Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.796
[#2700242] 04.03.18 08:09
Odgovori   +    24
Darko Fius se vse dni greje izključno na alternativne vire....če verjemete...

Pri njem se oglasite po 1. Maju, ko se bo dokončno odtajal.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2700251] 04.03.18 10:44 · odgovor na: (#2700247)
Odgovori   +    7
čas vnosa: 04.03.18 10:19
[jezdec666]
Seveda mora zagovarjati svojo malho ampak ni mi jasno, kako bi on recimo zagotovil Talumu in impolu dovolj elektrike iz alternativnih virov v letošnjem februarju. Vidimo, da je že danes pri nas norija s toplotnimi črpalkami dosegla kritično točko ko bo lahko klecnilo omrežje v malo daljšem mrzlem vremenu. Verjetno to pomeni dvig cen elektrike in prispevkov, pošteno bi bilo tudi omejiti plače v elektrogospodarstva, ki so med najvišjimi zlasti pa bo to vplivalo na dvig vrednosti tes posebej če ne bomo kmalu zastavili novega bloka v Nek.

men je navaden comp. začel jamrat da mam prešvoh napajalnik in da si nabavim original...WTF....bo treba met UPS-e za TV ker se lahko kiomot zgodi da ga prežge zaradi prenizke napetosti.....
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2700253] 04.03.18 10:57
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: anon-180464 04.03.2018 10:59
Za nadomestitev TEŠ6 bi morali postaviti 5 kv. kilometrov (5 milijonov kv. metrov!) sončnih panelov.
Še to bi delovalo le ob idealnem vremenu na idealni poziciji ob idealnem času.

Še kakšen meter več bi rabili za nadomestitev NEK.
Oziroma, ko NEK obstane, v frajlaufu še vedno proizvaja za par polnih HE (toplotne) moči.

Razmerja tukaj so res velika.
Sicer nisem zagovornik TE, ampak še kakšna nuklearka bi nam prišla prekleto prav namesto TEŠ in tistega gnilega kao premoga.
Vse ostalo so bolj igračke.
pobalin sporočil: 14.456
[#2700254] 04.03.18 11:03
Odgovori   +    15
Darko Fius je pridruženi član Združenja za energetsko neodvisnost Slovenije (ZENS).
Predvsem je Darko Fius upokojeni pomorščak, kar poguglajte. Na podlagi njegovih kvalifikacij in mednarodnih delovnih izkušenj bi človek racionalno pričakoval, da se bo (racionalno) oglašal v zvezi z Luko Koper, Splošno plovbo, logistiko itn.

Če g. Darko Fius meni, da je s tem spisom bistveno prispeval k rešitvi okoljskih in energetskih problemov človeštva, ker nam je povedal, da je sonce zastonj, vse ostalo pa moramo plačati, potem eureka in aleluja! Za začetek naj se navadi citirati vire, s katerimi tako veselo operira, pa ni jasno, koliko so namišljeni, koliko izmišljeni in koliko resnični.

Čakajoč, da Leon Valenčič (ko bo v penziji) pošlje svoj spis, kako je treba voditi Luko Koper ali nabavo in distribucijo v Mercatorju, vam lahko napišem mnenje, kako bi jaz uredil slovensko vojsko, krožno gospodarstvo in (ne)vero v višje sile. Lahko odprete poseben (plačljiv) portal/prilogo za mnenja penzionistov izključno o temah, za katere se nikdar niso šolali, s katerimi se nikdar niso profesionalno ukvarjali, zato danes vejo/vemo vse o njih...
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2700260] 04.03.18 12:09
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: FIN-379669 04.03.2018 12:15
Še vsaka večja stavba ima poleg 1 do 3 toplotnih črpalk še kotlovnico na plin, ker se pozimi, ko pade pod 0 zunanja temperatura toplotne črpalke, poslabšajo parametri delovanja oziroma ne zadostijo solidno toplotno izolirani stavbi - da je primerno ogreta.

Po moje se Puklavec reži, kaki butci smo, on pa že leta gradi plinske elektrarne, v Sloveniji pa je edino šel v vinarstvo. Pa tudi ozkoglednežem iz Inštitutov že zdavnaj napovedal, da se bomo lahko enkrat morali zgledovati po Kitajcih, ki že kombinirajo (nadgrajujejo) lignitovo elektrarno s plinsko tehnologijo - v polni meri, ne pa kot "kozmetično" kemični dodatek... če želimo rešiti TEŠ 6.

