Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Peterica, ki je osupnila Ženevo

Strani: 1

anon-299030 sporočil: 1.227
[#2701031] 08.03.18 07:40
Odgovori   +    2
Spet je krampast, robusten in brez finoče, estesko dolgočasen in vsem ostalim VW podoben passat iz golfive tovarne merilo za kvaliteto drugih avtov in Peugeota? Mar avtor res ne pozna kaj drugega? Ali je pač dobro sponzoriran s strani tega izključno merodajnega modela in proizvajalca? Najbrž slednje! Novinar bi moral ostati nevtralen in objektiven, ali pa naj jasno pove, da je naročnik pisanja konkretni proizvajalec.
Zakaj pa ne primerjava z Volvom npr., ki ga sicer pohvali?
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2701032] 08.03.18 08:08
Odgovori   +    0
Lep in berljiv prispevek.
chef sporočil: 2.986
[#2701035] 08.03.18 08:19 · odgovor na: anon-299030 (#2701031)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: chef 08.03.2018 08:20
Za prodajne stevilke, tudi s Sloveniji, si kdaj slisal? Vem da ne, ker na vrhu (tudi pri nas) niso mondeo, talisman, P508, superb, insignia, avensis, mazda6, optima, i40,... ampak model, ki skoraj dosega prodajo vseh omenjenih skupaj. Cudi me, da te s taksnim tipicno slovenceljskim razmisljanjem sploh moti omembna passata. Ce bi bil normalen, bi te prihod novega P508 in primerjava s passatom v bistvu morala razveseliti - ker pri PSA si zelijo doseci prodajo slednjega in ne denimo i40, kar vprasaj jih. V60 je v drugem razredu, kjer so karavanski Audi A4 (ops, zih so mi placali a ne), BMW3 in Mercedes C.
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2701050] 08.03.18 09:04 · odgovor na: chef (#2701035)
Odgovori   +    6
Spremljam avtomobilizem od kar vem zase, tudi sem delal v avto industriji, spremljam najbolj prodajane avte itd. Nismo debatirali o tem, prodajnih rezultatih, ki so itak posledica čudnega razmišljanja slovenceljnev (to pa nisem sam), da so zgolj in samo nemški avti "ta nar ta boljš". Seveda me veseli prihod svežega vetra, zlasti s strani Francozov, ki imajo dolgo avto tradicijo in tehnične rešitve. Dobro, če je v članku primerjava z najbolj prodajanimi avti v Slo, potem manjka ta pripomba. Sicer zakaj pa ne bi tega avta primerjali z jaguarjem XE/XF npr.? A primerjamo razrede med seboj, ali primerjamo dizajn, tehnologijo?? Ali se sploh spotaknemo v smernice oblikovanja pri avtih? Ne, vsi nemci so si po vrsti enaki, od VW, Audija, BMW, edino Merc. morda malo spreminja svojo oblikovalsko filozofijo, in na silo poskuša vsiliti "italijanski" dizajn v nemško togost! Že sam Audi ugotavlja in tudi obljublja kupcem, da bo spremenil dizajn, ker so vsi avti enaki. Je mar pri pasatu, "pametnem kot Einstein", kaj drugače?
Zaenkrat kljub starosti = zrelosti ločim zrno od plevela. Da ne govorim o etičnem odnosu dotičnega proizvajalca, ki je zakuhal smrdljivo izpustno goljufijo, namerno, naklepno, pa malo testiral strupene pline na - čeprav - prostovoljcih, in nedolžnih živalih. Mu to lahko kar tako odpustite? Nekaznovano? mene kot uporabnika bodo "jeb...li" na tehničnem, če kaj ne bo v redu, tu, ko gre za sistemsko in "originalno" prevaro, ste pa tako lepo tiho. Te znamke = proizvajalci bi preprosto morali avte zamenjati na svoje stroške vsem slovenceljnom in prepovedati prodajo do čiste rešitve.

