Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek E-mobilnost: zaradi interesov zlorabljajo logiko

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
> [hocevarb]
>
> Podobnost s trenutnim stanjem v energetiki se mi ne zdi zanemarljiva. Kajpak, takrat se je spreminjal finančni sistem, danes se pa energetski.
> [najobj]
... čuj, seveda se ti podobnost s trenutnim stanjem v energetiki ne zdi zanemarljiva, ker nobene podobnosti sploh ni in nimaš kaj zanemarit ...

P.S.: v finančnem svetu so možne vse sorte čarovnije, v realnem svetu pa veljajo fizikalne zakonitosti, kjer ne moreš nič čarat, ampak se fizikalnim zakonitostim moraš prilagajat ...
V obeh primerih moraš podobno čarati v odnosu s strankami. Tako kot občasno prinorijo številni hkrati v banko po svoj denar, tako hočejo hkrati številni iz vtičnice svoj štrom. Če v banki tega ne zmenedžeriraš, gre banka za zmeraj v maloro. EE omrežje se pa sesuje za par dni. Kje so bile doslej hujše posledice?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2700675

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[hocevarb]
V obeh primerih moraš podobno čarati v odnosu s strankami. Tako kot občasno prinorijo številni hkrati v banko po svoj denar, tako hočejo hkrati številni iz vtičnice svoj štrom. Če v banki tega ne zmenedžeriraš, gre banka za zmeraj v maloro. EE omrežje se pa sesuje za par dni. Kje so bile doslej hujše posledice?
Ne vem, kaj ste se naucili iz svojih finacnih dni, ampak prav gotovo veste, da solventna banka ne propade (razen ce so zraven politicni interesi kot pri tej zadnji baltski banki, ki ji je ECB odrekla pomoc), ker za njo stoji vedno lender of last resort, torej centralna banka, ki ima na razpolago neomejeno likvidnost.

Vidite, mi, inzenirji, ko govorimo o baseload power, in hocemo jedrsko in termalno energijo, mi v bistvu zelimo, da je slovenski energetski sistem podobno stabilen.

Vi pa bi zeleli crowdfundati lenderja of last resort :))) (vetrnice, solarne).
najobj sporočil: 31.918
[hocevarb]
> > [hocevarb]
> >
> > Podobnost s trenutnim stanjem v energetiki se mi ne zdi zanemarljiva. Kajpak, takrat se je spreminjal finančni sistem, danes se pa energetski.

> > [najobj]
> ... čuj, seveda se ti podobnost s trenutnim stanjem v energetiki ne zdi zanemarljiva, ker nobene podobnosti sploh ni in nimaš kaj zanemarit ...
>
> P.S.: v finančnem svetu so možne vse sorte čarovnije, v realnem svetu pa veljajo fizikalne zakonitosti, kjer ne moreš nič čarat, ampak se fizikalnim zakonitostim moraš prilagajat ...
V obeh primerih moraš podobno čarati v odnosu s strankami. Tako kot občasno prinorijo številni hkrati v banko po svoj denar, tako hočejo hkrati številni iz vtičnice svoj štrom. Če v banki tega ne zmenedžeriraš, gre banka za zmeraj v maloro. EE omrežje se pa sesuje za par dni. Kje so bile doslej hujše posledice?
... ja, saj zato pa sem napisal, da elektirke ne moreš načarat s propelerji, ki se vrtijo samo takrat, ko je veter ...

Strani: 1