Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dolina nezadovoljnih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Dolina nezadovoljnih
[#2699125] 26.02.18 10:16 · odgovor na: peterfrankl (#2699108)
Odgovori   +    11
[peterfrankl]
Sopranos, pozdravljen.
Oprosti, če sem jaz bil tisti, ki bi te označil za tečneža in nergača. Mislim, da to nisem bil jaz, saj se mi sploh ne zdiš tak.
K temi: strinjam se s tabo, javni sektor je pri pridobivanju kadrov konkurenca zasebnemu - in da, tu gotovo imaš "point" pa ne samo tu. Samo ne smeš se tako jeziti, če kaj napišem, kar ti ni všeč :-). V bistvu se ne razhajava toliko.
In še vprašanje: malo si analiziral naše poslovanje in plače - ok - a od kod podatek, da so nekateri ljudje od nas šli v javni sektor oziroma (para)državna podjetja? Kolikor vem, to ni res, ne pravim, da to ne bi bilo mogoče, samo skoraj prepričan sem, da ni tako. Se motim?
Lep pozdrav,
Peter
Me ne moti, da se ljudje ne strinjajo z mano. Največkrat se ravno iz takih debat človek največ nauči. Vsaj jaz sem se.

Če novinarji odhajajo na siol.net (Urbas), Delo(Lipnik), za PR v državne službe ali paradržavna podjetja (Matejčič al kako se ke že pisala) je to meni tam tam. Morda boš rekel Delo ni državna ampak zasebna firma. Kar pravno-formalno drži. Ampak Delo še vedno predvsem medij katerega namen je, da se podpira vladajočo kliko po meri globoke države. Tako imajo potem državne institucije obvezo, da imajo naročene njihove izvode, državne in paradržavne firme pa tam zakupujejo oglase, poleg tega pa ostale zasebna podjetja tja preusmerjajo pravoverne oglaševalske agencije. Tako da moja ocena je, da je igra na trgu za Finance povsem druga zgodba kot za Delo.

Ja, nekateri sodelavci pa so vam šli v tujino.

Če vaši novinarji hočejo boljšo plačo in ostati novinarji, jo v Sloveniji težko dobijo pri resnično zasebnih firmah.

Mene bolj zmoti tisto od učiteljev. Ker imajo praktično dosmrtno službo, z leti se jim plača lepo viša in napredujejo. Imajo veliko prostega časa in za slovenske razmere več kot solidne plače. Ne borijo se učitelji za to, da bi se izobraževanje prilagodilo 21. stoletju. Edino plače jih zanimajo. Ne glede na vse. Ko so Financam začeli upadati prihodki niste spremenili kriterijev in rekli, da morajo novinarji napisati manj člankov. Prej obratno, zmanjšali ste število zaposlenih in domnevam da povečali količino dela. Vemo kaj je bilo z učitelji ko so se generacije otrok zmanjšale. In narobe je, da se naše učitelje primerja z avstrijskimi. Primerjati je treba zasebni in javni sektor. V teoriji gre namreč tako, da so ljudje v zasebnem sektorju bolje plačani kot v javnem. A lahko hitro izgubijo službo, medtem ko je v javnem sektorju služba varna. Pri nas ima pa javni sektor oboje, boljše plače, manj dela in nobenega tveganja. Njihovo število se stalno povečuje, pozitivnega učinka pa ni nikakršnega. Meni učitelji delujejo kot razvajen otrok, ki načrtuje kako se bo maščeval staršem, ker mu niso hoteli kupiti najnovejše in najdražje igrače. Vsem zunanjim opazovalcem se otrok zdi razvajen, starši pa preveč popustljivi. No, pri nas žal ni nikogar, ki bi uciteljem rekel, da kar je preveč je pa preveč. In bi jih nekajkrat okoli ušes.