Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mater vola, Trump!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
[Glavni forum] Tema: Mater vola, Trump!
[#2700169] 03.03.18 13:48 · odgovor na: (#2700104)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 03.03.2018 13:51
[Wulfe]
> [najobj]
> P.S.: izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola je naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ, za konkurenco pa se mu sladko jebe ...
tako kot v Sloveniji prisilno obvezno brezplačno zdravstvo, ali v Ljubljani "Lekarne Ljubljana"?
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti bil podjetnik zato, ker bi rad dobro življenje, službe, plače, hrano za vse druge razen za sebe ... eh, jebiga ...

P.S.: ker si forumski stručko za Free Market Capitalism, karkoli že to pomeni, me boš ziher razsvetlil, kje imajo Microsoft, Google, Facebook ali Apple kakšno konkurenco, ki je še niso požrli, preden je sploh nastala ... OK, Samsung se je sicer nekaj trudil, ampak je potem sodišče v kalifornijskem San Joseju odločilo old.slovenskenovice....e-dolarjev , da si je pravokotnik v resnici izmislil Apple, ker ga je edini patentiral www.racunalniske-nov...a7d709bde8 , tako da mu vsaj v ZDA noben ne more resno konkurirat ... aja, če mene kaj vprašaš, si se dobro odločil, da nisi podjetnik, lahko pa se včlaniš v slovensko Levico, ker tudi oni skrbijo za vse druge razen za sebe ... khmm, menda ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2700169

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Mater vola, Trump!
[#2700172] 03.03.18 14:06 · odgovor na: najobj (#2700169)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: sopranos 03.03.2018 14:14
[najobj]
> [Wulfe]
> > [najobj]
> > P.S.: izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola je naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ, za konkurenco pa se mu sladko jebe ...

> tako kot v Sloveniji prisilno obvezno brezplačno zdravstvo, ali v Ljubljani "Lekarne Ljubljana"?

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti bil podjetnik zato, ker bi rad dobro življenje, službe, plače, hrano za vse druge razen za sebe ... eh, jebiga ...

P.S.: ker si forumski stručko za Free Market Capitalism, karkoli že to pomeni, me boš ziher razsvetlil, kje imajo Microsoft, Google, Facebook ali Apple kakšno konkurenco, ki je še niso požrli, preden je sploh nastala ... OK, Samsung se je sicer nekaj trudil, ampak je potem sodišče v kalifornijskem San Joseju odločilo old.slovenskenovice....e-dolarjev , da si je pravokotnik v resnici izmislil Apple, ker ga je edini patentiral, tako da mu vsaj v ZDA noben ne more resno konkurirat ... aja, če mene kaj vprašaš, si se dobro odločil, da nisi podjetnik, lahko pa se včlaniš v slovensko Levico, ker oni tudi skrbijo za vse druge razen za sebe ... khmm, menda ...
Mislim, da se po nepotrebnem zaganjaš vanj. Poglej, lahko smo kritični do kapitalizma in prav je da smo kritični. Ampak dejstvo ostaja, da je kapitalizem kljub vsem svojim slabostim še vedno boljši kot socializem. To je zgodovina več kot lepo dokazala.

Imaš prav tudi ti, ko opozarjaš na monopole ala Google, Facebook itd. In to, da obstajajo ti monopoli je slabo, saj izkrivljajo konkurenco. To, da se v Evropi in ZDA ni ukrepalo proti takim podjetjem je zagotovo slabo. Vsaj na kratki in srednji rok. Ampak kapitalizem je iznajdljiv. In slej kot prej se najde rešitev tudi za to, da se obide monopolna podjetja.

Hkrati pa ne vem ali se tebi zdi to normalno, da imamo v Sloveniji lokalne monopole na področju lekarn. Zakaj za vraga ne bi smeli imeti več lekarn? Če je prodajalec farmacevt, je meni bolje, da imamo več različnih lekarn. Naj potem trg določi kaj je najbolje.

In tudi pri ostalih stvareh je tako. Najslabši so monopoli. Google je omejen monopol. Totalitarna država je znotraj meja države vseobsežen monopol. Zaradi tega se tudi vedno slabše odreže.

Strani: 1