Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vlada, obdavčite kriptomilijonarje!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
[Glavni forum] Tema: Vlada, obdavčite kriptomilijonarje!
[#2698703] 22.02.18 10:52 · odgovor na: bc123a (#2698669)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 22.02.2018 10:53
[bc123a]
> [LeonTosic]
> Bitcoin je zelo likvidna nalozba. Komot prodas 1000 btc pa se ne bo nic poznalo na tecaju. Prometa je 8-10 miljard usd dnevno.
btc v usd in nazaj? Sori, ne verjamem.
... evo, jaz pa verjamem, ker če imava insajderja bc123a in najobj dovolj veliko - BTW, menda noben ne ve, koliko jih je in kdo jih ima - količino bitkojnov, si s prodajo in nakupi med sabo komot narediva za nekaj milijard dolarjev (= ne pravih ampak protivrednost po trenutnem tečaju) prometa in tako narediva točno takšen tečaj, da mu bodo požrešne budale po celem svetu verjele in svoje prave dolarje basale v bitkojne, ob tem pa upale, da bodo iz lufta - dosti njih jih seveda lahko - zaslužile čisto prave dolarje, ko bodo svoje bitkojne prodale še bolj požrešnim budalam ...


P.S.: rad bi videl outsajderja, ki bi si upal kupit 1.000 bitkojnov z 10.000.000 pravih dolarjev keša, kolikor so bitkojni "vredni" po trenutnem tečaju ... aja, pa še nekaj o poštevanki, ki mene muči enako kot pri električnih avtomobilih, ker pri slednjih noben ne ve, kdo potrebno elektriko BO naredil, pri bitkojnih pa noben ne ve, kdo potrebno elektriko JE naredil oziroma po čem je bila takrat www.rtvslo.si/gospod...nov/423071 , ko je "programer Laszlo Hanyecz v restavraciji dve pici plačal z 10 tisoč bitcoini. Danes bi lahko za toliko bitcoinov kupil dobrino, vredno 22,5 milijona dolarjev. Povedano drugače: če bi 22. maja 2010 v bitcoin, ki je bil takrat vreden 0,003 dolarja" ... khmm, ker sem jaz pred časom na totem forumu prebral, da je rudarjenje bitkojnov tako "električno požrešno", da se danes še komaj splača, pa cena bitkojna ziher ni 0,003 dolarja kot pred sedmimi leti iz nalimanega članka ...