Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.796
[darko32]
Tukaj je na vidiku nek drugi problem in to je zavajanje potrošnikov. Namreč sam sem večkrat gledal podatke o raznih toplotnih črpalkah in nikjer ni pojasnjeno kolikšna je poraba električne energije če je v ozračju temepratura -12 stopinj celjzija. Tako imamo dogovor v zgornjem članku, kaj se dogaja pri teh temepraturah. Glede vodnikov in omrežja pa naslednje:

V veliko kakterem kraju so vodniki še iz bivše JUgoslavije in tudi transformatorske postaje. Napetost se giblje med 180V pa vse do 235V. Če je preveč porabnikov se sesede na 180V. Videl sem že sesed na 140V in potem dobimo to, kar je navedeno v članku. Zato bi bilo dobro postaviti vprašanje distribucijskim podjetjem o prispevku, katerega plačujejo porabniki električne energije.
Evo..še en odgovor, kako gre TČ zrak voda skupaj z -12°C (no jaz mam tle kakih -8°C zadnje 3 dni.

Odgovor...MILINA ...Skoraj ne more biti boljše. Grelno število je še vedno okoli 3.

Zakaj: Ker je ob tako nizkih temperaturah vlaga v zraku zelo nizka ne prihaja do zamrzovanja (tvorjenja ivja) v lamelah uparjalnika. Moč TČ tako med posameznimi cikli odtaljevanja sploh ne pade. Pretok zraka skozi lamele je praktično neoviran skozi celoten cikel ogrevanja. Tudi defrost nima praktično za odledit nobene mase zmrznjene vode, zato je tudi poraba toplote za defrost minimalna.

Toplotne črpalke Zrak/voda najbolj trpijo pri temperaturah +4/-1 ko je v zraku prisotna megla, pada dež ali pa moker sneg. Takrat kapaciteta TČ močno pada skozi en ogrevalni cikel, tudi defrosti se namesto na cca 1 uro dogajajo na 20-30 minut.

Je pa dejstvo, da hiša pri nižjih temperaturah rabi večjo ogrevalno moč kot pri visokit...Mimo tega pač ne moremo. Tudi olja(plina se takrat več porabi.