Želim reči le to, da je diverzifikacija alma mater energetske neodvisnosti (in nasploh različnih podoročij človekovega udejstvovanja), zato je tle ta razprava o soncu, vetru ali ognju nekaj podobnega kot o kokoši in jajcu. Vse je energija, le pretvoriti jo je treba na pameten in cenovno racionalen način v elektriko.
tasilo sporočil: 9.830
[#2700261] 04.03.18 12:10 · odgovor na: pobalin (#2700254)
Odgovori   +    9
[pobalin]
> Darko Fius je pridruženi član Združenja za energetsko neodvisnost Slovenije (ZENS).

Predvsem je Darko Fius upokojeni pomorščak, kar poguglajte. Na podlagi njegovih kvalifikacij in mednarodnih delovnih izkušenj bi človek racionalno pričakoval, da se bo (racionalno) oglašal v zvezi z Luko Koper, Splošno plovbo, logistiko itn.

Če g. Darko Fius meni, da je s tem spisom bistveno prispeval k rešitvi okoljskih in energetskih problemov človeštva, ker nam je povedal, da je sonce zastonj, vse ostalo pa moramo plačati, potem eureka in aleluja! Za začetek naj se navadi citirati vire, s katerimi tako veselo operira, pa ni jasno, koliko so namišljeni, koliko izmišljeni in koliko resnični.

Čakajoč, da Leon Valenčič (ko bo v penziji) pošlje svoj spis, kako je treba voditi Luko Koper ali nabavo in distribucijo v Mercatorju, vam lahko napišem mnenje, kako bi jaz uredil slovensko vojsko, krožno gospodarstvo in (ne)vero v višje sile. Lahko odprete poseben (plačljiv) portal/prilogo za mnenja penzionistov izključno o temah, za katere se nikdar niso šolali, s katerimi se nikdar niso profesionalno ukvarjali, zato danes vejo/vemo vse o njih...
Khm ...vse lepo in prav, dragi prijatelj ... vendar ne razpravljaš z njegovimi argumenti (argumnetum ad rem) temveč z njegovo osebo (argumentum ad hominem). Si en mojih najljubših tenorjev, vendar ne bom ploskal, če se le odkašljaš.

Jaz se na vse tele veleštromarske zadeve prav ničkaj dosti ne zastopim, zato ne morem soditi, ali ima možakar še kako prav ali pa je natrosil le kup neumnosti.

In če že ravno govoriš o kompetentnosti, poglej, kaj vse se sinekurči po ministrstvih, agencijah, zavodih, svetih, komisijah ... Npr. koliko se pa en Möröndörfär spozna na bančne sisteme in njih zlorabe?? Nula koma jozef.

Po drugi plati pa: en (naj)večjih japonskih in svetovnih arhitektov Tadao Ando je samouk, nikoli ni študiral arhitekture.

Ad rem v takih primerih bolj zažiga, no.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2700263] 04.03.18 12:25 · odgovor na: tasilo (#2700261)
Odgovori   +    9
[tasilo]
Si en mojih najljubših tenorjev, vendar ne bom ploskal, če se le odkašljaš.
Slikovito... ampak saj tenor je zapel, da prosi za linkane vire in kaj vec vsebine kot "sonce je zastonj".
kaj vse se sinekurči
en Möröndörfär
Danes si v formi :-)
anon-317971 sporočil: 768
[#2700272] 04.03.18 12:57
Odgovori   +    7
To sporočilo je izbrisal avtor (23.07.2020 23:11)
anon-15571 sporočil: 12
[#2700273] 04.03.18 13:01
Odgovori   +    1
?...zmanjšati plače v elektrogospodarstvu..., zanimivo, vsake toliko časa se vedno pojavi nekdo z očitki o plačah... No, raje bom zapisal svojo letošnjo morebitno bodočo penzijo, ...pod 900 €, med drugim za 34 let dela v turnusu, ponoči, nedelje, praznike, (moj bratranec s recimo podobno zahtevnostjo del in nikoli v turnusu ima cca 1oo € nižjo, - kar malo me je bilo sram..., ker vem koliko težav sem povzročil zaradi turnusa svojim bližnjim... Pa še to: bil sem med tistimi, ki so skrbeli tudi za frekvenco...; mimogrede, če bi frekvenca še bolj padla, bi sledili avtomatski izklopi, ali pa še kaj več....
tasilo sporočil: 9.830
[#2700276] 04.03.18 13:32 · odgovor na: anon-207617 (#2700263)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
> [tasilo]
> Si en mojih najljubših tenorjev, vendar ne bom ploskal, če se le odkašljaš.

