Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dolina nezadovoljnih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.628
[Glavni forum] Tema: Dolina nezadovoljnih
[#2699221] 26.02.18 14:55 · odgovor na: sopranos (#2699219)
Odgovori   +    0
[sopranos]

Drugače sem jaz napisal da je razpon med zaposlenimi. Pa povprečje sem črpal iz objavljenega poročila. In sem samo rekel, da je povprečje solidno, kar pomeni, da so verjetno plače za slovenske razmere pri vas kar dobre. Vsekakor nad slovenskim povprečjem. Tako, da Frankl pač svoje besede tudi v praksi udejanja. In ima zato pri meni večji ugled.
Danes nekaj nisi v formi :)

Brez poznavanja in preverjanja podatkov upam trditi, da imajo VSI vecji mediji pri nas place nad slovenskim povprecjem.

Ugledna panoga :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2699221

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Dolina nezadovoljnih
[#2699226] 26.02.18 15:09 · odgovor na: Gustl (#2699221)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: sopranos 26.02.2018 15:11
[Gustl]
> [sopranos]
>
> Drugače sem jaz napisal da je razpon med zaposlenimi. Pa povprečje sem črpal iz objavljenega poročila. In sem samo rekel, da je povprečje solidno, kar pomeni, da so verjetno plače za slovenske razmere pri vas kar dobre. Vsekakor nad slovenskim povprečjem. Tako, da Frankl pač svoje besede tudi v praksi udejanja. In ima zato pri meni večji ugled.

Danes nekaj nisi v formi :)

Brez poznavanja in preverjanja podatkov upam trditi, da imajo VSI vecji mediji pri nas place nad slovenskim povprecjem.

Ugledna panoga :)
Jaz sem govoril o Franklu, ki je pisal, da je 1.700 EUR učiteljic mizerna plača. In sem rekel,da če se na to tako gleda, potem lahko gospodarstvo kar ukinemo, saj so tam plače med 900-1.500 EUR. Lahko pa še dodam, da samo 25% zaposlenih dobival plače višje od povprečja.

In Frankl v tem smislu lahko to govori, ker vam daje višje plače kot pa jih dobijo učiteljice. Ampak to še ne pomeni, da njegova trditev ni malo neposrečena. Ker realnost slovenskega gospodarstva je kakršna je. In temu primerne so tudi plače. Ne moreš potem šolnikov primerjati z Avstrijci, ampak jih moraš primerjati s slovenskim gospodarstvom. Je pa res, da se zdim v tem mnenju osamljen.

Se pa strinjam, da nisem v formi. Bo treba manj komentirati. :)

Strani: 1