Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Javna zabloda Janeza Slehernika

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Ko mi je danski kolega rekel, da z veseljem plačuje davke, sem mislila, da se šali...piše v Sobotni prilogi Dela. Na Danskem obstajajo vrhunski upravljavci državnega premoženja, ki skrbno bedijo nad zaupano jim lastnino, kar je seveda v Sloveniji nekaj tujega. Na Danskem država stremi k zaščiti svojega premoženja. Na Danskem so visoki davki in jih ljudje kljub temu z veseljem plačajo, ker vedo da bo država z njihovim denarjem skrbno upravljala in Danci očitno vidijo koristi tega in seveda, zelo natančno vedo kam gre njihov denar.

Kaj pa imamo v Sloveniji? Državo kot plen volilnih zmagovalcev...Imamo kup parlamentarnih komisij, ki ugotavljajo kam so skorumpirani birokrati in zaposleni v javnem sektorju npr. v zdravstvu zapravili naš denar. V javno – državnem sektorju se krade vse počez. Spomnimo se Počivalškovih lopovskih uradnikov, ki jih je Počivalšek lovil z detektivi, ker so kradli na prevoznih stroških...Spomnimo se Mramorja in lopovskih profesorjev, ki so pripravljeni na krajo kradli naš denar...Spomnimo se TEŠ 6, kje je izginilo nekaj 100 milijonov državnega denarja...Spomnimo se lopovske ocene, da bo drugi tir stal 1,5 milijard in šele po pritisku javnost je ugotovljeno, da bo stal le milijardo, slovenski lopovi, ki so rekli 1,5 milijard še vedno nekje upravljajo z državnim denarjem...Spomnimo se slovenskih učiteljev, ki so na šolah 4 ure na dan in imajo 3 mesece počitnic...Spomnimo se zdravnikov, ki počivajo v državnih bolnišnicah, da bi lahko delali pri zasebnikih...

V Nemčiji in Avstriji porabijo 9% BDP za plače zaposlenih v javnem sektorju, v Sloveniji pa 11%, če se doda še zahtevana milijarda bi v Sloveniji porabili za njihove plače 13% BDP...Po domače, prav nič me ne ganejo plače Šaleharjevih gasilcev, učiteljev, sester, policajev...Že zdaj imajo 11% BDP in naj se dogovorijo med sabo.