Strani: 1

Gustl sporočil: 13.625
[#2701305] 09.03.18 06:56
Odgovori   +    3
"Washington Post je v najboljših časih, leta 1993, imel naklado 830 tisoč izvodov – ta je do današnjih dni upadla skoraj za polovico, z njo pa tudi prihodki od oglasov."

Tole pa ni tako povezano. Naklada bi lahko ostala enaka pa bi bil padec oglasov precej podoben.

Tole logiko zasledujemo tudi ma Financah:

»Jeff Bezos nam je vcepil razmišljanje, da morajo glavne stvari za poslovanje nastati v podjetju. Tudi Google storitev spletnega iskanja ne bi dal v zunanje izvajanje.«

...tudi mi imamo in razvijamo lasten CMS (sistem za objavljanje vsebin...pa čak i šire), ceprav je na trgu veliko ponudnikov. Ampak to je jedro produkta, kot pravi zgornja izjava.
P46000 sporočil: 299
[#2701316] 09.03.18 08:09 · odgovor na: Gustl (#2701305)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: P46000 09.03.2018 08:10
Nazadnje se je, konec februarja, več ducat naročnikom na orodja Arc pridružila tudi družba Bonnier Corp. (del švedske skupine Bonnier), z več deset nišnimi revijami v ZDA.
Kot jaz razumem ta del, je to v ZDA. Ali ima to lahko kakšen dolgoročen vpliv na finance.si?
bc123a sporočil: 48.253
[#2701321] 09.03.18 08:18 · odgovor na: Gustl (#2701305)
Odgovori   +    0
[Gustl]
...tudi mi imamo in razvijamo lasten CMS (sistem za objavljanje vsebin...pa čak i šire), ceprav je na trgu veliko ponudnikov. Ampak to je jedro produkta, kot pravi zgornja izjava.
Bezosa je po moje izucilo, da je ob zelo mlacni rasti profitabilnosti samega amazona prakticno prevzel trg cloud storitev, in peljat scat vse od Microsofta do IBMja.

In to na nacin, da so pac sami rabili infrastrukturo, ki je ocitno ni nihce ponujal v obliki ki bi njim bila privlacna. Ko so sami razvili zase, so ponudili trgu. In ker so razvijali tisto, kar so rabili se je izkazalo, da tudi trg tisto precej bolj rabi od storitev lesene konkurence ki vizionari o prihodnosti in si domislja da ve kaj bo trg rabil cez 10 let.

In ce prav razumem, se je zelo podobno zgodilo na Financah. Sem sel osebno kot stranka skozi kalvarijo "norveski rudnik soli" in vse kar je bilo s tistim povezano :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2701322] 09.03.18 08:20 · odgovor na: P46000 (#2701316)
Odgovori   +    0
[P46000]
> Nazadnje se je, konec februarja, več ducat naročnikom na orodja Arc pridružila tudi družba Bonnier Corp. (del švedske skupine Bonnier), z več deset nišnimi revijami v ZDA.

Kot jaz razumem ta del, je to v ZDA. Ali ima to lahko kakšen dolgoročen vpliv na finance.si?
Ja. Vec 10 novih kandidatov za prodati njihov CMS :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2701323] 09.03.18 08:22 · odgovor na: P46000 (#2701316)
Odgovori   +    1
[P46000]
> Nazadnje se je, konec februarja, več ducat naročnikom na orodja Arc pridružila tudi družba Bonnier Corp. (del švedske skupine Bonnier), z več deset nišnimi revijami v ZDA.

Kot jaz razumem ta del, je to v ZDA. Ali ima to lahko kakšen dolgoročen vpliv na finance.si?
To je ena veja Bonnierja v ZDA, ja. Nobene veze z nami, razen tega, da je bil nakup te veje ena najvecjih napak Bonnierja v zadnjih desetih letih in gre veliko energije in resursov za sanacijo tega namesto v razvoj ali profit.

Smo bili v stiku z WaPo glede Arc. Ni vse tako lepo, kot prodajajo in se bere. Manjka se malo "productificationa". No, pa drago je.
Gustl sporočil: 13.625
[#2701324] 09.03.18 08:32 · odgovor na: bc123a (#2701321)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Gustl]
> ...tudi mi imamo in razvijamo lasten CMS (sistem za objavljanje vsebin...pa čak i šire), ceprav je na trgu veliko ponudnikov. Ampak to je jedro produkta, kot pravi zgornja izjava.

Bezosa je po moje izucilo, da je ob zelo mlacni rasti profitabilnosti samega amazona prakticno prevzel trg cloud storitev, in peljat scat vse od Microsofta do IBMja.

In to na nacin, da so pac sami rabili infrastrukturo, ki je ocitno ni nihce ponujal v obliki ki bi njim bila privlacna. Ko so sami razvili zase, so ponudili trgu. In ker so razvijali tisto, kar so rabili se je izkazalo, da tudi trg tisto precej bolj rabi od storitev lesene konkurence ki vizionari o prihodnosti in si domislja da ve kaj bo trg rabil cez 10 let.

