Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.824
[Mrnjafko]
>
> Le kam zgine 1/2 denarja na položnici za elektriko (moralo bi v vzdrževanje in posodobitev elektro omrežja), pa zgleda da ne.
>

> Torej še enkrat....Kradete denar, ki ga porabniki plačujemo za Priključno moč in omrežnino in predstavlja 50% (in več) zneska na položnici. AMEN.

Ah, še en pametnjaković in strašen energetski strokovnjak. Kam izgine 1/2 denarja na položnici??? V EKO-BIO-zelene vire energije in tudi subvencije toplotnim črpalkam, ki jih na žalost ne plačujejo samo taki, kot Vi, pač pa na mojo žalost tudi jaz. A mislite, da Vam je neprekinjena dobava in 220 V v štekerju od boga dana pravica, ali kaj??? Ko se širijo fizikalno bolane ideje za moj denar, potem je vse v redu, razni pametnjakovići se širokoustijo, nekateri pač izkoristijo situacijo in se s tem okoriščajo za de-facto tuj denar. Potem, ko je pa treba požreti sranje, ki so ga zakuhali, pa jok in stok in "država pomagaj". Da bog da, da bi Vam crknilo še tistih 190 V!
Zdaj se pa malo umiri...

Mojo toplotno črpalko sem si plačal popolnoma sam...Nobene subvencije nisem nikoli dobil za nič... Tako, da smiri živce.

Ja to, da je na vtičnici 230V je pa če ne verjameš...Pravica, ki se jo kupi z rednim plačilo položnic za elektriko.

In še več...Standard je, da MORA elektro zagotavljat vsaj 195V v 15 minutnem intervalu...
Ta standard je za sodobne elektronske naprave (še zdaleč niso to le TČ) eno veliko sranje...Zato tudi naprave crkujejo (ne le izpadajo iz omrežja)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2699319

Strani: 1

Mrnjafko sporočil: 544

Zdaj se pa malo umiri...

Mojo toplotno črpalko sem si plačal popolnoma sam...Nobene subvencije nisem nikoli dobil za nič... Tako, da smiri živce.

Ja to, da je na vtičnici 230V je pa če ne verjameš...Pravica, ki se jo kupi z rednim plačilo položnic za elektriko.

In še več...Standard je, da MORA elektro zagotavljat vsaj 195V v 15 minutnem intervalu...
Ta standard je za sodobne elektronske naprave (še zdaleč niso to le TČ) eno veliko sranje...Zato tudi naprave crkujejo (ne le izpadajo iz omrežja)
Umiri? Ah, ja?
Recimo, da ima TČ v povprečju grelno število 3. Pa pustimo fantaziranje o 6 pa 12 itd.
No in sedaj Vi doma porabite 3x manj elektrike, kot dobite toplote, v TEŠ6 pa porabijo 3 x več toplote, kot dobijo elektrike. No, pustimo zgube po omrežju in to. Pridemo na faktor okoli 4. No in to je zdaj šparanje z energijo. Samo kurjenje se je preneslo od Vaše bajte v Šoštanj. In nič drugega. Za to pa treba: Narediti TEŠ, omrežje, TČ, vir toplote, če gre za polaganje v zemljo itd. In zaradi tega je moja položnica dražja in bo še dražja. Pa ne mi rečt, da se za "energetsko prenovo" ne dobi subvencije, če se znaš iti. Če nisi dobil, si pač nesposoben. Vse tudi za moj denar. Upam, da bo sosed skužol, da ima 190V zaradi tvoje TČ.
Pa še nekaj. Pa, kaj misliš, da če plačaš, da ti je pa od boga zagotovljeno (no, če si že začel s tikanjem, pa bo tudi jaz enako olikan) tistih 230V? Reči ženi, ki je na porodniškem pa dete bolano, pa ma ženska podočnjake, pa je čist hin, da je za to plačana od socialnega, in da naj ti da mir, ker si pač Ti plačal socialno. Me zanima, kako dolgo bo lobanja v kateri se porajajo take misli cela.

Strani: 1