Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.796
[Mrnjafko]
>
> Zdaj se pa malo umiri...
>
> Mojo toplotno črpalko sem si plačal popolnoma sam...Nobene subvencije nisem nikoli dobil za nič... Tako, da smiri živce.
>
> Ja to, da je na vtičnici 230V je pa če ne verjameš...Pravica, ki se jo kupi z rednim plačilo položnic za elektriko.
>
> In še več...Standard je, da MORA elektro zagotavljat vsaj 195V v 15 minutnem intervalu...
> Ta standard je za sodobne elektronske naprave (še zdaleč niso to le TČ) eno veliko sranje...Zato tudi naprave crkujejo (ne le izpadajo iz omrežja)

Umiri? Ah, ja?
Recimo, da ima TČ v povprečju grelno število 3. Pa pustimo fantaziranje o 6 pa 12 itd.
No in sedaj Vi doma porabite 3x manj elektrike, kot dobite toplote, v TEŠ6 pa porabijo 3 x več toplote, kot dobijo elektrike. No, pustimo zgube po omrežju in to. Pridemo na faktor okoli 4. No in to je zdaj šparanje z energijo. Samo kurjenje se je preneslo od Vaše bajte v Šoštanj. In nič drugega. Za to pa treba: Narediti TEŠ, omrežje, TČ, vir toplote, če gre za polaganje v zemljo itd. In zaradi tega je moja položnica dražja in bo še dražja. Pa ne mi rečt, da se za "energetsko prenovo" ne dobi subvencije, če se znaš iti. Če nisi dobil, si pač nesposoben. Vse tudi za moj denar. Upam, da bo sosed skužol, da ima 190V zaradi tvoje TČ.
Pa še nekaj. Pa, kaj misliš, da če plačaš, da ti je pa od boga zagotovljeno (no, če si že začel s tikanjem, pa bo tudi jaz enako olikan) tistih 230V? Reči ženi, ki je na porodniškem pa dete bolano, pa ma ženska podočnjake, pa je čist hin, da je za to plačana od socialnega, in da naj ti da mir, ker si pač Ti plačal socialno. Me zanima, kako dolgo bo lobanja v kateri se porajajo take misli cela.
Ma na tele tvoje eskapade pa res moram odgovorit.

Ja grelno število TČ zrak/voda pri temperaturah kot so sedaj (cca -8) je okoli 3... Višje tam okoli 5-6 je pa pri temperaturah nad +6..., ko ni več defrostov pa tudi potrebna električna moč je takrat minimalna....tam okoli 1,2-1,5 kW za cca 7-7,5 kW toplotne moči.

To, da je moj "raufnk" v Šoštanju se seveda strinjam...Lahko pa debatirava, ali ja je 100% ali ga je 30% v Šoštanju, 30% v Krškem, preosztanek pa na Savi in Dravi...

Kar pa se tiče padca napetosti pa tole...
Za Priključno moč, ki jo plačujem 3x25A lahko obremenim omrežje s 17kW (simetrična obremenitev vseh faz), pa nisem prekoračil nobenega dogovora med mano in elektrodistributerjem, tako da ne OBTOŽUJ. Moje breme, ki je v povprečju na najbolj mrzel mesec tam okoli 3kW špice morda 5 kW je samo max 30% tistega kar plačam.
Padec napetost na 190V pač ni posledica moje toplotne črpalke, pač pa za EN KURAC nizkonapetostnega omrežja, ki ima trafo iz lata 1978. To z lahkoto dokažem, če ugasnem TČ, ker merilnik napetosti meri napetost tudi takrat, pa stanje ni kaj prida boljše. Napetost je namreč tako nizka pred in po menjavi aluminijastih golih vodnikov z bakrenimi kabli pred cca 3 leti. (le kaj so mislili na Elektro Ljubljana....da se ne bo povečala poraba zaradi vedno več električnih poravnikov in zaradi vedno več Hiš, ki se zidajo).

V distribucisjo omrežje (ne samo v termoelektrarne je treba tudi vlagat denar), zato imamo na vsaki položnici 2 postavki...Priključna moč....in omrežnino. Iz teh dveh virov se mora obnavljati, popravljati in širiti prenosne kapacitere elektrdistribucijskega omrežja...Če se to ne dela gre preprosto za zanemarjanje vlaganj oz. za neracionalno trošenje oz...če hočeš, tudi za KRAJO.

