Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali kaj razmišljate o višini svoje pokojnine?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317971 sporočil: 768
To sporočilo je izbrisal avtor (23.07.2020 23:11)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2700773

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[FIN-209516]
> [sopranos]
> Najbolje ima to urejeno javni sektor. Tako, da bo na koncu zasebni sektor dvakrat potegnil kratko. Najprej ima povečini nizke plače, potem pa še dodatnega pokojninskega zavarovanja nimajo urejenega.


Sicer imam rad tvoje komentarje, ampak tokrat se motiš.
Javni sektor sicer ima drugi steber, ampak država vplačuje zelo malo, veliko manj od zakonskega minimuma 5.844% bruto plače. Mislim da so jim enkrat namesto znižanja plač zmanjšali vplačila v drugi steber, in sindikati so seveda bili za, ker vedno razmišljajo kratkoročno. Zato so javni uslužbenci pod napačnim vtisom da imajo drugi steber, pa ga v resnici nimajo, saj je vplačano tako malo, da se pri pokojnini ne bo resno poznalo. Ne vem koliko jih je prisebnih in sami doplačujejo, ter na ta način znižajo dohodnino.
Res pa je da bodo ob relativno višjih plačah imeli tudi višjo pokojnino. Vendar bo ta iz prvega stebra.
Kar pa se tiče drugega stebra v zasebnih podjetjih - v mojem ga imamo in vsem plačujem maksimum. Ker vem da sami ne bi varčevali, in ker imam raje urejen socialni status zaposlenih kot več dobička. Mislim da v tem razmišljanju nisem povsem osamljen.
Imaš prav, s to krizo so jim znižali ta vplačila. Moj lapsus.

A kot si že sam rekel, imajo višjo plačo in si sami lahko kaj vplačajo. Če tega niso naredili so si tudi krivi sami. Je lažje dati na kraj 50 EUR če imaš 1.300 neto plače kot pa če jo imaš 900 ali 1.000 EUR.

Mi smo tudi v firmi to uvedli, ker si ne želimo, da bi se zaposleni ob upokojitvi znašli na družbnem dnu. Je pa res, da ljudem lahko pomagaš samo do določene mere. Jaz sem se žal na zelo trd način naučil, da je kdaj bolje manj pomagati kot preveč.

Strani: 1