35 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
1 ura
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
3 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
15 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
18 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dolina nezadovoljnih

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2699072] 25.02.18 19:29
Odgovori   +    8
S plačo ne sme biti zadovoljen nihče, razen slovenskih zdravnikov, kajti želja za višjo plačo je gonilo razvoja. Zakaj sem omenil zdravnike? Slovenski zdravniki so že tako preplačani, da sami ne verjamejo, da za tako malo dela in nič odgovornosti naenkrat po fidesofsko prejemajo tako veliko denarja in se danes bojijo karme, ki bi z ničemer zasluženi denar lahko kompenzirala z ne najbolj srečnim ali s krajšim življenjem. Seveda kleni kuštrini ne verjamejo v karmo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2699083] 25.02.18 21:33
Odgovori   +    19
Mene zanima ali je pisec članka zadovoljen s svojo plačo na Financah? Glede na to kaj je Frankl pisal in po podatkih letnih poročil, imate na Financah tam med 2.000-2.300€ plače. Je pa hecno to, da vam gre fluktuacija kadra predvsem v državne oz. paradržavne sfere. Ste eden finančno bolje stoječih medijev, pa vendar na trgu ne zmorete zaslužiti toliko, da bi lahko konkurirali finančnim ponudbam države oz. paradržave. A zanimivo, vašemu šefu se to sploh ne zdi problem. Raje pomodruje o tem, kako mizerno so plačani učitelji. Odgovorni urednici se tudi ne zdi problematično, da minimalne plače naraščajo hitreje kot produktivnost, inflacija in da se razlika med bolj zahtevnimi in manj zahtevnimi delovnimi mesti zmanjšuje, saj podjetja temu preprosto ne morejo slediti. Tisti, ki tukaj gor opozarjamo, da je noro, da so v javnem sektorju plače več kot 400€ višje kot v zasebnem, smo pa nergači in negativneži.
peterfrankl sporočil: 434
[#2699108] 26.02.18 08:53 · odgovor na: sopranos (#2699083)
Odgovori   +    1
Sopranos, pozdravljen.
Oprosti, če sem jaz bil tisti, ki bi te označil za tečneža in nergača. Mislim, da to nisem bil jaz, saj se mi sploh ne zdiš tak.
K temi: strinjam se s tabo, javni sektor je pri pridobivanju kadrov konkurenca zasebnemu - in da, tu gotovo imaš "point" pa ne samo tu. Samo ne smeš se tako jeziti, če kaj napišem, kar ti ni všeč :-). V bistvu se ne razhajava toliko.
In še vprašanje: malo si analiziral naše poslovanje in plače - ok - a od kod podatek, da so nekateri ljudje od nas šli v javni sektor oziroma (para)državna podjetja? Kolikor vem, to ni res, ne pravim, da to ne bi bilo mogoče, samo skoraj prepričan sem, da ni tako. Se motim?
Lep pozdrav,
Peter
Gustl sporočil: 13.625
[#2699114] 26.02.18 09:12 · odgovor na: peterfrankl (#2699108)
Odgovori   +    0
[peterfrankl]
Sopranos, pozdravljen.
Oprosti, če sem jaz bil tisti, ki bi te označil za tečneža in nergača. Mislim, da to nisem bil jaz, saj se mi sploh ne zdiš tak.
K temi: strinjam se s tabo, javni sektor je pri pridobivanju kadrov konkurenca zasebnemu - in da, tu gotovo imaš "point" pa ne samo tu. Samo ne smeš se tako jeziti, če kaj napišem, kar ti ni všeč :-). V bistvu se ne razhajava toliko.
In še vprašanje: malo si analiziral naše poslovanje in plače - ok - a od kod podatek, da so nekateri ljudje od nas šli v javni sektor oziroma (para)državna podjetja? Kolikor vem, to ni res, ne pravim, da to ne bi bilo mogoče, samo skoraj prepričan sem, da ni tako. Se motim?
Lep pozdrav,
Peter

