Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[Glavni forum] Tema: Kaj sem se naučil, ko sem kupoval stanovanje
[#2701074] 08.03.18 10:11 · odgovor na: g0ga (#2701028)
Odgovori   +    15
[g0ga]
Veliko sreče pri sledenju predvidevanj v strokovniku. Včerajšnji članek ogradnji hiše je podal kar dobro oceno. Denarja ponavadi zmanjka v fazi talnih oblog oz. opreme. Ocenjujem na podlagi 12-letnih izkušenj s tega področja. Me pa tudi zares zanima,zakaj je gradnja hipe slovenski nacionalni šport. Običajno prevelike (ja kje bodo pa gosti, če pridejo!?!), za gradnjopa se družina zadolži za 30 let. Ko pa ta čas mine, je potrebno pa hišo itak prenovit. Pa smo spet na začetku. Sebo potrebno pač sprijazniti, da so individualne hiše za bogatejše in ne za vsakogar, ki bi jo pač imel. Tako je vsaj v tujini, pri nas pa zagotovo še bo!
Pa veš zakaj je tako? Zato, ker v Sloveniji ni večjih stanovanj. V tujini ni noben problem dobiti 150m2 stanovanje. Pri nas lahko dobiš stanovanje za samskega ali par z max enim otrokom, za družino s tremi otroci pa ni šans, da kaj dobiš, sploh če hočeš imeti šek kak delovni kotiček (ja, pri nas snovalci stanovanj še niso slišali, da tudi odrasli rabimo kakšno pisalno mizo in prostor zanjo, ker je potrebno tudi doma kdaj kaj postoriti za službo). Itak pa so tudi cene stanovanj nastavljene tako, da bi za veliko stanovanje dal precej več, kot za gradnjo hiše, zato smo tam kjer smo; torej splača se graditi samo majhna stanovanja.

Sicer je pa na nepremičninskem trgu še en drug fenomen: za najem ne dobiš drugega kot razsulo. Itak, najbolj donosno je, da v eno razsulo nabašeš pet študentov ali sezonskih delavcev. Če bi pa želel solidno opremiti stanovanje ali hišo, in ga dajati v najem eni družini, bi bila cena taka, da si jo nihče ne bi mogel privoščiti oz. bi vsak raje šel v nakup/gradnjo. V tujini pa marsikje funkcionira najemniški trg.