Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0126Bacis sporočil: 3.029
[hocevarb]
> [Mrnjafko]
> Preberite ravno o tem članke od Alkalaja, pa čeprav močno sumim, da Vam ob omembi tega imena gredo lasje pokonci. Ampak Človek ima zadeve referencirane.

Zaradi g. Alkalaja mi lasje ne gredo pokonci:-) Na kateri članek pa mislite?
Za začetek predelajte ti dve knjigi:
www.podnebna-prevara...janje.html

Glede mojih referenc pa: dipl. Ing. fizike, 30 let dela v nejavnih in neprisesanih sektorjih :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2700935

Strani: 1

BorutHocevar sporočil: 1.534
Najprej opravičilo za večdnevno zamudo pri odgovoru
[0126Bacis]
Za začetek predelajte ti dve knjigi:
www.podnebna-prevara...janje.html
Poglejte, z vprašanji, ali podnebne spremembe so in, koliko je k temu prispeval človek, se ne želim ukvarjati. Včasih me diskusija potegne v to, a sem potem jezen sam nase. Ker je to diskusija brez praktične vrednosti. Nekakšen kulturni boj.

Izhajam iz dejstev, da smo v EU sprejeli podnebne cilje in podpisali podnebni sporazum. Neodgovorno bi bilo, če tega ne upoštevamo pri poslu, vse bolj pa tudi v zasebnem življenju. Na primer pri presoji, kako tvegano je kupiti novega dizla.

Seveda je treba spremljati, ali bo Trump sesul podnebni sporazum, ali bo Energiewende klecnila, itd. Da bomo ukrepali, če do tega pride. Dokler pa se to ne zgodi, je preudarneje ravnati v skladu z dogovori. Broz je rekel nekako takole: Živimo kao da će sto godina biti mir, a spremajmo se kao da će sutra izbiti rat.

Za biznis sem mi zdi pomembno tudi dejstvo, da boj proti podnebnim spremembam podpira vse več velekapitala. Takšni spreminjajo svojo ponudbo, okus kupcev, ipd. Spreminjajo trg.

Za biznis ni zelo pomembno, kaj si misli M. Alkalaj (brez zamere, g. Alkalaj), pomembno pa je, kaj počne DiCaprio. Ker pomembno sooblikuje javno mnenje. To pa spreminja trg.

Našteta in podobna vprašanja so po mojem mnenju pomembna za gospodarstvo. Praktična vrednost ugotavljanja, ali človek povzroča 90 ali 10 odstotkov rasti CO2, pa je precej upadla decembra 2015.

[0126Bacis]

Glede mojih referenc pa: dipl. Ing. fizike, 30 let dela v nejavnih in neprisesanih sektorjih :-)
Saj vas nisem izzval z referencami, ampak z imenom in priimkom

Strani: 1