Mrkaić je sel v IMF :)
najobj sporočil: 31.867
[#2699116] 26.02.18 09:29 · odgovor na: peterfrankl (#2699108)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 26.02.2018 09:30
[peterfrankl]
Sopranos, pozdravljen.
Oprosti, če sem jaz bil tisti, ki bi te označil za tečneža in nergača. Mislim, da to nisem bil jaz, saj se mi sploh ne zdiš tak.
K temi: strinjam se s tabo, javni sektor je pri pridobivanju kadrov konkurenca zasebnemu - in da, tu gotovo imaš "point" pa ne samo tu. Samo ne smeš se tako jeziti, če kaj napišem, kar ti ni všeč :-). V bistvu se ne razhajava toliko.
In še vprašanje: malo si analiziral naše poslovanje in plače - ok - a od kod podatek, da so nekateri ljudje od nas šli v javni sektor oziroma (para)državna podjetja? Kolikor vem, to ni res, ne pravim, da to ne bi bilo mogoče, samo skoraj prepričan sem, da ni tako. Se motim?
Lep pozdrav,
Peter
... čuj, Pero ... evo, jaz sicer nimam pojma, zakaj se sopranos jezi na tebe, ker s funkcijo ignore svoja modrovanja skriva pred mano in jih ne vidim, po tvojem pisanju sodeč pa bi rekel, da je mislil (vsaj) na Novico in Karla in na (para)državno Delo ... khmm, ker na totem forumu vsi dobro vemo, da je (para)državno vse, kar ni v lasti poštnih nabiralnikov ...

P.S.: se opravičujem, ker se mešam ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2699125] 26.02.18 10:16 · odgovor na: peterfrankl (#2699108)
Odgovori   +    11
[peterfrankl]
Sopranos, pozdravljen.
Oprosti, če sem jaz bil tisti, ki bi te označil za tečneža in nergača. Mislim, da to nisem bil jaz, saj se mi sploh ne zdiš tak.
K temi: strinjam se s tabo, javni sektor je pri pridobivanju kadrov konkurenca zasebnemu - in da, tu gotovo imaš "point" pa ne samo tu. Samo ne smeš se tako jeziti, če kaj napišem, kar ti ni všeč :-). V bistvu se ne razhajava toliko.
In še vprašanje: malo si analiziral naše poslovanje in plače - ok - a od kod podatek, da so nekateri ljudje od nas šli v javni sektor oziroma (para)državna podjetja? Kolikor vem, to ni res, ne pravim, da to ne bi bilo mogoče, samo skoraj prepričan sem, da ni tako. Se motim?
Lep pozdrav,
Peter
Me ne moti, da se ljudje ne strinjajo z mano. Največkrat se ravno iz takih debat človek največ nauči. Vsaj jaz sem se.

Če novinarji odhajajo na siol.net (Urbas), Delo(Lipnik), za PR v državne službe ali paradržavna podjetja (Matejčič al kako se ke že pisala) je to meni tam tam. Morda boš rekel Delo ni državna ampak zasebna firma. Kar pravno-formalno drži. Ampak Delo še vedno predvsem medij katerega namen je, da se podpira vladajočo kliko po meri globoke države. Tako imajo potem državne institucije obvezo, da imajo naročene njihove izvode, državne in paradržavne firme pa tam zakupujejo oglase, poleg tega pa ostale zasebna podjetja tja preusmerjajo pravoverne oglaševalske agencije. Tako da moja ocena je, da je igra na trgu za Finance povsem druga zgodba kot za Delo.

Ja, nekateri sodelavci pa so vam šli v tujino.

Če vaši novinarji hočejo boljšo plačo in ostati novinarji, jo v Sloveniji težko dobijo pri resnično zasebnih firmah.