Nimamo ponosa, pa čeprav avte preplačujemo, kot budale, malo zaradi samih sebe, precej zaradi požrešne države, dodatek pa s strani proizvajalca, ki se mu pustimo nategniti s "schrottom".
najobj sporočil: 31.870
[#2701065] 08.03.18 09:49
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 08.03.2018 09:51
... Na premiero svojega najnovejšega concept two oziroma C_two je namreč povabil hrvaška virtuoza 2Cellos, ki sta v norih ritmih čela množico pripravila na tisto, kar je sledilo ...

... OK, saj ni nujno zahtevat od vsakega novinarja, ki se spozna na avtomobilizem, da se spozna tudi na glasbo, ampak pubeca z imenom 2Cellos sta z uspešnim povezovanjem klasične in rock glasbe zdaj že tako popularna, da bi tudi Matej lahko vedel, da je Luka Šulić rojen Mariborčan in je torej Slovenec ... khmm, ali pa zaradi srbskega priimka za Mateja - upam, da ju pozna - tudi Goran Dragić in Luka Dončić nista Slovenca, čeprav sta materam Slovenkam oba rojena v Ljubljani, sta tam preživela svoja mlajša leta in košarko igrata za slovensko državno reprezentanco ...

P.S.: sl.wikipedia.org/wik...0uli%C4%87 ...
chef sporočil: 2.986
[#2701069] 08.03.18 10:00 · odgovor na: najobj (#2701065)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: chef 08.03.2018 10:10
Vedno mi je zanimivo, v kaj vse se ti zapneš in vedno znova te občudujem, da imaš tako neizmerno veliko časa za take zadeve. Poklon!

p.s. ko sta bila napovedana kot Hrvata, Luka ni vstal in zacepetal, da je pa Slovenec. Vem, ker sem bil tri metre stran od njega. Če on nima s tem problemov, pojma nimam zakaj bi jih imel jaz, konec koncev smo vsi samo gostje na Zemlji.
najobj sporočil: 31.870
[#2701075] 08.03.18 10:15 · odgovor na: chef (#2701069)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.03.2018 10:18
[chef]
Vedno mi je zanimivo, v kaj vse se ti zapneš in vedno znova te občudujem, da imaš tako neizmerno veliko časa za take zadeve. Poklon!
... čuj, zdaj mi še napiši, da se moram za svojo kredibilnost predstavit z imenom, priimkom in fotografijo ...

P.S.: če iz Slovenca mimogrede narediš Hrvata in se ti to ne zdi pomembno, potem se sploh ne čudim, da nas celi svet jebe v glavo ... aja, ker si omenil čas, veliko stvari me zanima in si veliko stvari zapomnim, tako da sem za Luko Štulića rabil samo en klik, pa še to samo zato, ker je Wikipedia bolj kredibilna od nekega anonimneža na totem forumu ...
chef sporočil: 2.986
[#2701080] 08.03.18 10:32 · odgovor na: najobj (#2701075)
Odgovori   +    0
Bojci, kar si mi napisal vem dlje od tebe, samo srce mi ne da, da bi se ti dolgocasil. Sploh ker je letos pomanjkanje punc v galeriji. Fajn bodi ;)
anon-279764 sporočil: 265
[#2701137] 08.03.18 13:32 · odgovor na: chef (#2701035)
Odgovori   +    0
zakaj P508 ni tam kjer so 3,c in A4??? to je povsem enak razred, V40 je golfov razred
drugmirko sporočil: 1.301
[#2701227] 08.03.18 17:00
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: drugmirko 08.03.2018 17:02
u, uuuu, super... spet se...eee... no, da ne bom preveč vulgaren... spet si s komentarji "osle kažemo", mene pa ni zraven!!! :)))

kaj čmo... Luka je slovenski državljan in Hrvat po fotrovi strani (kaj ma pod "narodnost" vpisano v rojstenem listu pa je njegova čisto privatna stvar). s Hauserjem sta se spoznala na študiju v Zagrebu in najbrž tam ustanovila duo. in če že moramo štet krvna zrnca, je 2Cellos vendarle 3/4 hrvaški duo. zato ne vidim problema, da se ju navaja kot "hrvaški duet"... se pa strinjam, da lahko Slovenci ponosno "pristavimo svoj piskrček", saj sta fanta res fajn in eden je "born'n rejzd" v Mariboru!