Slikovito... ampak saj tenor je zapel, da prosi za linkane vire in kaj vec vsebine kot "sonce je zastonj".
Tenorja je po grlu praskal možakar, o stvarnih argumnetih pa ni intoniral niti Na planincah. Saj ni več pomembno. Svet ne bo zaradi tega niti boljši niti slabši. Samo malce sem te zbodel, takooo ... malce pobalinsko, noo, saj razumeš, nič slabega nisem mislil, le malo navihanosti sem si privoščil vedoč, da boš razumel in se ne preveč jedil.
> kaj vse se sinekurči

> en Möröndörfär

Danes si v formi :-)
Nič bolj kot ponavadi. Kaže pa, da me premalokrat zanese sem :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2700278] 04.03.18 13:38 · odgovor na: tasilo (#2700261)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: pobalin 04.03.2018 13:53
[tasilo]
Khm ...vse lepo in prav, dragi prijatelj ...
Dragi Tasilo, ravno sem menil, da pobalin nimam več nikogar, ki bi mi pisal, si se mi pod dolgem času spet oglasil in zasijal kot sončni žarek v tej mrzli fajthnobi crkujoče zime, ki je kurenti nekako ne zmorejo odgnati. In špiknil v živo, da je skozi razpokano kožo primezelo za pol kapljice krvi.
vendar ne razpravljaš z njegovimi argumenti (argumnetum ad rem) temveč z njegovo osebo (argumentum ad hominem).
Po drugi plati pa: en (naj)večjih japonskih in svetovnih arhitektov Tadao Ando je samouk, nikoli ni študiral arhitekture.
Odlična iztočnica, krasno poslana serva, s pomočjo wikipedije že vidim, kako federersko ti jo bom zabil nazaj čez mrežo. Upam, da rata.

Tadao Ando je samouk, ki se je v rani mladosti odločil študirati arhitekturo, a je to počel mimo kanonskih pravil in certificiranih fabrih mojstrov tega poklica. Reciva, da je v sebi začutil bolj poslanstvo kot poklic. Njemu upokojeni visokošolski učitelj in ljubiteljski stolar Suhadolc ne bi mogel v svojem poslovilnem govoru navreči, kako jalovo početje je obiskovanje visoke šole za arhitekturo, ker je njenih diplomantov kot listja in trave, služb in dela zanje pa manj kot oaz v puščavi. Ali tako nekako.

Ne veliko let po tem, ko je Tadao Ando začutil svoje poslanstvo v arhitekturi in se ga lotil na fri-enterprajzovski način, se je gospod Darko Fius lotil svojega pomorskega poslanstva na bolj konservativen način, skoti redno šolanje. Glede na dolga leta službovanja v tujih (glej, naključje, tudi japonskih) firmah sklepam, da je bil pri tem uspešen in cenjen.

No in danes se eden od teh dveh častitljivih cca 70+ letnikov očitno še ni ločil od svojega življenjskega poslanstva, drugi pa si je našel novega. Ni čisto enakovredno, kajne?
Jaz se na vse tele veleštromarske zadeve prav ničkaj dosti ne zastopim, zato ne morem soditi, ali ima možakar še kako prav ali pa je natrosil le kup neumnosti.
Ooo, lahko, dragi Tasilo, lahko! samo malo moraš vklopiti svoje registre za zaznavo informacij in filtre za sejanje polinformacij. Če nekdo trdi, da "1kWh iz TE stane od 0,0492 do 0,1172 evra" (neto) pa tega razpona ne elaborira in ne navede vira podatka, moraš biti previden. Ko to naredi ljubiteljski poznavalec in samoizbrani oponent profesionalcu na tem področju, vklopi dvojno filtriranje.

Isto velja za vse njegovo šokantno izvajanje o M in GEUR, ki je v službi implicitnega nauka, da bi si brez teh M/G EUR Slovenclji lahko omislili (skoraj?) brezplačno sončno svetlobo in toploto. Ali z njegovimi besedami:
Dobra stran virov energije, ki nimajo marginalnih stroškov, je v tem, da se ne dražijo. Energija sonca stane danes toliko, kot bo jutri - nič.
Domnevam, da gospod Fius sploh nima električnega priključka, ker uporablja večno brezplačno sončno energijo. Še zlasti zadnjih nekaj dni. Ni ga čez zastonj življenje. Naprej:
Naštetega mag. Valenčič ne navede. Vedeti pa je treba, da sončna energija ne stane 15-krat več kot klasična iz termoelektrarne. Nasprotno, stane nekajkrat manj.
Valenčič tudi ni navedel, da je nocoj v Drami koncert Zmelkoow in da ima Mercator akcijsko ceno za pomaranče. Ampak Valenčič tudi ni nič govoričil o "klasični" (?!?) energiji in je pisal o električni energiji, ker to uporabljamo. Na kaj Fius misli, ko piše o sončni energiji, kot da bi jo lahko po vodniku speljali v luč, hladilnik ali računalnik, je jasno samo njemu. To je tako nebulozno, da ne omogoča nobene polemike, še teološke ne!