To, da omrežje ni dimenzionirano za 100% obremenitev vseh porabnikov na eni veji so dejstva...Običajno je omrežje res dimenzionirana na bistveno manjšo moč kot je seštevek vseh posameznih priključnih moči. AMPAK Še enkrat...Kupec plača (zakupi) priključno moč, zato mu mora biti na razpolago. Če prihaja do izpadov zaradi preobremenitev omrežja je Elektro dolžan stvar spraviti na ustrezen nivo, da do tega ne pride. Si predstavljaš, kaj bi se zgodilo, če ima podjetje priključno moč 100kW, pri recimo 50kW obremenitvi začnejo pa varovalke ven padat? Kdo tukaj ne izpolnjuje svojih obveznosti...porabnik ali elektro?


Ostalo o nesposobnosti pridobivanja subvencij za energijsko prenovo bom pa preskočil, ker prihajaš sam s sabo v nasprotja.... Na kratko samo...meni nisi ti nič subvencioniral.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2699714

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[0513ANITO]
Kar pa se tiče padca napetosti pa tole...
Za Priključno moč, ki jo plačujem 3x25A lahko obremenim omrežje s 17kW (simetrična obremenitev vseh faz), pa nisem prekoračil nobenega dogovora med mano in elektrodistributerjem, tako da ne OBTOŽUJ. Moje breme, ki je v povprečju na najbolj mrzel mesec tam okoli 3kW špice morda 5 kW je samo max 30% tistega kar plačam.
Padec napetost na 190V pač ni posledica moje toplotne črpalke, pač pa za EN KURAC nizkonapetostnega omrežja, ki ima trafo iz lata 1978.
Za dinamiko elektroenergetike je trafo iz 1978 prakticno nov. Toliko je star kot jedrska elektrarna... Sploh verjetni ni problem v trafotu, ampak v dimenzioniranju (trafota).
To z lahkoto dokažem, če ugasnem TČ, ker merilnik napetosti meri napetost tudi takrat, pa stanje ni kaj prida boljše. Napetost je namreč tako nizka pred in po menjavi aluminijastih golih vodnikov z bakrenimi kabli pred cca 3 leti. (le kaj so mislili na Elektro Ljubljana....da se ne bo povečala poraba zaradi vedno več električnih poravnikov in zaradi vedno več Hiš, ki se zidajo).

V distribucisjo omrežje (ne samo v termoelektrarne je treba tudi vlagat denar), zato imamo na vsaki položnici 2 postavki...Priključna moč....in omrežnino. Iz teh dveh virov se mora obnavljati, popravljati in širiti prenosne kapacitere elektrdistribucijskega omrežja...Če se to ne dela gre preprosto za zanemarjanje vlaganj oz. za neracionalno trošenje oz...če hočeš, tudi za KRAJO.

To, da omrežje ni dimenzionirano za 100% obremenitev vseh porabnikov na eni veji so dejstva...Običajno je omrežje res dimenzionirana na bistveno manjšo moč kot je seštevek vseh posameznih priključnih moči. AMPAK Še enkrat...Kupec plača (zakupi) priključno moč, zato mu mora biti na razpolago. Če prihaja do izpadov zaradi preobremenitev omrežja je Elektro dolžan stvar spraviti na ustrezen nivo, da do tega ne pride. Si predstavljaš, kaj bi se zgodilo, če ima podjetje priključno moč 100kW, pri recimo 50kW obremenitvi začnejo pa varovalke ven padat? Kdo tukaj ne izpolnjuje svojih obveznosti...porabnik ali elektro?
Ne zamenjevati gospodinjskega in gospodarskega odjema. Ce rabis 100 kW moci, ti bo elektro to zagotovil v okviru gospodarskega odjema, verjetno pa to ne bo na 400/230V ampak na 20kV in bos kar svoj trafo priklopil. Ampak takrat, ko bo omrezje pod udarom (toplotnih crpalk, klim, ali polnilnic avtomobilov) bos kot gospodarski uporabnik lepo odklopljen - kot gospodinjski pa bos se vedno imel svojih 190 V.

Problem je, da je omrezje dimenzionirano za drugacno strukturo porabe. In redimenzioniranje bi stalo 7 miljard, kot govori sosednji clanek.

Skratka, ni slabo vzdrzevanje, ampak spreminjanje navad. A ko bo vsak drugi hotel priklopiti 20KW polnilnico na omrezje bomo pa na novo ulice razkopavali, ali pa bomo rekli, nehajte s to neumnostjo?

Strani: 1