Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[BeliF]
pametni ekonomisti vedo, da v majhnih gospodarstvih izvoz dosega velik odstotek bdp. in da je zato edina prava preventiva ustvarjanje čimvečjega presežka v času konjunkture. s padcem izvoza se namreč del kompenzira s padcem uvoza (podjetja npr ne potrebujejo uvažati materjala), tisti "ekstra" padec pa se kompenzira s padcem presežka.

večja kot je rezerva, lažje se preživi tak šok

ahilova peta sama po sebi ne dela nbenih problemov če imaš pancerje obute
Jaz tudi tako na to stvar gledam. Ampak pri nas se presežek takoj prelije v plače javnega sektorja in upokojencem. Ob naslednji krizi se bo spet porezalo najprej investicije in tako še poglobilo krizo. Hkrati pa se bodo verjetno znižali socialni izdatki oz. se bo zaostrilo kriterije. Tako, da bo del ljudi še toliko bolj na udaru.

Tako, da bomo lahko naslednjič spet lahko govorili o izgubljenem desetletju.

Nekateri tudi ne vidijo problema v zadolženosti države. Ker očitno je čisto vseeno ali je zadolžena država ali gospodarstvo. In tudi ni važno kje so prihranki, v zasebni ali v državni lasti. Meni se to zdi nenavadno. Ker kot zasebnik se bom vedno trudil, da država čim manj posega v mojo lastnino. Če bo potrebno, jo bom premaknil tudi v tujino. Kako bo to blagodejno vplivalo na državo mi pa ni jasno.