Edino, kar se da razumeti, da je Fius sporočil, razen silnega razkritja, da je sončna energija zastonj (dokler je nekdo ne obdavči), je to, da pridelava električne energije stane. Eureka, to je pa res vredno nedeljskega branja in polemiziranja izključno ad rem.
In če že ravno govoriš o kompetentnosti, poglej, kaj vse se sinekurči po ministrstvih, agencijah, zavodih, svetih, komisijah ... Npr. koliko se pa en Möröndörfär spozna na bančne sisteme in njih zlorabe?? Nula koma jozef.
He, he, dragi Tasilo, a ti tule malo zavijaš v smer ad hominem? Herr politischer Zugvogel Modernkleindörfler je od ljudstva listinsko izvoljen politik, čisto enako kot je to Herr Mahnitsch, der Volksvertretungsausschusschefarmeeaufseher. V parlament pač ne pridejo neki strokovnjaki ampak politiki/-čarke in še bolj politikanti/-antke.

O žalostni zasedbi in izvedbi stalnih ministrskih orkestrov je pa škoda izgubljati besede. Stanje pač dokazuje, da pri vodenju države navadna matematika odpove - dva minusa (primanjkljaja) ne dasta plusa (presežka).
Ad rem v takih primerih bolj zažiga, no.
Je bilo zdaj kaj bolje? :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2700280] 04.03.18 13:48 · odgovor na: tasilo (#2700276)
Odgovori   +    0
[tasilo]
Nič bolj kot ponavadi. Kaže pa, da me premalokrat zanese sem :-)
Prav res. Sicer bi me najbrž na napad ad hominem opozoril že pred nekaj dnevi, ko sem se na enak način spravil na podobnega tiča z drugega pola novega trenda "filatelija je mrtva, zato se dajmo kratkočasit z globalno klimatizacijo in energetiko". :-)
forum.finance.si/?m=...821&single
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2700285] 04.03.18 14:22 · odgovor na: pobalin (#2700278)
Odgovori   +    2
[pobalin]
> [tasilo]
> Khm ...vse lepo in prav, dragi prijatelj ...

Dragi Tasilo, ravno sem menil, da pobalin nimam več nikogar, ki bi mi pisal, si se mi pod dolgem času spet oglasil in zasijal kot sončni žarek v tej mrzli fajthnobi crkujoče zime, ki je kurenti nekako ne zmorejo odgnati. In špiknil v živo, da je skozi razpokano kožo primezelo za pol kapljice krvi.

> vendar ne razpravljaš z njegovimi argumenti (argumnetum ad rem) temveč z njegovo osebo (argumentum ad hominem).
> Po drugi plati pa: en (naj)večjih japonskih in svetovnih arhitektov Tadao Ando je samouk, nikoli ni študiral arhitekture.

Odlična iztočnica, krasno poslana serva, s pomočjo wikipedije že vidim, kako federersko ti jo bom zabil nazaj čez mrežo. Upam, da rata.

Tadao Ando je samouk, ki se je v rani mladosti odločil študirati arhitekturo, a je to počel mimo kanonskih pravil in certificiranih fabrih mojstrov tega poklica. Reciva, da je v sebi začutil bolj poslanstvo kot poklic. Njemu upokojeni visokošolski učitelj in ljubiteljski stolar Suhadolc ne bi mogel v svojem poslovilnem govoru navreči, kako jalovo početje je obiskovanje visoke šole za arhitekturo, ker je njenih diplomantov kot listja in trave, služb in dela zanje pa manj kot oaz v puščavi. Ali tako nekako.

Ne veliko let po tem, ko je Tadao Ando začutil svoje poslanstvo v arhitekturi in se ga lotil na fri-enterprajzovski način, se je gospod Darko Fius lotil svojega pomorskega poslanstva na bolj konservativen način, skoti redno šolanje. Glede na dolga leta službovanja v tujih (glej, naključje, tudi japonskih) firmah sklepam, da je bil pri tem uspešen in cenjen.

No in danes se eden od teh dveh častitljivih cca 70+ letnikov očitno še ni ločil od svojega življenjskega poslanstva, drugi pa si je našel novega. Ni čisto enakovredno, kajne?

> Jaz se na vse tele veleštromarske zadeve prav ničkaj dosti ne zastopim, zato ne morem soditi, ali ima možakar še kako prav ali pa je natrosil le kup neumnosti.

Ooo, lahko, dragi Tasilo, lahko! samo malo moraš vklopiti svoje registre za zaznavo informacij in filtre za sejanje polinformacij. Če nekdo trdi, da "1kWh iz TE stane od 0,0492 do 0,1172 evra" (neto) pa tega razpona ne elaborira in ne navede vira podatka, moraš biti previden. Ko to naredi ljubiteljski poznavalec in samoizbrani oponent profesionalcu na tem področju, vklopi dvojno filtriranje.

