Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Mrnjafko sporočil: 544
[hocevarb]
> [Mrnjafko]
> Ko seveda skušaš dobiti odgovor, kako, čisto v temelju (kar je načeloma enostavno) bi ta stvar delala, ti stvar zopet tako zakomplicirajo, da nima ne repa in ne glave

Lahko, prosim, navedete, kje ste skušali dobiti odgovore in, kdo vam je tako odgovoril?
V zadnjih dneh se mi je preko ekrana zvrstila masa enih strašnih člankov, zakaj je polarni mraz dokaz globalnega ogrevanja. Daleč prekomplicirano, da bi karkoli razumel (pa imam več kot OŠ). Naslednja cvetka je bila o nekih pingvinih in polarnih medvedih, kjer so dokazovali, da kljub zvečanju populacije v zadnjih letih zaradi segrevanja izumirajo. Kar se tiče zamegljevanja plačevanja raznih OVE in ostalega je pa čisto dovolj, da pogledate račun za elektriko in skušate razvozljati, komu gre kaj in zakaj (kar imaš pravzaprav pravico vedeti).

No sedaj pa k temu, kar sem povedal, direktno iz članka, da bo ja bolj transparentno:

"...4,2 milijarde evrov znašajo lokalne škode zaradi emisij".
Moja mularija bi rekla KUA?! Kaka škoda, kako merljiva, kako dokazana in ravno 4.2 mrd, bog nedaj 3.2 ali 5.2 ali celo 4.34513 mrd? Kaka bedarija?! Vsaka čast nekomu, ki zna meriti tako škodo.

"Pri predstavljeni resnični vrednosti energije sonca je breme integracija v omrežje, znaša 0,0016 evra za kilovatno uro, ostale dobrobiti pa so razdeljene med akterji na omrežju"
Moja mularija bi rekla KRNEEEEKI?! Ja braaaavo, zato, ker je to tako poceni imata Nemčija in Danska najdražjo elektriko na svetu in energija na računu je še samo 1/4 računa. A se Vam de zdi, da je to dokaz, da se zaradi mraza kuhamo?

"Nič ne kaže, da bo alternativni scenarij dvignil ceno elektrike ali skrčil implementacijo fotovoltaik"
Abežno?! Odgovor enak prejšnjemu.

"o viških smo omenili, da vso ceneno elektriko koristimo v sistemih za pridobivanje e-vodika, za sintezo prekursorjev, sintetičnih goriv, in v podobnih projektih."
A pa se Vam sploh sanja, kak je izkoristek tega in kaka je cena tega. Pozanimajte se o tehnologiji izkoriščanja vodika tam, kjer ga morajo v industriji, pa Vam bodo povedali, da je to v energetske namene dobesedno metanje z lopato denarja v peč.

Skratka, včasih smo rekli "da ne nabrajam dalje..." Sveta preproščina, iz elektrike in vodika in CO2 ogljikovodike?

In po tem me sprašujete, Kje, kdo, kaj?! Ne se hecat!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2700908

Strani: 1

BorutHocevar sporočil: 1.534
[Mrnjafko]

In po tem me sprašujete, Kje, kdo, kaj?! Ne se hecat!
Hvala za odgovor. Bom skušal dobiti vire za podatke.

Strani: 1