Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Krožna vožnja okoli spomenika bitcoinu

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2702108] 13.03.18 19:23
Odgovori   +    6
A to, da se na račun odprt v EU že da dobiti vrnjeno dohodnino je urejeno ali še vedno ne? Ali pa otroške doklade?

Ker vem, da ste Finance na to pisale, pa so na FURS-u rekli, da bodo uredili. Ali so?

Dajte jih malo moriti s tem vprašanjem. Da bodo vsaj nekaj naredili.

Ker to, da imamo enotni trg EU, hkrati pa piše, da mora imeti podjetje odprt vsaj en račun v Sloveniji je meni smešno. Tako kot mi je smešno, da moram imeti račun v Sloveniji in račun v tujini. Zakaj ne morem imeti samo računa v Avstriji ali Nemčiji?
azrael sporočil: 325
[#2702112] 13.03.18 19:36 · odgovor na: sopranos (#2702108)
Odgovori   +    1
Kot posameznik imas lahko odprt racun samo v Nemciji ali Avstriji.

Za tisto s socialimi transferji na tuji iban pa vprasam in javim.

Lp rok
sopranos sporočil: 11.404
[#2702116] 13.03.18 20:20 · odgovor na: azrael (#2702112)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: sopranos 13.03.2018 20:22
[azrael]
Kot posameznik imas lahko odprt racun samo v Nemciji ali Avstriji.

Za tisto s socialimi transferji na tuji iban pa vprasam in javim.

Lp rok
Že vnaprej hvala.

Vem sicer, da imam formalno lahko. Ampak če oni meni potem rečejo, da mi ne morejo vrniti preplačila dohodnine na račun v Nemčiji, potem to v praksi ni tako. Razen seveda, če se želim temu odpovedati. :)

Ampak zakaj bi se temu odpovedal na svojo škodo? Saj potem ta koncept velja tudi za otroške doklade itd. Ker za neko mlado osebo, ki je precej mobilna, pa nima potreb po nekih zahtevnih finančnih transakcijah je imeti edini račun recimo pri N26 čisto kul zadeva.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2702117] 13.03.18 20:21 · odgovor na: sopranos (#2702108)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-180464 13.03.2018 20:22
Pred leti sem državi zastavil vprašanje, če lahko v Sloveniji registriran avto obvezno zavarujem pri zavarovalnici v drugi EU članici.
Najprej so me hoteli odpraviti, da je to brez veze, saj so zavarovalniške cene v tujini višje.
Pa se nisem dal in jih podučil, da EU ni samo Italija, Avstrija, Nemčija... , ampak tudi Poljska, Romunija, Bolgarija.

Potem sem le dobil kot odgovor citat iz zakona: da mora biti vozilo zavarovano pri zavarovalnici. Po naši zakonodaji pa šteje kot zavarovalnica ustanova, ki se ukvarja z zavarovalniškimi posli, s sedežem v Sloveniji.

Klinc pa taka EU. Klinc pa tak enotni trg!
azrael sporočil: 325
[#2702120] 13.03.18 20:32 · odgovor na: anon-180464 (#2702117)
Odgovori   +    2
Ja, zavarovalniski trg je se povsem zaprt, veliko bolj kot bancni - za zavarovanja, ki so obvezna, seveda.

Podobno kot pravis je tudi z evrotarifo. Enotna tarifa vsepovsod, ampak narocnino pa moras imeti v svoji drzavi in ne recimo v Avstriji (kar sicer ne predstavlja neke hude bolecine, ker so slovenske cene dovolj konkurencne).
sopranos sporočil: 11.404
[#2702127] 13.03.18 21:03 · odgovor na: anon-180464 (#2702117)
Odgovori   +    7
[kekez]
Pred leti sem državi zastavil vprašanje, če lahko v Sloveniji registriran avto obvezno zavarujem pri zavarovalnici v drugi EU članici.
Najprej so me hoteli odpraviti, da je to brez veze, saj so zavarovalniške cene v tujini višje.
Pa se nisem dal in jih podučil, da EU ni samo Italija, Avstrija, Nemčija... , ampak tudi Poljska, Romunija, Bolgarija.

Potem sem le dobil kot odgovor citat iz zakona: da mora biti vozilo zavarovano pri zavarovalnici. Po naši zakonodaji pa šteje kot zavarovalnica ustanova, ki se ukvarja z zavarovalniškimi posli, s sedežem v Sloveniji.

Klinc pa taka EU. Klinc pa tak enotni trg!
Ja, EU ima "enoten trg" samo pri evroposlancih. :) Vse ostalo močno šepa. Če bo šlo s tako hitrostjo naprej bo EU prej razpadla kot pa ustvarila enoten trg.

Evropa vedno bolj postaja karikatura sama sebe.

Evropa se je širila. Sedaj pa stare članice nočeje konvergence. Ja zakaj so se pa potem širili? Spletna trgovina, pa v nekatere države EU ne dostavlja. Videovsebine, pa so po državah zaklenjene.

Kar ni več volje, da bi se kaj premaknilo.
azrael sporočil: 325
[#2702192] 14.03.18 10:24 · odgovor na: sopranos (#2702116)
Odgovori   +    0
[sopranos]
> [azrael]
> Kot posameznik imas lahko odprt racun samo v Nemciji ali Avstriji.
>
> Za tisto s socialimi transferji na tuji iban pa vprasam in javim.
>
> Lp rok

Že vnaprej hvala.

