Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Učitelj sem, jamram in stavkam

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2701995] 13.03.18 11:51
Odgovori   +    49
Nasi zgodovinski ucbeniki so v nasem casu slavili upor in revolucijo. Pa se mi je zdelo,da bi bilo bolje, ce bi nas vec ucili o dosezkih v znanosti in gospodarstvu. Boj, en sam boj proti izkoriscanju nas je bil. In to je to. Kar sejes, to zanjes. In zdaj otroke ucimo tudi v praksi, ne le v teroiji: boj, upor. Ne: delo in odgovornost, hvaleznost in poslanstvo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2701996] 13.03.18 11:52
Odgovori   +    22
Prepričan sem, da so neredki, ki sem jim stavka zdi ne le skrajen, ampak tudi skrajno neprimeren ukrep. Kje so torej ti glasovi?
Glede na to da smo ob zadnji stavki pred nekaj leti slisali zgodbe, da so ravnatelji (RAVNATELJI) javno izpostavljali stavkokaze (glasovanja za stavko z dviganjem rok, pri cemer je bil ravnatelj najbolj navduseno "ZA") je povsem ocitno da si ti glasovi ne bodo upali oglasiti. In pricakovanje da vam bodo ucitelji, ki jim ta nacin ni vsec rihtali hiso, je naivno. Kako naj oni, ce pa se vlada klecne pred Strukljem?
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2702021] 13.03.18 12:41 · odgovor na: bc123a (#2701996)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> Prepričan sem, da so neredki, ki sem jim stavka zdi ne le skrajen, ampak tudi skrajno neprimeren ukrep. Kje so torej ti glasovi?

Glede na to da smo ob zadnji stavki pred nekaj leti slisali zgodbe, da so ravnatelji (RAVNATELJI) javno izpostavljali stavkokaze (glasovanja za stavko z dviganjem rok, pri cemer je bil ravnatelj najbolj navduseno "ZA") je povsem ocitno da si ti glasovi ne bodo upali oglasiti. In pricakovanje da vam bodo ucitelji, ki jim ta nacin ni vsec rihtali hiso, je naivno. Kako naj oni, ce pa se vlada klecne pred Strukljem?
Meni je všeč on del o obveznem šolstvu.
fverdi sporočil: 422
[#2702043] 13.03.18 13:11
Odgovori   +    37
No tole je KLJUČNO:

Kdor se je zavezal poklicu sodnika, tožilca, policista, vojaka, zdravnika in učitelja predvsem zaradi denarja, je zgrešil ne le svoj poklic, ampak svoje življenjsko poslanstvo.

in takšen stavek sem zasledil prvič v 28 letih samostojne Slovenije, bravo. Poglejte tudi jaz ne razumem vseh teh ljudi, če bi želeli imeti več denarja, potem bi vsi ti ljudje morali izbrati nek poklic v gospodarstvu. Še vedno lahko vsak posameznik v RS odpre popoldanski s.p. in za mesečni strošek prične opravljati dejavnost in se tako preizkusi na trgu, ni problema.

Lp, F
0430ABAKU sporočil: 1.756
[#2702045] 13.03.18 13:16
Odgovori   +    13
Sem včeraj poslušal Štruklja in je omenil, da imajo začetniki učitelji 930€ plače.
Potem je omenil tudi, da se bo povišanje povprečnemu učitelju v žepu poznalo za 150€.
Očitno je nekje zaj***? Saj bi to poenostavljeno gledano pri začetnikih pomenilo povišanje kar za 16% !?
slovenecnb1 sporočil: 5.589
[#2702074] 13.03.18 15:10
Odgovori   +    26
da gre res za učitelje lenuhe s pohlepom je bilo očitno 14 februarja ko so kot horda stavkal. Če bi kot poudarjajo intelektualnost in izobrazbo bi stavkali tako da bi delali in vsi en dan plačila javno podarili ustanovam ki rabijo denar d abi pomagaali revežem in dali jasno vedeti de ne gre za denar, prost dan, ampak za pravico tako pa smo kažejo pohlep, samovoljo in vse kar pač vidimo ko imamo otroke v šoli pred vsem nesposobnost
najobj sporočil: 31.867
[#2702075] 13.03.18 15:12
Odgovori   +    4
... Najbolj je prepričala misel Jana Zobca, ki je zapisal: kakršen predsednik, takšno sodstvo! Ali lahko enako rečemo za slovenske šolnike, znanstvenike in umetnike? ...

