Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Neuvrscen sporočil: 1.779
Ima kdo trgovalni oz. skrbniški račun pri Degiru in lahko potrdi, da je zadeva res legit?

Gre sicer za nizozemskega online brokerja, ki preverjeno ima licenco pri njihovem ekvivalentu ATVP, kjer je celo eksplicitno zapisano, da je "passportable" tudi na Slovenijo. Cene se mi zdijo zelo ugodne v primerjavi z našimi BPH, sicer res nimajo čez naše vrle LJSE, ampak še vedno se da na varšavski borzi trgovati s Krko ali Gorenjem. :)

Malo je treba paziti, ker te ob registraciji hočejo navleči, da odpreš t.i. Basic račun, kjer jim dovoliš, da si tvoje delnice izposojajo za svoje "čarovnije". In če se pri tem zašpekulirajo in propadejo... Malo bolj ziheraški je račun Custody, kjer naj bi delnice res bile ves čas tvoje, za "kazen" ti pa obračunajo nekaj malega provizije pri procesiranju dividend.

Custody račun sem si kot "Irec" sicer odprl šele pred par dnevi, zaenkrat so od mene dobili samo 2€ ob verifikaciji TRR, pred resnejšo akcijo pa bi vseeno rad slišal kakšno mnenje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2699889

Strani: 1

BOY008 sporočil: 596
Zadnja sprememba: BOY008 02.03.2018 07:36
Jaz imam Degiro ze eno leto. Vse zaenkrat dela brez problema. Imam sicer Basic, vendar bom spremenil. Mi tudi davek od dividend obracunajo ko jih dobim iz ZDA. Za amerisko borzo so se posebej poceni. Vem pa tudi da ga nekateri borzni posredniki uporabljajo zase. Kar mi je posebej zanimivo. Zaposleni v borzni hisi in ne uporabljajo njihovega trgovalnega racuna zase. Je pa sicer malce vec dela ko oddajas napoved za kapitalske dobicke in dividende.

Kolikor mi je znano so dobil kar nekaj nagrad. In so najvecji online broker na Nizozemskem po transakcijah.
lemming2080 sporočil: 54
Tudi jaz sem pri Degiroju. Vse OK. Še sreča, da so takšni ponudniki. V SLO je vse bolano drago, pa ne vem, zakaj. Vsem bornim hišam v SLO privoščim, da propadejo.

Sicer pa kmalu ne borzne hiše ne banke ne bodo več problem. Blockchain bo kmalu nadomestil vse te zastarele ustanove. Kriptovalute pa so za tiste, ki jih razumejo, dar iz nebes )ostali bemtijo čez njih, kot čez neko coprnijo, ampak to je brez kančna dvoma prihodnost).

Strani: 1