kar se pa "perja", ki je zletelo v luft okrog novega Peugeota tiče, bi pa -glede na to, da ste ga dejansko imeli priliko otipant in "pr*nit" v njegov zic- mene zanimalo ali je njegova notranjost res tako "utesnjena in manj prostorna kot pri tekmecih" in ali bo "večina na merilnike" res "videla slabo", kot je to (že) moč brati na... hja, dejmo reč, na bolj "germanofilskih" portalih?!

pa, kljub temu, da smo se že marsikdaj "zapeli" ob to kam spada kakšen model zaradi tehnične osnove na kateri je narejen, bi vseeno vprašal ali se strinjamo, da med modeli vsaj načelno še obstajata "size/segment" in "class" distinkcija? če se, potem bi okrog zgornje "ne-glazbene" debate rekel tole: novi 508 po dimenzijah in motorjih spada v D segment, kamor spadajo tudi Audi A4, Mercedes C, Volvo S/V60 in BMW 3. vendar z njimi (še) ni iste "klase". tudi, če je katerega od njih v svoji ravnokar razkriti verziji prehitel v kakšni od karakteristik, ki to "klaso" (popularno imenovano "premium") definirajo...
najobj sporočil: 31.870
[#2701232] 08.03.18 17:14 · odgovor na: drugmirko (#2701227)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.03.2018 17:18
[drugmirko]
u, uuuu, super... spet se...eee... no, da ne bom preveč vulgaren... spet si s komentarji "osle kažemo", mene pa ni zraven!!! :)))

kaj čmo... Luka je slovenski državljan in Hrvat po fotrovi strani (kaj ma pod "narodnost" vpisano v rojstenem listu pa je njegova čisto privatna stvar). s Hauserjem sta se spoznala na študiju v Zagrebu in najbrž tam ustanovila duo. in če že moramo štet krvna zrnca, je 2Cellos vendarle 3/4 hrvaški duo. zato ne vidim problema, da se ju navaja kot "hrvaški duet"... se pa strinjam, da lahko Slovenci ponosno "pristavimo svoj piskrček", saj sta fanta res fajn in eden je "born'n rejzd" v Mariboru!
... ja, zato pa je Piranski zaliv postal Savudrijska vala ...

P.S.: nimam pojma, kaj ima Luka pod "narodnost" vpisano v rojstenem listu, ampak če ni bil "izbrisan", ker se je materi Slovenki rodil v Mariboru - zato sem bolj občutljiv - in je do odhoda na študij v Mariboru preživel svoja mlada leta, potem ga bolj težko proglasiš za Hrvata ... khmm, čeprav je za Hrvata razumljivo, da ga na predstavitvi svojega avtomobila proglasi za Hrvata, kot je tudi razumljivo, da tam Luka ni vstal in zacepetal, da je pa Slovenec ...
drugmirko sporočil: 1.301
[#2701267] 08.03.18 19:19 · odgovor na: najobj (#2701232)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: drugmirko 08.03.2018 19:27
[najobj]
... ja, zato pa je Piranski zaliv postal Savudrijska vala ...