Isto velja za vse njegovo šokantno izvajanje o M in GEUR, ki je v službi implicitnega nauka, da bi si brez teh M/G EUR Slovenclji lahko omislili (skoraj?) brezplačno sončno svetlobo in toploto. Ali z njegovimi besedami:

> Dobra stran virov energije, ki nimajo marginalnih stroškov, je v tem, da se ne dražijo. Energija sonca stane danes toliko, kot bo jutri - nič.

Domnevam, da gospod Fius sploh nima električnega priključka, ker uporablja večno brezplačno sončno energijo. Še zlasti zadnjih nekaj dni. Ni ga čez zastonj življenje. Naprej:

> Naštetega mag. Valenčič ne navede. Vedeti pa je treba, da sončna energija ne stane 15-krat več kot klasična iz termoelektrarne. Nasprotno, stane nekajkrat manj.

Valenčič tudi ni navedel, da je nocoj v Drami koncert Zmelkoow in da ima Mercator akcijsko ceno za pomaranče. Ampak Valenčič tudi ni nič govoričil o "klasični" (?!?) energiji in je pisal o električni energiji, ker to uporabljamo. Na kaj Fius misli, ko piše o sončni energiji, kot da bi jo lahko po vodniku speljali v luč, hladilnik ali računalnik, je jasno samo njemu. To je tako nebulozno, da ne omogoča nobene polemike, še teološke ne!

Edino, kar se da razumeti, da je Fius sporočil, razen silnega razkritja, da je sončna energija zastonj (dokler je nekdo ne obdavči), je to, da pridelava električne energije stane. Eureka, to je pa res vredno nedeljskega branja in polemiziranja izključno ad rem.

> In če že ravno govoriš o kompetentnosti, poglej, kaj vse se sinekurči po ministrstvih, agencijah, zavodih, svetih, komisijah ... Npr. koliko se pa en Möröndörfär spozna na bančne sisteme in njih zlorabe?? Nula koma jozef.

He, he, dragi Tasilo, a ti tule malo zavijaš v smer ad hominem? Herr politischer Zugvogel Modernkleindörfler je od ljudstva listinsko izvoljen politik, čisto enako kot je to Herr Mahnitsch, der Volksvertretungsausschusschefarmeeaufseher. V parlament pač ne pridejo neki strokovnjaki ampak politiki/-čarke in še bolj politikanti/-antke.

O žalostni zasedbi in izvedbi stalnih ministrskih orkestrov je pa škoda izgubljati besede. Stanje pač dokazuje, da pri vodenju države navadna matematika odpove - dva minusa (primanjkljaja) ne dasta plusa (presežka).

> Ad rem v takih primerih bolj zažiga, no.

Je bilo zdaj kaj bolje? :-)
V ta hvalevreden izdelek se je prikradla majcena ost komunajzarske ideologije, ki jo moram izpostaviti in ocistiti:
To je tako nebulozno, da ne omogoča nobene polemike, še teološke ne!
Ta poved implicira, da je od vseh moznih polemik teoloska polemika najbolj nebulozna. Klasicno komunisticno izkljucevanje verske svobode.

Premnogi nadvse strokovno tehnicno izobrazeni in na trgu preizkuseni podjetniki na tem forumu ti bodo znali povedati, da je kljucen problem razkroja evrope njeno pomehkuzeno relativiziranje svojega bistva, ki dopusca islamsko invazijo!

To so zelo resne stvari, in ce (baje) eurokomunajzerji ne bi zlobno in zvito zrelativizirali teoloske polemike, se nam ta razkroj ne bi zgodil.

Jaz se s forumskimi tehnicno strokovnimi kreatorji dodane vrednosti sicer niti malo ne strinjam, ker sem po dusi komunist, po eni izmed mojih premnogih izobrazb pa tudi falirani filozof (strokovno s kratico se to napise: fal.fil.) - ampak kot tak sem seveda njim popolnoma neadekvaten za pogovor o bistvu zahodne kulture in o versko insceniranih invazijah, za razumevanje teh procesov je treba diplomirati strojnistvo ali elektrotehniko, po moznosti pred letom 1990... morda lahko tudi kemijo ali zivilstvo... pogojno promet ali geologijo...

Tako da prosim, teoloska polemika ni prav nic nebuloznega, to je prekleto resna rec, nebulozno je relativiziranje teoloskih in kulturnih posledic uvazanja arabskih mladoletnih inzenirjev alkajzeso...

