Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rx170 sporočil: 6.398
[bc123a]
> [kzupanc]
> > [bc123a]
> > > [kzupanc]
> > > > [FIN-311684]
> > > > Ob branju tega je težko razumeti hrup, ki ga zganja 1% Prekmurcev, ki se imajo za okoljevarstvenike in nasprotujejo gradnji hidroelektrarn na Muri, ki je že tako in tako polna elektrarn v Avstriji. Če že ne želijo elektrarn naj doma izklopijo elektriko in stopijo čez hrvaško mejo v Krapino na Hušnjakovo brdo (znano kot Hušnjakov brijeg) in si ogledajo življenje neandertalcev. Če že razmišljajo kot neandertalci naj vsaj spoznajo njihovo življenje...brez elektrike.
> > > > Muzej dedeka Kaj Bum Ščaka na: www.mkn.mhz.hr/hr/o-...nalaziste/
> > >
> > > Tu se popolnoma strinjam. V HE na Muri vidim same prednosti in težko kakšno slabost.
> >
> > Na muri ne mores zgraditi akumulacijskih elektrarn, in te so za stabilnost elektroenergetskega sistema najpomembnejse. Lahko jih sicer zgradis, kot so imeli plan v 80tih samo to pomeni zaliti z vodo velik del prekmurja, kar pa je tudi za mene zelo ekolosko sporno, in ce kdo temu nasprotuje, je ekolog (ne pa ekofasist).
>
> Prav. Sprejmem to razlago. Treba je pa Prekmurju zgraditi zadrževalne jezove in podobno; dvigniti nivo podtalnice, urediti namakanje. Ali ne?

Prekmurje nima problemov, kjerkoli zvrtas luknjo, 5-20 metrov globoko, naletis na podtalnico. Neobstojec problem. Poplave so bile urejene z akumulacijskimi jezeri in obvodnimi kanali ze desetletja nazaj. Kdaj si nazadnje slisal za poplave v prekmurju? :)

To, zakaj se ob obilici vode se vedno zgodi, da letino vzame susa, no to je pa drug problem, ki ima spet kar nekaj opraviti z ekologi...
Torej, če te prav razumem, pretočne elektrarne manj obremenijo okolje, ne morejo pa prispevati k regulaciji sistema. Ampak ali to pomeni, da jih potem ni uporavičeno graditi?

Kar se suše tiče, je osnovni problem v tem, da je država stvar prepustila lokalnim samoinciativam in da je pridobivanje dokumentacije izjemno problematično in dolgotrajno.