P.S.: nimam pojma, kaj ima Luka pod "narodnost" vpisano v rojstenem listu, ampak če ni bil "izbrisan", ker se je materi Slovenki rodil v Mariboru - zato sem bolj občutljiv - in je do odhoda na študij v Mariboru preživel svoja mlada leta, potem ga bolj težko proglasiš za Hrvata ... khmm, čeprav je za Hrvata razumljivo, da ga na predstavitvi svojega avtomobila proglasi za Hrvata, kot je tudi razumljivo, da tam Luka ni vstal in zacepetal, da je pa Slovenec ...
eh, dej ga lomit... Piranski je postal "Savudrijska" zato, da si ga lažje svojatajo, zaliv pa "vala" zato, da je "problem" še fonetično marginaliziran in minimiziran ("vala/uvala" v njihovem jeziku pač pomeni manj kot "zaljev")... vse pa po moje približno enako "za nalašč", kot za "lastni interes" :P

Lukatova "nacionalna občutja" bi jaz preprosto pustil pri miru! to je privat in se nas v bistvu ne tiče! oziroma, ima pravico o izrekanju okrog tega izključno samo on sam!
za 2Cellos pa bi, tudi v primeru, če se Luka odloči javno deklarirat za Hrvata po nacionalnosti, še zmeraj lahko (in morali) napisat da gre (po državljanstvu) za Slovensko-Hrvaški duet (ali obratno, če je komu ljubše), tako kot za PSG napišemo, da gre za francoski fuzbal klub, čeprav je not Francozov le za vzorec...
najobj sporočil: 31.870
[#2701334] 09.03.18 09:44 · odgovor na: drugmirko (#2701267)
Odgovori   +    0
[drugmirko]
> [najobj]
> ... ja, zato pa je Piranski zaliv postal Savudrijska vala ...
>
> P.S.: nimam pojma, kaj ima Luka pod "narodnost" vpisano v rojstenem listu, ampak če ni bil "izbrisan", ker se je materi Slovenki rodil v Mariboru - zato sem bolj občutljiv - in je do odhoda na študij v Mariboru preživel svoja mlada leta, potem ga bolj težko proglasiš za Hrvata ... khmm, čeprav je za Hrvata razumljivo, da ga na predstavitvi svojega avtomobila proglasi za Hrvata, kot je tudi razumljivo, da tam Luka ni vstal in zacepetal, da je pa Slovenec ...
eh, dej ga lomit... Piranski je postal "Savudrijska" zato, da si ga lažje svojatajo, zaliv pa "vala" zato, da je "problem" še fonetično marginaliziran in minimiziran ("vala/uvala" v njihovem jeziku pač pomeni manj kot "zaljev")... vse pa po moje približno enako "za nalašč", kot za "lastni interes" :P

Lukatova "nacionalna občutja" bi jaz preprosto pustil pri miru! to je privat in se nas v bistvu ne tiče! oziroma, ima pravico o izrekanju okrog tega izključno samo on sam!
za 2Cellos pa bi, tudi v primeru, če se Luka odloči javno deklarirat za Hrvata po nacionalnosti, še zmeraj lahko (in morali) napisat da gre (po državljanstvu) za Slovensko-Hrvaški duet (ali obratno, če je komu ljubše), tako kot za PSG napišemo, da gre za francoski fuzbal klub, čeprav je not Francozov le za vzorec...
... ja, saj zato pa sem se zgoraj javil, pa se je potem Matej brezveze sprenevedal in se delal norca, ker preprosto ne zna reči "zajebal sem" ali pa vsaj biti tiho, ker je pač zajebal, ko je v svojem članku ob predstavitvi hrvaškega avtomobila za Hrvati slepo ponovil njihove besede in Luko proglasil za Hrvata ...

P.S.: dobro vem, kaj pomeni in zakaj je Piranski zaliv za Hrvate postal Savudrijska vala, to sem uporabil kot metaforo, da nas Hrvati jebejo na vsakem koraku, mi pa vedno znova skomignemo z rameni in rečemo "kaj čmo" ... aja, razen "svojatarskih" Hrvatov verjetno noben na svetu ne govori o hrvaškem duetu, ampak vsi preprosto rečejo 2Cellos in če že kaj povejo, povejo imeni obeh umetnikov brez štetja krvnih zrnc za deset genarcij nazaj ...
0219Gr9 sporočil: 222
[#2701335] 09.03.18 09:48
Odgovori   +    0
Kakšna pa je notranjost 508 v primejavi z novim hišnim flagshipom DS 7 Crossback?
anon-301357 sporočil: 142
[#2701531] 10.03.18 16:40 · odgovor na: najobj (#2701065)
Odgovori   +    0
A Dalmacija je v Srbiji?
najobj sporočil: 31.870
[#2701668] 11.03.18 14:16 · odgovor na: anon-301357 (#2701531)
Odgovori   +    0
[tadejkom]
A Dalmacija je v Srbiji?
... ja, in očeta od Gorana in Luke sta Dalmatinca ? ...