In ce prav razumem, se je zelo podobno zgodilo na Financah. Sem sel osebno kot stranka skozi kalvarijo "norveski rudnik soli" in vse kar je bilo s tistim povezano :)
Evo, sem že dobil izpuščaj :)

Saj vsi v skupini niso imeli te sreče (ali volje in znanja), da bi se izognili "rudnikom soli". Vsaj pol jih je v permanentnem menjavanju redakcijskega sistema.

Mi smo jih takrat najbolj fasali, ker smo bili na vrsti prvi. Prekinili projekt, ko smo jim zagrozili, da gre ekipa lahko delat tudi kaj drugega.
Prihranili smo kar precej denarja in problemov skupini, ker se je projekt ustavil.

Pol so nas pustili pri miru in mi smo se tudi naučili, da je dober razvoj lastnega produkta najboljsa obramba, ki pa ni zadosten pogoj za mir. Produkt in rezultati morajo biti mocno podprti z internim marketingom.

Danes bi rekli temi, da moras nadrejene izpostaviti native advertisingu :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2701325] 09.03.18 08:35 · odgovor na: Gustl (#2701324)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Mi smo jih takrat najbolj fasali, ker smo bili na vrsti prvi. Prekinili projekt, ko smo jim zagrozili, da gre ekipa lahko delat tudi kaj drugega.
Prihranili smo kar precej denarja in problemov skupini, ker se je projekt ustavil.
A "rudnik soli" je bil resitev razvita znotraj kaksne casopisne hise, ali je to razvil nekdo, ki si je domisljal da ve kaj bi Bonnier rabil in jim potem to uspel prodati?

(tukaj pa jaz dobim ospice :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2701327] 09.03.18 08:41 · odgovor na: bc123a (#2701325)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 09.03.2018 08:43
[bc123a]
> [Gustl]
> Mi smo jih takrat najbolj fasali, ker smo bili na vrsti prvi. Prekinili projekt, ko smo jim zagrozili, da gre ekipa lahko delat tudi kaj drugega.
> Prihranili smo kar precej denarja in problemov skupini, ker se je projekt ustavil.

A "rudnik soli" je bil resitev razvita znotraj kaksne casopisne hise, ali je to razvil nekdo, ki si je domisljal da ve kaj bi Bonnier rabil in jim potem to uspel prodati?

(tukaj pa jaz dobim ospice :)
To je najvecja (ali ena izmed) svetovna firma za te resitve.

Takrat se je imenovala Atex, potem se je združila z DTI in Saxotech (druga dva velika) in se nekaterimi drugimi, danes se imenuje NewsCycle... Estonci in Litvanci so se vedno na tem in fehtajo, ce gredo lahko dol.

en.m.wikipedia.org/wiki/Newscycle_Solutions


To rej po principu "Dajmo sodelovat z najboljšimi na trgu."

Kot Big Four, ziher je kul, ce je tako drago :)
najobj sporočil: 31.870
[#2701346] 09.03.18 10:21 · odgovor na: bc123a (#2701321)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 09.03.2018 10:24
[bc123a]
> [Gustl]
> ...tudi mi imamo in razvijamo lasten CMS (sistem za objavljanje vsebin...pa čak i šire), ceprav je na trgu veliko ponudnikov. Ampak to je jedro produkta, kot pravi zgornja izjava.
Bezosa je po moje izucilo, da je ob zelo mlacni rasti profitabilnosti samega amazona prakticno prevzel trg cloud storitev, in peljat scat vse od Microsofta do IBMja.

In to na nacin, da so pac sami rabili infrastrukturo, ki je ocitno ni nihce ponujal v obliki ki bi njim bila privlacna. Ko so sami razvili zase, so ponudili trgu. In ker so razvijali tisto, kar so rabili se je izkazalo, da tudi trg tisto precej bolj rabi od storitev lesene konkurence ki vizionari o prihodnosti in si domislja da ve kaj bo trg rabil cez 10 let.

In ce prav razumem, se je zelo podobno zgodilo na Financah. Sem sel osebno kot stranka skozi kalvarijo "norveski rudnik soli" in vse kar je bilo s tistim povezano :)
... ja, in kdor kontrolira informacije (= informatiko), kontrolira podjetje, zato noben normalen na tem svetu vitalnega dela svojega poslovanja ne outsourca, ampak informacijsko podporo razvije sam ... khmm, ker ti nobene kazni in penali nič ne pomagajo, ko te konkurenca povozi, ker ji zaradi sprememb ne moreš sledit ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2701429] 09.03.18 19:28 · odgovor na: najobj (#2701346)
Odgovori   +    0
[najobj]
... ja, in kdor kontrolira informacije (= informatiko), kontrolira podjetje, zato noben normalen na tem svetu vitalnega dela svojega poslovanja ne outsourca, ampak informacijsko podporo razvije sam ... khmm, ker ti nobene kazni in penali nič ne pomagajo, ko te konkurenca povozi, ker ji zaradi sprememb ne moreš sledit ...
Ce mislis na Amazon, Amazon je ponudnik razmeroma low level storitev. S tvojimi informacijami nima nic, lahko imas vse diske lepo enkriptane.