Ves, falirani filizofi imamo teologe v posebnih cislih... so edina kasta na tem svetu, ki jo sogovornik pogleda se bolj cudno kot filozofa, ko mu povejo kaj so studirali :-)

Za scepec #metoo feminizma naj dodam, da imamo v sloveniji tudi cisto resno kolicino diplomiranih teologinj. Le kaj bi one povedale o energetskem sistemu? Kako raznolik je ta svet!
tasilo sporočil: 9.830
[#2700287] 04.03.18 14:34 · odgovor na: pobalin (#2700278)
Odgovori   +    1
Oh, seveda je boljše, prava virtuozna arija, ki jo je užitek preposlušati kar nekajkrat, uživati v napevu, čeprav še vedno ne razumem dobro francosko. Hočem reči, le malo sem te špiknil, da ne zadremlješ preveč. En malček pobalinsko navihan sem pa bil, hi hi, priznam, mea culpa; a nikarte, da bi bi želel izvabljati kakšno kri, niti pol kapljice ne, lepo prosim.

Štorija z Andom je bila za ilustacijo, da se včasih tudi "naturščik" lahko kakšne jako kunštne znebi. Najbrž ni bila preveč posrečena, ker si pač lepo vrnil žogico; tako, kot Tebe pač pričakujemo.

Danes je nedelja in glede štromarskih zadev moji možgani nedeljsko delujejo pri nizki napetosti in z nizkim tokom, torej tudi kakšne hude moči ne dajo od sebe, zato tudi o politikantih res ne kaže izgubljati besed.

Mogoče me pa kaj več prinese tod mimo, čeprav sem svojo forumsko dejavnost povsod precej omejil. Ko pogledam vložek in izplen takega početja, se sem ter tja izkaže kot potrata časa in lajfa. No ja, če pa že, se ponavadi držim le še dvo- ali trivrstičnic, tako, za muštr.
pobalin sporočil: 14.456
[#2700290] 04.03.18 15:45 · odgovor na: anon-207617 (#2700285)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> To je tako nebulozno, da ne omogoča nobene polemike, še teološke ne!

Ta poved implicira, da je od vseh moznih polemik teoloska polemika najbolj nebulozna. Klasicno komunisticno izkljucevanje verske svobode.
Ne, narobe bereš. Ni implicirano, da je teološka polemika najbolj nebulozna, ampak je teologija tista veda, ki je najbolje usposobljena, da se spoprijema z nebuloznimi (nebulózen, prid. knjiž. nejasen, zmeden; Latin nebulosus misty, from nebula) zadevami. Priznam, da sem tukaj storil krivico prečastiti filozofiji, ki je najbrž enako usposobljena za analizo in sintezo nebuloznih zadev kot teologija. Ali gre pri vsem skupaj za ontološko vprašanje ali teozofski problem, naj presojajo bolj kompetentni od mene. Za spodrsljaj se materi filozofiji in njenim pripadnikom (in odpadnikom) iskreno opravičujem.
po eni izmed mojih premnogih izobrazb pa tudi falirani filozof (strokovno s kratico se to napise: fal.fil.)
Če se ne motim, gre za falacijo na fakultetni ravni, torej strokovno fal.fak.fil. Natančnost je mati problema razcepljenih las.
Tako da prosim, teoloska polemika ni prav nic nebuloznega, to je prekleto resna rec, nebulozno je relativiziranje teoloskih in kulturnih posledic uvazanja arabskih mladoletnih inzenirjev alkajzeso...
Droben popravek: reče se jim alkajdasožetu.
Za scepec #metoo feminizma naj dodam, da imamo v sloveniji tudi cisto resno kolicino diplomiranih teologinj.
Kot da ni bilo že dovolj slabih novic, zdaj še to!? Grem nazaj na varno v Faradayevo kletko (ne trudi se, to razume samo višja kasta naravoslovcev) preden me ta cunami blodnosti in pregrehe odplakne v Had.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2700298] 04.03.18 16:49 · odgovor na: pobalin (#2700290)
Odgovori   +    1
[pobalin]

Kot da ni bilo že dovolj slabih novic, zdaj še to!? Grem nazaj na varno v Faradayevo kletko (ne trudi se, to razume samo višja kasta naravoslovcev) preden me ta cunami blodnosti in pregrehe odplakne v Had.
Faradayeva kletka je srednjesolska fizika, in to moras nekako dokoncati, tudi ce nameravas postati obramboslovec, novinar, komunisticni omladinec, mucenik, in vodja opozicije vse v eni osebi. Brez Faradaya ni mature.

Mi smo imeli izredno prakticnega profesorja, ki je za oceno znal vprasati: kaj bi vzel s seboj na severni pol? Do sem je bilo vse v redu, problemi se zacnejo pri izbiri pravilnega odgovora za odlicno oceno; trebalo je biti zenskega spola, priti v minici in reci "ja jaz bi vas vzela s seboj, ker se sigurno najbolj spoznate, gospod profesor" in petica ni izostala.