Mene bolj zmoti tisto od učiteljev. Ker imajo praktično dosmrtno službo, z leti se jim plača lepo viša in napredujejo. Imajo veliko prostega časa in za slovenske razmere več kot solidne plače. Ne borijo se učitelji za to, da bi se izobraževanje prilagodilo 21. stoletju. Edino plače jih zanimajo. Ne glede na vse. Ko so Financam začeli upadati prihodki niste spremenili kriterijev in rekli, da morajo novinarji napisati manj člankov. Prej obratno, zmanjšali ste število zaposlenih in domnevam da povečali količino dela. Vemo kaj je bilo z učitelji ko so se generacije otrok zmanjšale. In narobe je, da se naše učitelje primerja z avstrijskimi. Primerjati je treba zasebni in javni sektor. V teoriji gre namreč tako, da so ljudje v zasebnem sektorju bolje plačani kot v javnem. A lahko hitro izgubijo službo, medtem ko je v javnem sektorju služba varna. Pri nas ima pa javni sektor oboje, boljše plače, manj dela in nobenega tveganja. Njihovo število se stalno povečuje, pozitivnega učinka pa ni nikakršnega. Meni učitelji delujejo kot razvajen otrok, ki načrtuje kako se bo maščeval staršem, ker mu niso hoteli kupiti najnovejše in najdražje igrače. Vsem zunanjim opazovalcem se otrok zdi razvajen, starši pa preveč popustljivi. No, pri nas žal ni nikogar, ki bi uciteljem rekel, da kar je preveč je pa preveč. In bi jih nekajkrat okoli ušes.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2699139] 26.02.18 11:15
Odgovori   +    1
Ste nezadovoljni s plačo?
Lari-Fari. To ti nič ne pomeni, če zraven ne vprašaš, ali ste zadovoljni z delom, ki ga opravljate!?

Potem dobiš čisto drugo sliko.
peterfrankl sporočil: 434
[#2699144] 26.02.18 11:36 · odgovor na: sopranos (#2699125)
Odgovori   +    1
Ok, razumem, kaj si hotel napisati. Delo je nekoč precej ljudi odpustilo, potem pa so začeli vabiti ljudi in jih kar dobro motivirali. Vsaka stvar je za kaj dobra, tudi normalna fluktuacija ljudi. Nekateri hočejo več denarja, nekateri več miru, boljšega šefa :-), drugi napredovati, tretji nekaj tretjega, četrti so dobro počutijo pred kamero in možnosti za uresničevanje ambicij je nekaj. Je pa res to, da jih v Sloveniji pač ni veliko. Če prav vem, je samo ena kolegica šla v javni sektor (če šteješ, da Delo ni javni sektor), pred nekaj leti.
Lep dan,
Peter
bc123a sporočil: 48.253
[#2699159] 26.02.18 12:02 · odgovor na: anon-333107 (#2699139)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
>Ste nezadovoljni s plačo?

Lari-Fari. To ti nič ne pomeni, če zraven ne vprašaš, ali ste zadovoljni z delom, ki ga opravljate!?

Potem dobiš čisto drugo sliko.
Prilagam kot zanimivost.

www.npr.org/sections...h-on-teens

"mischievous responders"
sopranos sporočil: 11.404
[#2699169] 26.02.18 12:25 · odgovor na: peterfrankl (#2699144)
Odgovori   +    2
[peterfrankl]
Ok, razumem, kaj si hotel napisati. Delo je nekoč precej ljudi odpustilo, potem pa so začeli vabiti ljudi in jih kar dobro motivirali. Vsaka stvar je za kaj dobra, tudi normalna fluktuacija ljudi. Nekateri hočejo več denarja, nekateri več miru, boljšega šefa :-), drugi napredovati, tretji nekaj tretjega, četrti so dobro počutijo pred kamero in možnosti za uresničevanje ambicij je nekaj. Je pa res to, da jih v Sloveniji pač ni veliko. Če prav vem, je samo ena kolegica šla v javni sektor (če šteješ, da Delo ni javni sektor), pred nekaj leti.
Lep dan,
Peter
Ja, očitno imate na Financah dobre plače. :) Sicer pa jaz ene hude fluktuacije pri vas nisem opazil. Vsake toliko časa gre kdo stran. Tako, da se takole od zunaj zdi, da ste kar v redu kolektiv. In tudi plače imate za slovenske razmere solidne. Tako, da jaz to vzamem čisto drugače, če vi pišete o višjih plačah, kot pa ko mi o govori nekdo, ki je na državnem proračunu. Da se malo krešejo mnenja in da gledamo drugače na stvari je pa čisto normalno. Drugače je pa dobro, da gredo bolj finančno pismeni novinarji v druge medije. Recimo Lipnik na Delu je dobrodošla osvežitev.

