Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.297
Evo, pa medtem, ko čakam da mi naša pooblaščenka za ISo poda še nekaj pripomb k nekem reportu.


Tu še en podatek da ti dve obdobji nista primerljivi... Kako kruljavo smo izgledali leta 2008, in kako Ekspresno se je realna ekonomija odzvala na krizo, in bilo vsako leto po letu 2008 čedalje boljše, mi pa s(m) tukaj trobili, kako je Slovenija najslabši od vseh možnih svetov.

Samo z neto menjavo s tujino je v ta prostor po letu 2008 padlo več denarja, kot pa prej med 2004 in 2008 s pufi preko bank...

shrani.si/f/3C/up/2o...tujina.jpg

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2699594

Strani: 1

anon-358556 sporočil: 129
Zadnja sprememba: anon-358556 28.02.2018 14:55
V ta kontekst je treba postaviti še potrošnjo (domačo in globalno).

Po mojem mnenju gre za nekakšen "perfect storm":
- ljudje so med krizo odlašali z nakupi trajnih dobrin,
- imamo zgodovinsko najnižje obrestne mere za kredite,
- strah, da se bodo krediti podražili,
- strah pred inflacijio.

Tako da kdor ni zapravljal preteklih deset let, zapravlja sedaj, kdor misli v naslednjih letih, pa tudi zapravlja sedaj.
Imamo torej situacijo, ki močno povečuje trenutno potrošnjo.
In tudi če situacija ostane ista, bo njen učinek izzvenel.

Zaradi teh ekstremnih rasti sem še večji pesimist. Potrošni "peak" bo povzročil inflacijo, zaostrila se bo monetarna politika, potrošnja bo sped padla...

Edino česar ne razumem je, da ECB še vedno vztraja pri ektremno ekspanzijski monetarni politiki. Monetarna politika bi morala biti amortizer nihanj, ne pa ojačevalec.
sopranos sporočil: 11.404
[Endimion]
Evo, pa medtem, ko čakam da mi naša pooblaščenka za ISo poda še nekaj pripomb k nekem reportu.


Tu še en podatek da ti dve obdobji nista primerljivi... Kako kruljavo smo izgledali leta 2008, in kako Ekspresno se je realna ekonomija odzvala na krizo, in bilo vsako leto po letu 2008 čedalje boljše, mi pa s(m) tukaj trobili, kako je Slovenija najslabši od vseh možnih svetov.

Samo z neto menjavo s tujino je v ta prostor po letu 2008 padlo več denarja, kot pa prej med 2004 in 2008 s pufi preko bank...

shrani.si/f/3C/up/2o...tujina.jpg
Hvala za te številke. So kar impresivne. Si bom moral počasi nadeti rožnata očala. :)

Upam, da bo to stanje čim dlje trajalo. In tudi če bo kriza, jo bomo vsekakor pričakali v bistveno boljšem stanju kot leta 2008.

Jaz sem prevečkrat gledal podatke, kjer smo slabi in potem temu preveliko težo dajal.

Tudi do povišanja minimalnih plač sem imel zelo negativen odnos. Ker se mi je zdelo, da gre prehitro gor. Tudi glede na podatke. Po drugi strani pa ugotavljam, da bo to podjetja prisililo v spremembo poslovnih modelov. Tako kot je ta kriza prisilila podjetja, da se zresnijo.

Strani: 1