Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.795
[bc123a]
> [0513ANITO]
> > [jeanmark]
> > > Kolega, ki pa ima enotno temperaturo vtoka (ob tem, da ima tudi konstanten pretok) ima pa 2 problema. Ko je zunaj mrzlo ga zebe, ko pa je manj mrzlo mu je pa vroče.
> >
> > Pretok ni konstanten.
>
> Za toplotno črpalko popolnoma zgrešeno.
>
> Pretok medija pri črpalki je zaželjeno, da je čim večji.
>
> Zakaj...Zato, da se čim bolj zniža temperatura vtoka....in s tem posledično dobi najvišji možni izkoristek TČ.

Si ziher da je to prav? Pretok medija mora biti cim manjsi, da je temperaturna razlika na crpalki cim vecja (torej boljsi izkoristek).
Jebo te bc...kozle strelaš...

Q (toplotni tok)= masni tok x delta T x cp

delta T = T dovoda-T povratka

Stremiš, da je T dovoda čim nižji (ga znižujemo s povečenim pretokom), ker takrat je temperatura kondenzacije plina nižja= boljši COP...zato si želimo čim večji pretok...

Pri meni konkretno: Moč obtočne črpalke...170W
dT 1°C pa pomeni 2,8 kW.

Iz zgornjih dveh vrstic vidiš, da je poraba obtočne črpalke za en velikostni red manjša od proizvedene toplote. (zato poraba obtočne črpalke spada pod ...nepomembno za celoto)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2702674

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[0513ANITO]
Jebo te bc...kozle strelaš...

Q (toplotni tok)= masni tok x delta T x cp
Sori, ne razumem. Ce enacbo obrnemo:

Q=fim * dT * cp
dt = Q/(fim*cp)

potem za vecji dt rabis manjsi masni tok (fim).

Kje sem zajebal? Saj verjetno sem, ampak help me out.


Pri meni konkretno: Moč obtočne črpalke...170W
dT 1°C pa pomeni 2,8 kW.

Iz zgornjih dveh vrstic vidiš, da je poraba obtočne črpalke za en velikostni red manjša od proizvedene toplote. (zato poraba obtočne črpalke spada pod ...nepomembno za celoto)
Uf, nisva se razumela. S crpalko sem mislil na topolotno crpalko (toplotni stroj!), ne na obtocno.

Strani: 1