Ampak to je bilo v casih, ko so perverzni ostareli fiziki se lahko lacno gledali za zorecimi srednjesolkami... danes pa je ta svet sel v kurac.

Grem v jamo, vklenil se bom in umirjeno gledal sence na zidu pred seboj. Naj duse, ki jim omracitev tako prija, sili na sonce nekdo drug, pa naj njega napojijo s trobeliko, meni se ne da vec :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2700299] 04.03.18 17:33 · odgovor na: anon-207617 (#2700298)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Grem v jamo, vklenil se bom in umirjeno gledal sence na zidu pred seboj.
In si predstavljal zoreče srednješolke?
Naj duse, ki jim omracitev tako prija, sili na sonce nekdo drug, pa naj njega napojijo s trobeliko, meni se ne da vec :-)
Ti Platon, jaz Sokrat, aaaiiiaaaiiiaaaa. :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2700300] 04.03.18 17:49 · odgovor na: pobalin (#2700299)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [NemirniTujec]
> Grem v jamo, vklenil se bom in umirjeno gledal sence na zidu pred seboj.

In si predstavljal zoreče srednješolke?

> Naj duse, ki jim omracitev tako prija, sili na sonce nekdo drug, pa naj njega napojijo s trobeliko, meni se ne da vec :-)

Ti Platon, jaz Sokrat, aaaiiiaaaiiiaaaa. :-)
A sem ze kdaj omenil na tem forumu, da so aristoteliki krivi za vse vojne?

Interna fora slusateljev anticne filozifije :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2700318] 04.03.18 19:59 · odgovor na: anon-207617 (#2700300)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
A sem ze kdaj omenil na tem forumu, da so aristoteliki krivi za vse vojne?
Interna fora slusateljev anticne filozifije :-)
Ne spomnim se, da bi. A na teološki interno za vse to krivijo Adama in Evo? :-)
opavel4 sporočil: 25
[#2700366] 05.03.18 09:18
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: opavel4 05.03.2018 09:35
Slovenski energetski projekt v Šaleški dolini, v »resno elektrarno«, kot pravi mag. Valenčič, je že zelo blizu definiciji »nasedle investicije«, ob dvigu emisijskih in proizvodnih stroškov pa bomo deležni dodatnih administrativnih popravkov, korektur, in vse večjih plačil za... predčasno zaprtje.

