bodo moja deca, kaj??, Marsovci?, zeleni od klorofila?

Borut ne daj se in ne daj jim miru, pa čeprav so Ti dali nagrado za življenjsko delo (znak, da spokaj :-) )
... čuj, če boš jedel paradajz, bodo rdeči, tako da pazi, kaj ješ, ker na totem forumu vsi dobro vemo, kaj pomeni, če si rdeč ...

P.S.: tudi sam sem na tem področju popolen laik in se rad pohecam, češ da kar te ne ubije, te krepi ... no, vseeno pa rahlo dvomim, da znanstveniki res lahko preuredijo gene in izzovejo samo tiste mutacije, ki sorte izboljšajo, hkrati pa tudi zagotovijo, da na gensko spremenjenih živih bitjih ne izzovejo kakšnih drugih negativnih sprememb, sploh če se te negativne spremembe lahko zgodijo nekaj generacij kasneje, znanstveniki pa niti pri prvi generaciji rezultatov še niso prav probali, ker jim razen v laboratorijih v resničnem življenju genskih sprememb ne dovolijo ...