Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Miro Cerar je zgodovina, drugi tir ostaja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[1357]
Da imamo še danes nevarne čudake na oblasti ali v bližini nje bom ponazoril z dvema primeroma. Ko se je v 70 letih gradila avtocesta Ljubljana-Postojna je moral biti na Raubar komandi zgrajen viadukt čeprav bi zadoščal samo most(nadvoz) za prečenje železnice in ta viadukt je bil ves čas miniran, da bi se lahko v primeru vojaškega spoapda porušil. Na enak način so se v tistem času gradial tudi letališča kjer so morale biti vse pristajalno vzletne steze ves čas minirane in pripravljene za uničenje. Ta dva detajla sem napisal zato da bo vsem, ki boste to brali jasno s kakšnimi bedaki je bilo potrebono živeti ve nekdanji državi in en del teh bedakov še danes vedri in oblači v bližini vladajočih struktur vsake vlade.
Kakšen b. si šele ti, ki pišeš tele pravljice. Slučajno vem od nekega visokega rezervnega inženirskega oficirja bivše JLA, da os tele o permanentnem miniranju ključnih objektov miti za b. Res pa je, da je vsak strateško pomemben objekt imel pripravljen eksploziv v zato določenem skladišču z vsem potrebnim materialom in načrti. Umsko zdrav človek pa v miru res ne bo postavljal naokoli tone eksploziva, prerado eksplodira in potrebuje bolj ali manj skrben nadzor. Zato so v miru bila skladišča in znani skladiščni pacovi, vodniki, ki so skrbeli za eksplozivna sredstva. In pri vsaki prekuciji se pozabi na "higieno" skladišč in prej ali slej poči. Potem so pa vsi drugi krivi, samo tisti ne, ki niso skrbeli za skladišče. Primer eksplozija na Lj. žel. postaji poleti 1945. Sicer si pa verjetno kot vsak povprečen slovenec že kdaj gradil in kupil cement v vrečah, v starih časih seveda na zalogo. In verejtno veš, kakšen je bil po letu dni, ali pa povprašaj starejše taušentkunstlerje.

Malo razmisli in nehaj pravljičarit.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2702621

Strani: 1

1357 sporočil: 7.095
Ne vem če si dobro razumel poanto mojega sporočila.kaj za boga se ima vojska za utikati v civilno sfero, kje pa kako bo potekala cesta, ali kako in kje bo zgrajno kako civilno letališče,......O tem sem govoril i o teh idijotih, ki so nekoč skonstruirali in realizirali te in takšne nabuloze in nekateri od teh "bolnikov" še danes sedijo na uplivnih položajih v javnem ali pa celo državno administrativnoem sektorju. Bolano je že razmišljanje da objekt, ki ga gradiš že projektiraš tako da ga boš rušil. In to niso pravljice temveč realnost, žal, črna realnost naše polpretekle zgodovine.
FIN-454644 sporočil: 10.879
Moj pokojni sodelavec, Postojncan, je pripovedoval naslednjo ""pravljico"": ziveli so v bloku, oce je bil nadzorni na avtocesti. Mama ga je vsak dan zrla, zakaj tudi oni ne gradijo hise, tako kot stevilni njihovi znanci, ki jim zastonj na gradbisce vozijo zastonj beton z avtocestnega odseka viadukt. Je lagal?

Strani: 1