Kakšno neznosno natolcevanje brez vsakih argumentov je ta prispevek, pa to ravno zdaj, ko sta nas je v prejšnjem tednu reševali predvsem naši TEŠ-6 in NEK pred tem, da nismo zmrzovali. Mag. Valenčič je v svojem intervjuju res mogoče kje tudi pretiraval. Ampak očitno še vedno premalo, ker nekaterim pregretim glavam, ki ustvarjajo takšne prispevke, kot je gornji, prav nič ne pomaga. Zato bom jaz še enkrat povedal tisto, malo bolj enostavno, kar je sicer že mag. Valenčič in je mogoče kje pretiraval.
Pri preskrbi z električno energijo je tako, zelo enostavno, da mora ta vedno biti, ker je za sodobno življenje nepogrešljiva, brez nje smo kaj hitro v kameni dobi. Elektrika mora biti tudi takrat, ko ima »hudič mlade«. Hudič pa ima mlade med drugim tudi takrat, ko je dlje časa zelo mrzlo, brez sonca in vetra, minimalno vode v rekah s pretočnimi elektrarnami (kot je primer v SI) in ko se ob tem še kaj nepredvidenega zgodi, npr. izpad kakšne velike termo proizvodnje na premog ali atome (v SI sta to bloka TEŠ-6 in NE Krško). Prejšnji teden hudič pri nas še ni imel vseh mladih, ker je razen že odpisanega bloka TEŠ-4 vse obratovalo, pa smo npr. v četrtek preko dneva za potrebe SI odjemalcev komercialno uvažali skoraj 50% potrebne električne energije. Od domače proizvodnje sta glavnino prispela bloka TEŠ-6 in NEK, nekaj malega tudi DEM, ker hidrologija še ni bila najslabša (hudič še ni imel vseh mladih). Iz sonca smo na oblačni in mrzli dan 1.marca 2018 dobili tudi preko dneva manj kot 10 MW moči, od tistih cca. 300 MW inštaliranih s subvencijami (samo med 13h do 14.30 so vse SE v SI na ta dan dale tam do 13 MW moči).
opavel4 sporočil: 25
[#2700377] 05.03.18 09:47
Odgovori   +    4
Ponavljam še enkrat celoten komentar:
In potem si pridruženi član ZENS upa še napisati, da je energija od sonca cenejša od lignita in da bo TEŠ-6, ki rešuje slovensko preskrbo z električno energijo takrat, ko ima »hudič mlade«, bankrotiral. Kakšna sveta preproščina, ko človek lahko operira s čemerkoli že, samo da ugaja manj poučenim. Zakaj hudiča pa ne greste vi, člani ZENS, svojimi SE v resnično energetsko neodvisnost, brez rezerve in akumulacije premogovno-atomskega elektroenergetskega sistema, ki vam je sedaj dodeljena kar zastonj. Bom jaz povedal, zakaj ne greste. Ker bi potem morali imeti baterij za shranjevanje energija vsaj za dva meseca preskrbe v najbolj mrzlih zimskih dneh brez sonca. Pa še kakšno drugo rezervo bi morali imeti, npr. diesel agregate, da bi preživeli izpad vašega »samozadostnega sistema«. Tako bogat pa na tem svetu zaenkrat še nihče ni, da bi si lahko kaj takšnega privoščil, ker cena takšne električne energije bi bila kar nekaj takšnega, kot je povedal v »svojih pretiravanjih« že mag. Valenčič. Tako da , spoštovani sodržavljani iz ZENS, tista vaša pravica, da izkoriščate zastonj akumulacijo električne energije iz omrežja (pridobljene iz premoga in atomov), je vredna nekajkrat več kot so same subvencije za SE in VE. Vi pa trdite, da boste vsak čas inštalirali SE brez državnih subvencij. Ja kaj pa »subvencije« pri zastonj izkoriščanju akumulacije sistema-premoga?
Vaše trditev, kako je cena električne energije kar nekajkrat nižja od lignita ni samo zmota, je kar direktno nesramno ZAVAJANJE in DEBELA LAŽ. Zakaj ta laž sicer ne vem, to najbrž sami najbolje veste (kdo vas že financira in zakaj)? Zaenkrat je še vedno daleč najcenejše pridobivanje električne energije na tem svetu še vedno iz dobrega premoga, iz lignita malo dražje, pa še vedno poceni. In TEŠ-6 ne bo dobil nobene državne subvencije, ker državnega poroštva za njen kredit nikoli ne bo potrebno koristiti.
pklada sporočil: 585
[#2700378] 05.03.18 09:49 · odgovor na: anon-180464 (#2700253)
Odgovori   +    1
[kekez]
Za nadomestitev TEŠ6 bi morali postaviti 5 kv. kilometrov (5 milijonov kv. metrov!) sončnih panelov.
Še to bi delovalo le ob idealnem vremenu na idealni poziciji ob idealnem času.
Pa še to si pozabil dodati, da bi TEŠ6 še zmeraj laufala v ozadju zaradi backup-a. Ker, ko gre sonce za oblake, ali pa spat za horizont, backup elektrarne ne moreš zalafat iz nič.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2700462] 05.03.18 15:11 · odgovor na: FIN-379669 (#2700260)
Odgovori   +    0
[]
Še vsaka večja stavba ima poleg 1 do 3 toplotnih črpalk še kotlovnico na plin, ker se pozimi, ko pade pod 0 zunanja temperatura toplotne črpalke, poslabšajo parametri delovanja oziroma ne zadostijo solidno toplotno izolirani stavbi - da je primerno ogreta.

Po moje se Puklavec reži, kaki butci smo, on pa že leta gradi plinske elektrarne, v Sloveniji pa je edino šel v vinarstvo. Pa tudi ozkoglednežem iz Inštitutov že zdavnaj napovedal, da se bomo lahko enkrat morali zgledovati po Kitajcih, ki že kombinirajo (nadgrajujejo) lignitovo elektrarno s plinsko tehnologijo - v polni meri, ne pa kot "kozmetično" kemični dodatek... če želimo rešiti TEŠ 6.

Želim reči le to, da je diverzifikacija alma mater energetske neodvisnosti (in nasploh različnih podoročij človekovega udejstvovanja), zato je tle ta razprava o soncu, vetru ali ognju nekaj podobnega kot o kokoši in jajcu. Vse je energija, le pretvoriti jo je treba na pameten in cenovno racionalen način v elektriko.
Očitno je tole celo nekoliko trši oreh tudi za tiste, ki naj bi se nekako na zadevo spoznali.....

Strategija je pa tako razred zase.... se o potrebno tudi tej temi malo posvetiti... :)
kzupanc sporočil: 10.517
[#2700683] 06.03.18 14:41
Odgovori   +    0
Ja. Večino napisanega je treb aupoštevati. "Pozabil" pa je napisati, da so pri soncu visoki stroški neenakomernosti vira energije.

Strani: 1