Za Matejčičevo sem se šele potem spomnil, da je šla na Diners, tako da sem pri narobe napisal.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2699188] 26.02.18 13:16 · odgovor na: bc123a (#2699159)
Odgovori   +    1
Teli sončki, - tudi domači so razred zase....

O njih bo potrebno kaj napisati, tudi v splošnem kontekstu....
Gustl sporočil: 13.625
[#2699195] 26.02.18 13:32 · odgovor na: sopranos (#2699169)
Odgovori   +    0
[sopranos]
Za Matejčičevo sem se šele potem spomnil, da je šla na Diners, tako da sem pri narobe napisal.
Tudi zdaj si :)

Matejčič -> POP TV
Černetič -> Diners

Oboje že skoraj 10 let nazaj. Tako da tale tvoja teorija te malo jebe :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2699199] 26.02.18 13:41 · odgovor na: Gustl (#2699195)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [sopranos]
> Za Matejčičevo sem se šele potem spomnil, da je šla na Diners, tako da sem pri narobe napisal.

Tudi zdaj si :)

Matejčič -> POP TV
Černetič -> Diners

Oboje že skoraj 10 let nazaj. Tako da tale tvoja teorija te malo jebe :)
Hvala za popravek. :)

Ja, saj zato pa je teorija, da se potrdi ali ovrže. :P

Glede plač noben ni niti muksnil, tako da se zdi, da sem vsaj tam zadel. :D
Gustl sporočil: 13.625
[#2699200] 26.02.18 13:50 · odgovor na: sopranos (#2699199)
Odgovori   +    1
[sopranos]
Glede plač noben ni niti muksnil, tako da se zdi, da sem vsaj tam zadel. :D
Ne vem, firma ima cca 100 ljudi na X različnih položajih, ti kot zunanji odjemalec nekako zaznaš 10-15 ljudi, kar tvoji predstavi predstavlja 100% ljudi. In o teh 15 se potem pogovarjaš kot o 100, vključno s plačnimi povprečji. Hm...

Ne vem sicer, koliko je povprečna plača na Financah. To se mi nikoli ni zdel ne zanimiv, ne uporaben podatek, niti ga nikjer nisem zasledil v internih dokumentih, torej očitno nisem edini, ki mu ta povprečja ne pomenijo kaj dosti.

Na grobo bi rekel - plače niso slabe, niso vrhunske - so korektne.

Pri nas je vse vsegliharsko :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2699206] 26.02.18 14:01 · odgovor na: (#2699205)
Odgovori   +    1
[rename]
Teoretično se povprečna plača lahko razbere iz javno objavljenih bilanc ;-)
Res je, ampak to je povprečje za celo firmo. Sopranos to potem projecira na ljudi, ki jih zazna, ker so medijsko izpostavljeni. Neuporabno.
sopranos sporočil: 11.404
[#2699219] 26.02.18 14:47 · odgovor na: Gustl (#2699200)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [sopranos]
> Glede plač noben ni niti muksnil, tako da se zdi, da sem vsaj tam zadel. :D

Ne vem, firma ima cca 100 ljudi na X različnih položajih, ti kot zunanji odjemalec nekako zaznaš 10-15 ljudi, kar tvoji predstavi predstavlja 100% ljudi. In o teh 15 se potem pogovarjaš kot o 100, vključno s plačnimi povprečji. Hm...

Ne vem sicer, koliko je povprečna plača na Financah. To se mi nikoli ni zdel ne zanimiv, ne uporaben podatek, niti ga nikjer nisem zasledil v internih dokumentih, torej očitno nisem edini, ki mu ta povprečja ne pomenijo kaj dosti.