... OK, kaj to je tisti načelni sodnik Jan Zobec, ki je še najbolj znan po svojem pljuvanju po sodniških kolegih in sodniški organizaciji, v kateri je sam zrastel, katere del je skupaj s svojo vsem znano načelno ženo že celo svoje življenje in v kateri očitno mislita oba do svoje penzije tudi ostati, čeprav imata kot visoko usposobljena pravna strokovnjaka oba več kot dovolj možnosti izven po njuno gnile partijske sodniške organizacije ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: Štrukelj me sicer razpizdi, ampak ne pljuva niti po svojih strokovnih niti po svojih sindikalnih kolegih ...
0126Bacis sporočil: 3.010
[#2702100] 13.03.18 18:36
Odgovori   +    13
Super prispevek!
Če je osnovnošolsko izobraževanje obvezno, šol zaradi sindikalnih razlogov pač ni mogoče zapirati.
Kdor se je zavezal poklicu sodnika, tožilca, policista, vojaka, zdravnika in učitelja predvsem zaradi denarja, je zgrešil ne le svoj poklic, ampak svoje življenjsko poslanstvo.
Sindikalno združevanje je namenjeno "ubogim delavcem".
Da pa visoko izobraženi učitelji ne poskrbijo zase, in se pustijo štrukljevati, to pa je problem!
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2702102] 13.03.18 18:42 · odgovor na: 0126Bacis (#2702100)
Odgovori   +    11
Zabusante nasuntati, da ne delajo, je mala malca. Naj jih strnejo k dobremu delu. A, to je pa druga pesem.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2702119] 13.03.18 20:30
Odgovori   +    17
Človek bi pričakoval, da je slovensko šolstvo v personalnem smislu svetovnonazorsko pluralno...
Matej, to malo kot ha-ha ali resno ?

Ker če resno, si moraš malo pogledat Althusserjevo teorijo ideoloških aparatov države, ki jo je v 90tih za domačo uporabo elaborirala Gabrova sekta za teorijo šolskega polja in jo potem implementirala po kompletni slovenski pedagoški vertikali in horizontali, od Pedagoške akademije, Pedagoškega inštituta, Zavoda za šolstvo, ministrstva in do zadnje podružnične šole (upam, da ne tudi vrtca)

Slovensko šolstvo je prestreljeno z neomarksizmom in samo še slabše bo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2702131] 13.03.18 21:40 · odgovor na: BlazVo (#2702119)
Odgovori   +    8
[BlazVo]
>
Slovensko šolstvo je prestreljeno z neomarksizmom in samo še slabše bo.
Kdo je že kdaj videl materijo, se sprašuje Hegel. Vidimo velikosti, barve, vohamo, okušamo, tipamo...Duh je kost, je rekel Hegel in slovensko šolstvo je prestreljeno s kostjo neosocializma, torej s praznoto. Zakaj nismo socializmu pripravili dostojen pogreb?
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2702217] 14.03.18 12:13
Odgovori   +    5
Prepričan sem, da med slovenskimi učitelji obstajajo tudi taki, ki se zavedajo svojega vrednostnega poslanstva v družbi.
So tudi taki. Na žalost se morajo ukloniti HUJSKAŠKI politiki,politika,ki je za karkoli drugega nesposoben.
kartakofinance sporočil: 275
[#2702777] 16.03.18 09:47
Odgovori   +    2
Odlično.
Ne gre zanemariti dejstva, da taista gmota vpije proti zasebnim šolam, ki bi utegnile biti konkurenca in ogledalo državnouradniških prfoksov ki hodijo na kratek šiht z mnogo dopusta samo po plačo..
vrac sporočil: 11.068
[#2705967] 05.04.18 11:32 · odgovor na: fverdi (#2702043)
Odgovori   +    0
in takšen stavek sem zasledil prvič v 28 letih samostojne Slovenije, bravo. Poglejte tudi jaz ne razumem vseh teh ljudi, če bi želeli imeti več denarja, potem bi vsi ti ljudje morali izbrati nek poklic v gospodarstvu. Še vedno lahko vsak posameznik v RS odpre popoldanski s.p. in za mesečni strošek prične opravljati dejavnost in se tako preizkusi na trgu, ni problema.
Vsakdo v Sloveniji lahko odpre s.p., razen penzionistov, ki niso člani vladajoče kaste. Ti priviligirani modeli lahko poleg izrednih penzij mlatijo še obilne avtorske honorarje in kot recimo profesorji in razni "akademiki" služijo do smrti, verjetno pa še po smrti. Tisti s 500 EUR-i penzije pa seveda ne, bi se lahko še razvadili. Naj stradajo, zakaj pa živijo v Sloveniji! Naj dobro občutijo ta privilegij. LOL

Strani: 1