P.S.: najprej se nauči brat, potem pa se delaj pametnega ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2701699] 11.03.18 18:42 · odgovor na: chef (#2701035)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 11.03.18 17:30
Untersuchung: Dieselautos stoßen viel mehr Stickoxide aus als Lastwagen

www.welt.de/newstick...wagen.html

Dieselmotoren - Gift für Herz und Lunge - Wissen - Süddeutsche.de
Dieselmotoren von VW setzten in Tests teilweise das 40-fache des erlaubten Grenzwerts frei.
www.sueddeutsche.de/...-1.2658978

Lungenkrebs durch Diesel
Lungenkrebs ist die bekannteste Bedrohung, die von Dieselabgasen ausgeht. Im Tierversuch ist Krebs aus Dieselruß seit langem nachgewiesen. Beim Menschen fehlte der letzte wissenschaftliche Beweis. Die Autoindustrie hat dies seit vielen Jahren als Vorwand missbraucht, immer weitere wissenschaftliche Beweise zu fordern. Damit nimmt sie Tausende von Todesfällen billigend in Kauf.

Inzwischen ist die krebsauslösende Wirkung der Dieselrußpartikel in der Wissenschaft anerkannt. Auch Autohersteller widersprechen dem nur noch sehr verhalten.
www.greenpeace.de/th...gesundheit


Namenoma navajam DE vire, da mi ne očitaš pristranskosti. Diesel afero sa najprej razkrili v DE, so jo potlačili, nato v Španiji, isto, na koncu pa še v US kjer se lopovom NE postijo jebat. Spet vir Spiegel. Seveda so prevaranstski nemci nabijali da zaradi konkurence.


Tvoj komentar prosim. Da vidim kako se boš tule izvlekel.
Eno je fuzbal, drugo pa poveličevanje enih največjih prevarantov zadnjih destletjij. Kompletno vodstvo bi moralo sedeti za veliko let.

O inteligenci lokalnih domorodcev pa raje ne bi.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2701781] 12.03.18 11:40 · odgovor na: (#2701702)
Odgovori   +    0
[rename]
> [pamsmb]
> zakaj P508 ni tam kjer so 3,c in A4??? to je povsem enak razred, V40 je golfov razred

No,no....bo moral pa golf se kar precej zgancev popapat, da bo primerljiv z v40.
če govorimo o "velikosti" ("segment"), po niti ne. oba spadata v segment C... če govorimo pa o "razredu" ("class"), pa (vsaj zame) definitivno! čeprav je modelom "premium razreda" vse težje ohranjat razliko nad "mainstreamovci", saj so ti po svojih lastnostih z vsako generacijo boljši.
hijena1 sporočil: 1.214
[#2702121] 13.03.18 20:34 · odgovor na: PyotrNovak (#2701699)
Odgovori   +    0
In pri nas sprejemamo zakonodajo, ki ob preseganju PM delcev predvideva poziv voznikom, naj presedlajo iz osebnih avtomobilov na javni prevoz, namesto,da bi to vsaj ob pričakovanih preseganjih prepovedali, če ne za zmeraj. Sem popoldan skor pluča ven vrgu, k so u križišču stali trije štinktiri .... od tega 2 švajnerajwagna in en mercedes E še v rumeni barvi nemških taksijev, s SLO targami in TAXI tablo na strehi. Važn, da je model državi odcolal davke, če se pa iz avta kadi, ko da kuri smrečje pa ... Miro pomagej.

Strani: 1