Na grobo bi rekel - plače niso slabe, niso vrhunske - so korektne.

Pri nas je vse vsegliharsko :)
Hehe, no, vsaj ena reakcija in komentar na to zadevo. :)

Drugače sem jaz napisal da je razpon med zaposlenimi. Pa povprečje sem črpal iz objavljenega poročila. In sem samo rekel, da je povprečje solidno, kar pomeni, da so verjetno plače za slovenske razmere pri vas kar dobre. Vsekakor nad slovenskim povprečjem. Tako, da Frankl pač svoje besede tudi v praksi udejanja. In ima zato pri meni večji ugled.

Je pa logično, da ti povprečje ne pove prav veliko. Ampak drugih podatkov pač nimam na voljo.

Da sem pa dve mladi blondinki s podobnimi priimki zamešal, mi pa res ne smeš šteti za slabo. :) Je pa kdaj poenostavitev potrebna za lažjo debato. Podrobnosti so potem za znanstvene debate, ko se na nekaj 100 strani lotevaš problema, ga izčrpno proučiš, dodaš izjeme, odstopanja itd. Ali pa potem, ko moraš v praksi kakšen problem razrešiti. Če pa se tudi pri debatah na forumu pričakuje tako podrobno razdelani komentarji, potem slednji izgubijo svoj smisel.
Gustl sporočil: 13.625
[#2699221] 26.02.18 14:55 · odgovor na: sopranos (#2699219)
Odgovori   +    0
[sopranos]

Drugače sem jaz napisal da je razpon med zaposlenimi. Pa povprečje sem črpal iz objavljenega poročila. In sem samo rekel, da je povprečje solidno, kar pomeni, da so verjetno plače za slovenske razmere pri vas kar dobre. Vsekakor nad slovenskim povprečjem. Tako, da Frankl pač svoje besede tudi v praksi udejanja. In ima zato pri meni večji ugled.
Danes nekaj nisi v formi :)

Brez poznavanja in preverjanja podatkov upam trditi, da imajo VSI vecji mediji pri nas place nad slovenskim povprecjem.

Ugledna panoga :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2699226] 26.02.18 15:09 · odgovor na: Gustl (#2699221)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: sopranos 26.02.2018 15:11
[Gustl]
> [sopranos]
>
> Drugače sem jaz napisal da je razpon med zaposlenimi. Pa povprečje sem črpal iz objavljenega poročila. In sem samo rekel, da je povprečje solidno, kar pomeni, da so verjetno plače za slovenske razmere pri vas kar dobre. Vsekakor nad slovenskim povprečjem. Tako, da Frankl pač svoje besede tudi v praksi udejanja. In ima zato pri meni večji ugled.

Danes nekaj nisi v formi :)

Brez poznavanja in preverjanja podatkov upam trditi, da imajo VSI vecji mediji pri nas place nad slovenskim povprecjem.

Ugledna panoga :)
Jaz sem govoril o Franklu, ki je pisal, da je 1.700 EUR učiteljic mizerna plača. In sem rekel,da če se na to tako gleda, potem lahko gospodarstvo kar ukinemo, saj so tam plače med 900-1.500 EUR. Lahko pa še dodam, da samo 25% zaposlenih dobival plače višje od povprečja.

In Frankl v tem smislu lahko to govori, ker vam daje višje plače kot pa jih dobijo učiteljice. Ampak to še ne pomeni, da njegova trditev ni malo neposrečena. Ker realnost slovenskega gospodarstva je kakršna je. In temu primerne so tudi plače. Ne moreš potem šolnikov primerjati z Avstrijci, ampak jih moraš primerjati s slovenskim gospodarstvom. Je pa res, da se zdim v tem mnenju osamljen.

Se pa strinjam, da nisem v formi. Bo treba manj komentirati. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2699252] 26.02.18 17:27 · odgovor na: sopranos (#2699226)
Odgovori   +    2
Peter bi lahko kaj napisal tudi iz slovenskih rovt, ne da prežvekuje egalitarnost in mala avstrijce....

