Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Peterica, ki je osupnila Ženevo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

drugmirko sporočil: 1.301
[Avto] Tema: Peterica, ki je osupnila Ženevo
[#2701267] 08.03.18 19:19 · odgovor na: najobj (#2701232)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: drugmirko 08.03.2018 19:27
[najobj]
... ja, zato pa je Piranski zaliv postal Savudrijska vala ...

P.S.: nimam pojma, kaj ima Luka pod "narodnost" vpisano v rojstenem listu, ampak če ni bil "izbrisan", ker se je materi Slovenki rodil v Mariboru - zato sem bolj občutljiv - in je do odhoda na študij v Mariboru preživel svoja mlada leta, potem ga bolj težko proglasiš za Hrvata ... khmm, čeprav je za Hrvata razumljivo, da ga na predstavitvi svojega avtomobila proglasi za Hrvata, kot je tudi razumljivo, da tam Luka ni vstal in zacepetal, da je pa Slovenec ...
eh, dej ga lomit... Piranski je postal "Savudrijska" zato, da si ga lažje svojatajo, zaliv pa "vala" zato, da je "problem" še fonetično marginaliziran in minimiziran ("vala/uvala" v njihovem jeziku pač pomeni manj kot "zaljev")... vse pa po moje približno enako "za nalašč", kot za "lastni interes" :P

Lukatova "nacionalna občutja" bi jaz preprosto pustil pri miru! to je privat in se nas v bistvu ne tiče! oziroma, ima pravico o izrekanju okrog tega izključno samo on sam!
za 2Cellos pa bi, tudi v primeru, če se Luka odloči javno deklarirat za Hrvata po nacionalnosti, še zmeraj lahko (in morali) napisat da gre (po državljanstvu) za Slovensko-Hrvaški duet (ali obratno, če je komu ljubše), tako kot za PSG napišemo, da gre za francoski fuzbal klub, čeprav je not Francozov le za vzorec...