Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[rename]
To, kar ste citirali, je bilo samo za uvod.
Bistvo mojega komentarja je v nadaljevanju, kar pa ste enostavno izpustili.
Težko je potem nadaljevati diskusijo na tak način.
Opravičujem se za kratek in v naglici opisan prvi odgovor. Hitel sem na vodenje okrogle mize, kjer smo govorili tudi o uporabi iT pri blaženju posledic podnebnih sprememb v kmetijstvu. Slišati je bilo revolucionarno :-) In potem sem šel še na predstavitev trajnostnih projektov v slovenskih podjetjih.

Tega nisem napisal, da bi se hvalil, pač pa zato, ker je fascinantno nasprotje med pisanjem nekaterih forumašev in tem, kako v številnih podjetjih resno spremljajo razvoj tehnologije in trajnostni pristop k poslu...

Kakorkoli že, ne bom več zahajal s teme...
[rename]
No, pa dajmo malo bolj natančno opredeliti pojme.
In zdaj pravite, da decentralizacija že poteka? Ja kakšna pa?
Mar ni decentralizacija EE sistema vse več razpršenih proizvodnih virov?
Kaj pa je blockchain, konkretno?
Najbolj znan pilotni primer uporabe te tehnologije:

In Brooklyn, LO3 Energy has teamed up with Siemens to create a pilot microgrid using blockchain technology. Residents with solar panels can sell excess energy back to their neighbours, in a peer-to-peer transaction which takes advantage of blockchain.

www.power-technology...r-5783564/

Tale primer je zanimiv, ker so se ga lotili veliki:

energy companies E. ON and ENEL traded electricity for the first time via a new marketplace that uses the so-called blockchain technology

www.eon.com/en/about...world.html

Tudi v tega so vpleteni veliki (posredno nemški RWE), čeprav se ukvarja z rešitvami na povsem mikro ravni:

In the Share&Charge app, both charging station owners and EV drivers can see the prices before charging begins, and a secure Blockchain-enabled payment process is used for all transactions.

emotorwerks.com/shar...and-charge

Še marsikaj se da najti.
[rename] ampak s tem crypto-novorekom pa že tako pretiravajo, da bi bilo prav fino, če bi Črta prepričali, da naredi en tak "intervju" s temi crypto-mesijami, bi hitro videli, da gre za Cesarjeva nova oblačila :-P
Črt, imaš izziv :-)