1300 evrov neto, za 30 let dela v vzgojiteljstvu, je povedala štrajkajoča pred vlado, ....

...no, jaz bi samo pripomnil: 650€ neto plače, -torej minimalec za enako osebo, začetnico....

FAKTOR 2X!

Le kaj bo z našimi Sončki!? .... Ali je to Pravica!?
peterfrankl sporočil: 434
[#2699352] 27.02.18 09:58 · odgovor na: sopranos (#2699226)
Odgovori   +    0
Sopranos,
mislim, da se ne razumeva dobro. Poanta, ki sem jo hotel izraziti, je: v Sloveniji imamo zaradi slabega upravljanja, uravnilovke in neambicioznosti VSI majhne plače. In v tem kontekstu tudi učitelji. Saj ne rečem, da si me narobe razumel, morda nisem bil dovolj jasen.
LP Pero
sopranos sporočil: 11.404
[#2699404] 27.02.18 12:54 · odgovor na: peterfrankl (#2699352)
Odgovori   +    0
[peterfrankl]
Sopranos,
mislim, da se ne razumeva dobro. Poanta, ki sem jo hotel izraziti, je: v Sloveniji imamo zaradi slabega upravljanja, uravnilovke in neambicioznosti VSI majhne plače. In v tem kontekstu tudi učitelji. Saj ne rečem, da si me narobe razumel, morda nisem bil dovolj jasen.
LP Pero
Saj sem razumel poanto, ki si jo hotel izpostaviti. To od uravnilovke. Imaš prav, tako kot pri veliko stvareh.

Samo primer učiteljev se mi ni zdel najbolj posrečena izbira. Iz preprostega razloga, ker zaslužijo več kot 70% ostalih zaposlenih in je iz vidika zaslužkov Slovencev več kot solidna. Ker tako kot si predstavil zadevo lahko to oni vzamejo samo na en način, da naj se jim dvignejo plače. "Ker še na Financah pravijo da je 1.700 EUR mizerna plača."

Da bi lahko na primeru učiteljev razbil uravnilovko, bi potreboval več stvari. Kot prvo bi morali imeti nižje plačno izhodišče. Kot drugo bi morali imeti potem ravnatelji nek proračun in proste roke, da bi nagrajevali uspešne učitelje. In kot tretje bi moralo biti dovoljeno, da se primerja šole med sabo. In morda še četrta zadeva, učiteljem bi morali odvzeti možnost neporednega vplivanja na imenovanje ravnateljev.

Bolj kot opazujemo v praksi delovanje tega plačnega sistema, ki ga je vzpostavil Virant, bolj se vidi kako zgrešena je bila ta zadeva. Ta sistem bi morali opustiti. Celoten sistem pa obrniti na glavo. Naj se financirajo programi, direktorjem naj se dajo proste roke pri zaposlovanju in odpuščanju in tudi nagrajevanju zaposlenih. Od zunaj naj se preverja predvsem doseganje zastavljenih ciljev.

Če pa pogledam celotni sistem nas pa v nizke plače silita dva vidika. Visoke minimalne plače ter dohodninska lestvica, ki ni predvidena za visoke plače. In zato se potem večina skoncentrira med tistih 900-1.500 EUR, ki sem jih omenjal. Javni sektor pa prav briga ta bruto bruto vidik plačnega sistema. Oni hočejo imeti toliko in toliko neto plače, kako pa potem pride do tega jih pa z bruto bruto vidika prav en k**** briga.

V sedanjem sistemu v Sloveniji, ko šteje samo formalna izobrazba. Smo sposobni dobro medicinsko sestro plačati bolje od slabega zdravnika? Močno dvomim. Še pri vrtcih je pomembno, da je tista z fakulteto 2x bolje plačana od tiste samo s srednjo šolo.

No, ampak kot je že Gustl pravilno ugotovil, nisem v formi in v veliko napovedih zgrešim. :)

Strani: 1