Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Peterica, ki je osupnila Ženevo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

chef sporočil: 2.986
[Avto] Tema: Peterica, ki je osupnila Ženevo
[#2701035] 08.03.18 08:19 · odgovor na: anon-299030 (#2701031)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: chef 08.03.2018 08:20
Za prodajne stevilke, tudi s Sloveniji, si kdaj slisal? Vem da ne, ker na vrhu (tudi pri nas) niso mondeo, talisman, P508, superb, insignia, avensis, mazda6, optima, i40,... ampak model, ki skoraj dosega prodajo vseh omenjenih skupaj. Cudi me, da te s taksnim tipicno slovenceljskim razmisljanjem sploh moti omembna passata. Ce bi bil normalen, bi te prihod novega P508 in primerjava s passatom v bistvu morala razveseliti - ker pri PSA si zelijo doseci prodajo slednjega in ne denimo i40, kar vprasaj jih. V60 je v drugem razredu, kjer so karavanski Audi A4 (ops, zih so mi placali a ne), BMW3 in Mercedes C.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2701035

Strani: 1

anon-299030 sporočil: 1.227
[Avto] Tema: Peterica, ki je osupnila Ženevo
[#2701050] 08.03.18 09:04 · odgovor na: chef (#2701035)
Odgovori   +    6
Spremljam avtomobilizem od kar vem zase, tudi sem delal v avto industriji, spremljam najbolj prodajane avte itd. Nismo debatirali o tem, prodajnih rezultatih, ki so itak posledica čudnega razmišljanja slovenceljnev (to pa nisem sam), da so zgolj in samo nemški avti "ta nar ta boljš". Seveda me veseli prihod svežega vetra, zlasti s strani Francozov, ki imajo dolgo avto tradicijo in tehnične rešitve. Dobro, če je v članku primerjava z najbolj prodajanimi avti v Slo, potem manjka ta pripomba. Sicer zakaj pa ne bi tega avta primerjali z jaguarjem XE/XF npr.? A primerjamo razrede med seboj, ali primerjamo dizajn, tehnologijo?? Ali se sploh spotaknemo v smernice oblikovanja pri avtih? Ne, vsi nemci so si po vrsti enaki, od VW, Audija, BMW, edino Merc. morda malo spreminja svojo oblikovalsko filozofijo, in na silo poskuša vsiliti "italijanski" dizajn v nemško togost! Že sam Audi ugotavlja in tudi obljublja kupcem, da bo spremenil dizajn, ker so vsi avti enaki. Je mar pri pasatu, "pametnem kot Einstein", kaj drugače?
Zaenkrat kljub starosti = zrelosti ločim zrno od plevela. Da ne govorim o etičnem odnosu dotičnega proizvajalca, ki je zakuhal smrdljivo izpustno goljufijo, namerno, naklepno, pa malo testiral strupene pline na - čeprav - prostovoljcih, in nedolžnih živalih. Mu to lahko kar tako odpustite? Nekaznovano? mene kot uporabnika bodo "jeb...li" na tehničnem, če kaj ne bo v redu, tu, ko gre za sistemsko in "originalno" prevaro, ste pa tako lepo tiho. Te znamke = proizvajalci bi preprosto morali avte zamenjati na svoje stroške vsem slovenceljnom in prepovedati prodajo do čiste rešitve.

Nimamo ponosa, pa čeprav avte preplačujemo, kot budale, malo zaradi samih sebe, precej zaradi požrešne države, dodatek pa s strani proizvajalca, ki se mu pustimo nategniti s "schrottom".
anon-279764 sporočil: 265
[Avto] Tema: Peterica, ki je osupnila Ženevo
[#2701137] 08.03.18 13:32 · odgovor na: chef (#2701035)
Odgovori   +    0
zakaj P508 ni tam kjer so 3,c in A4??? to je povsem enak razred, V40 je golfov razred
PyotrNovak sporočil: 5.775
[Avto] Tema: Peterica, ki je osupnila Ženevo
[#2701699] 11.03.18 18:42 · odgovor na: chef (#2701035)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 11.03.18 17:30
Untersuchung: Dieselautos stoßen viel mehr Stickoxide aus als Lastwagen

www.welt.de/newstick...wagen.html

Dieselmotoren - Gift für Herz und Lunge - Wissen - Süddeutsche.de
Dieselmotoren von VW setzten in Tests teilweise das 40-fache des erlaubten Grenzwerts frei.
www.sueddeutsche.de/...-1.2658978

Lungenkrebs durch Diesel
Lungenkrebs ist die bekannteste Bedrohung, die von Dieselabgasen ausgeht. Im Tierversuch ist Krebs aus Dieselruß seit langem nachgewiesen. Beim Menschen fehlte der letzte wissenschaftliche Beweis. Die Autoindustrie hat dies seit vielen Jahren als Vorwand missbraucht, immer weitere wissenschaftliche Beweise zu fordern. Damit nimmt sie Tausende von Todesfällen billigend in Kauf.

Inzwischen ist die krebsauslösende Wirkung der Dieselrußpartikel in der Wissenschaft anerkannt. Auch Autohersteller widersprechen dem nur noch sehr verhalten.
www.greenpeace.de/th...gesundheit


Namenoma navajam DE vire, da mi ne očitaš pristranskosti. Diesel afero sa najprej razkrili v DE, so jo potlačili, nato v Španiji, isto, na koncu pa še v US kjer se lopovom NE postijo jebat. Spet vir Spiegel. Seveda so prevaranstski nemci nabijali da zaradi konkurence.


Tvoj komentar prosim. Da vidim kako se boš tule izvlekel.
Eno je fuzbal, drugo pa poveličevanje enih največjih prevarantov zadnjih destletjij. Kompletno vodstvo bi moralo sedeti za veliko let.

O inteligenci lokalnih domorodcev pa raje ne bi.

Strani: 1