Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dolina nezadovoljnih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Dolina nezadovoljnih
[#2699219] 26.02.18 14:47 · odgovor na: Gustl (#2699200)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [sopranos]
> Glede plač noben ni niti muksnil, tako da se zdi, da sem vsaj tam zadel. :D

Ne vem, firma ima cca 100 ljudi na X različnih položajih, ti kot zunanji odjemalec nekako zaznaš 10-15 ljudi, kar tvoji predstavi predstavlja 100% ljudi. In o teh 15 se potem pogovarjaš kot o 100, vključno s plačnimi povprečji. Hm...

Ne vem sicer, koliko je povprečna plača na Financah. To se mi nikoli ni zdel ne zanimiv, ne uporaben podatek, niti ga nikjer nisem zasledil v internih dokumentih, torej očitno nisem edini, ki mu ta povprečja ne pomenijo kaj dosti.

Na grobo bi rekel - plače niso slabe, niso vrhunske - so korektne.

Pri nas je vse vsegliharsko :)
Hehe, no, vsaj ena reakcija in komentar na to zadevo. :)

Drugače sem jaz napisal da je razpon med zaposlenimi. Pa povprečje sem črpal iz objavljenega poročila. In sem samo rekel, da je povprečje solidno, kar pomeni, da so verjetno plače za slovenske razmere pri vas kar dobre. Vsekakor nad slovenskim povprečjem. Tako, da Frankl pač svoje besede tudi v praksi udejanja. In ima zato pri meni večji ugled.

Je pa logično, da ti povprečje ne pove prav veliko. Ampak drugih podatkov pač nimam na voljo.

Da sem pa dve mladi blondinki s podobnimi priimki zamešal, mi pa res ne smeš šteti za slabo. :) Je pa kdaj poenostavitev potrebna za lažjo debato. Podrobnosti so potem za znanstvene debate, ko se na nekaj 100 strani lotevaš problema, ga izčrpno proučiš, dodaš izjeme, odstopanja itd. Ali pa potem, ko moraš v praksi kakšen problem razrešiti. Če pa se tudi pri debatah na forumu pričakuje tako podrobno razdelani komentarji, potem slednji izgubijo svoj smisel.