Ce mislis na "norveski rudnik", tista resitev je bila crap do amena, kar je bil bistven problem.
najobj sporočil: 31.870
[#2701500] 10.03.18 14:12 · odgovor na: bc123a (#2701429)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [najobj]
> ... ja, in kdor kontrolira informacije (= informatiko), kontrolira podjetje, zato noben normalen na tem svetu vitalnega dela svojega poslovanja ne outsourca, ampak informacijsko podporo razvije sam ... khmm, ker ti nobene kazni in penali nič ne pomagajo, ko te konkurenca povozi, ker ji zaradi sprememb ne moreš sledit ...
Ce mislis na Amazon, Amazon je ponudnik razmeroma low level storitev. S tvojimi informacijami nima nic, lahko imas vse diske lepo enkriptane.

Ce mislis na "norveski rudnik", tista resitev je bila crap do amena, kar je bil bistven problem.
... eh, saj informatika ni glih neka huda znanost, problem pa je, če sicer razmeroma low level storitve ampak za firmo vitalnega pomena lahko popravlja in spreminja samo tisti, ki jih je sprogramiral ... khmm, in tisti ni v hiši, ko gre kaj narobe, firma pa mora delovati "v živo" ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2701510] 10.03.18 15:23 · odgovor na: najobj (#2701500)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [bc123a]
> > [najobj]
> > ... ja, in kdor kontrolira informacije (= informatiko), kontrolira podjetje, zato noben normalen na tem svetu vitalnega dela svojega poslovanja ne outsourca, ampak informacijsko podporo razvije sam ... khmm, ker ti nobene kazni in penali nič ne pomagajo, ko te konkurenca povozi, ker ji zaradi sprememb ne moreš sledit ...

> Ce mislis na Amazon, Amazon je ponudnik razmeroma low level storitev. S tvojimi informacijami nima nic, lahko imas vse diske lepo enkriptane.
>
> Ce mislis na "norveski rudnik", tista resitev je bila crap do amena, kar je bil bistven problem.

... eh, saj informatika ni glih neka huda znanost, problem pa je, če sicer razmeroma low level storitve ampak za firmo vitalnega pomena lahko popravlja in spreminja samo tisti, ki jih je sprogramiral ... khmm, in tisti ni v hiši, ko gre kaj narobe, firma pa mora delovati "v živo" ...
Low-level v primeru amazona pomeni racunalnike. Virtualne racunalnike, virtualne shrambe podatkov, itd.

Nihce ti ne preprecuje, da imas robo, ki jo sicer furas na amazonu, shranjeno nekje v hladni rezervi, vsak dan pa naredis iz amazona dol backup podatkov. To je celo priporocljivo.
najobj sporočil: 31.870
[#2701670] 11.03.18 14:31 · odgovor na: bc123a (#2701510)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [najobj]
> > [bc123a]
> > > [najobj]
> > > ... ja, in kdor kontrolira informacije (= informatiko), kontrolira podjetje, zato noben normalen na tem svetu vitalnega dela svojega poslovanja ne outsourca, ampak informacijsko podporo razvije sam ... khmm, ker ti nobene kazni in penali nič ne pomagajo, ko te konkurenca povozi, ker ji zaradi sprememb ne moreš sledit ...
> > Ce mislis na Amazon, Amazon je ponudnik razmeroma low level storitev. S tvojimi informacijami nima nic, lahko imas vse diske lepo enkriptane.
> >
> > Ce mislis na "norveski rudnik", tista resitev je bila crap do amena, kar je bil bistven problem.
> ... eh, saj informatika ni glih neka huda znanost, problem pa je, če sicer razmeroma low level storitve ampak za firmo vitalnega pomena lahko popravlja in spreminja samo tisti, ki jih je sprogramiral ... khmm, in tisti ni v hiši, ko gre kaj narobe, firma pa mora delovati "v živo" ...
Low-level v primeru amazona pomeni racunalnike. Virtualne racunalnike, virtualne shrambe podatkov, itd.

Nihce ti ne preprecuje, da imas robo, ki jo sicer furas na amazonu, shranjeno nekje v hladni rezervi, vsak dan pa naredis iz amazona dol backup podatkov. To je celo priporocljivo.
... OK, jaz sem mislil na v bistvu nezahtevne programske rešitve, do katerih pa nihče razen Amazonovih programerjev ne more dostopat, da iz "oblakov" pravočasno spravi naročeno robo do kupcev na "zemljo", kaj šele jih popravit, ko gre kaj narobe ... ja, in enako velja za Washington Post, pa tudi Finance so brez Črta po mojem precej nemočne, ko se kaj zalomi, čeprav se mi zdi, da vsaj toti forum programsko ni glih low-level ...

Strani: 1