Vem sicer, da imam formalno lahko. Ampak če oni meni potem rečejo, da mi ne morejo vrniti preplačila dohodnine na račun v Nemčiji, potem to v praksi ni tako. Razen seveda, če se želim temu odpovedati. :)

Ampak zakaj bi se temu odpovedal na svojo škodo? Saj potem ta koncept velja tudi za otroške doklade itd. Ker za neko mlado osebo, ki je precej mobilna, pa nima potreb po nekih zahtevnih finančnih transakcijah je imeti edini račun recimo pri N26 čisto kul zadeva.
Ej, meni so na Fursu zatrdili, da preplačila dohodnine nakazujejo tudi na tuje račune in celo precej pogosto, ker je kar nekaj davčnih zavezancev tujcev, ki nimajo računa odprtega pri slovenski banki. Za otroške dodatke in druge socialne transferje pa še vedno nimam odgovora (bi me pa pozitivno presenetilo, če bi bilo že urejeno).
sopranos sporočil: 11.404
[#2702203] 14.03.18 10:55 · odgovor na: azrael (#2702192)
Odgovori   +    0
[azrael]
> [sopranos]
> > [azrael]
> > Kot posameznik imas lahko odprt racun samo v Nemciji ali Avstriji.
> >
> > Za tisto s socialimi transferji na tuji iban pa vprasam in javim.
> >
> > Lp rok
>
> Že vnaprej hvala.
>
> Vem sicer, da imam formalno lahko. Ampak če oni meni potem rečejo, da mi ne morejo vrniti preplačila dohodnine na račun v Nemčiji, potem to v praksi ni tako. Razen seveda, če se želim temu odpovedati. :)
>
> Ampak zakaj bi se temu odpovedal na svojo škodo? Saj potem ta koncept velja tudi za otroške doklade itd. Ker za neko mlado osebo, ki je precej mobilna, pa nima potreb po nekih zahtevnih finančnih transakcijah je imeti edini račun recimo pri N26 čisto kul zadeva.

Ej, meni so na Fursu zatrdili, da preplačila dohodnine nakazujejo tudi na tuje račune in celo precej pogosto, ker je kar nekaj davčnih zavezancev tujcev, ki nimajo računa odprtega pri slovenski banki. Za otroške dodatke in druge socialne transferje pa še vedno nimam odgovora (bi me pa pozitivno presenetilo, če bi bilo že urejeno).
Hvala.

Ja, banke so začele komplicirati za odprtje računa za tujce.

Recimo Sparkasse noče odpreti računa, če tujec ni davčni rezident. To pa je šele po 6 mesecih.

Gorenjska banka tudi noče odpreti računa.

Je že kar hecno postalo vse skupaj.

Me v bistvu preseneča kako nefleksibilni so na bankah.
azrael sporočil: 325
[#2702243] 14.03.18 14:32 · odgovor na: sopranos (#2702203)
Odgovori   +    0
Še odgovor ministrstva za delo glede socialnih transferjev: informacijski sistem še vedno ne dovoli avtomatskega nakazovanja transferjev na tuje račune, ampak ko pride do izjem, to po novem naredijo tudi ročno. Avtomatiko pa bodo popravili v drugi polovici leta.
sopranos sporočil: 11.404
[#2702249] 14.03.18 14:46 · odgovor na: azrael (#2702243)
Odgovori   +    0
[azrael]
Še odgovor ministrstva za delo glede socialnih transferjev: informacijski sistem še vedno ne dovoli avtomatskega nakazovanja transferjev na tuje račune, ampak ko pride do izjem, to po novem naredijo tudi ročno. Avtomatiko pa bodo popravili v drugi polovici leta.
No, to je dobra novica.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2702266] 14.03.18 15:17
Odgovori   +    0
To glede tega spomenika je tako smešno, da ne morem verjeti, da je res :) res ne morem verjeti! Sprašujem se, če ni prvi april, pa mislim, da še ni.

Bolj resno: pri bitcoinu in blockcahainu me najbolj moti, da sta deležna 1000-krat prevelike pozornosti glede na pomen. Kje je kdo, ki se ukvarja s splošnim informacijskim osveščanjem v okviru izobraževanja? Kako postopno, od začetka osnovne šole, uvajati otroke in mladino v svet informatike, programiranja, umetne inteligence, numeričnih metod, algoritmov? To je 1000-krat bolj pomebno kot pa delati reklamo bitcoinu in blockchainu. Stalno poslušamo o pomenu učenja več tujih jezikov od prvih razredov OŠ, ne slišim pa, podobno za informacijsko osveščanje.
Imaš dosti takih, ki pridigajo, naj starši ne usmerjajo otroka iz osnovne v srednjo šolo, naj prepustijo izbiro, tetsirajo preference in s tem služijo. Vse je oslarija! Talent seveda obstaja, ampak navduši se otrok največkrat za nekaj, kar vidi in počne od zgodnjega otroštva. Česar pa nima priložnosti spoznati, pa bi ga morda še mnogo bolj navdušilo, pa ne bo niti povohal, če nima priložnosti.

Tu sem sicer zašel s temo, tako kot je zašla vlada.

Strani: 1