Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kakšne so plače današnjih stavkajočih?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[Glavni forum] Tema: Kakšne so plače današnjih stavkajočih?
[#2697726] 14.02.18 16:35 · odgovor na: (#2697702)
Odgovori   +    2
[rename]
> [Erik9999]
> Potrebno je pogledati povprečno plačo tistih v javnem sektorju in povprečno plačo v gospodarstvu in ne razumem, kako lahko kdo v JS zahteva več. Če komu v JS kaj ne paše, naj da odpoved in gre tja, kjer bodo cenili njegovo delo.
>
> Nobene potrebe ni, da je v OŠ le kakšnih 20 učencev na razred. Naj povečajo št. učencev v razredu za 10 % in odpustijo 10 % učiteljev, in si naj ta višek razdelijo, če si želijo višje plače.
>
> Če se jim zdi, da so manj cenjeni kot nekdo drug to ne pomeni, da imajo sami premalo, ampak, da ima po njihovi logiki nekdo drug preveč. Naj povedo, kdo je to in naj se del njihovih plač (ob njihovem strinjanju) prerazporedi šolnikom - masa za plače se pač ne more povečati.
>
> Ob plačah tudi nihče ne omenja faktorja varnosti delovnega mesta - naj še to upoštevajo in njihova plača je še dodatno višja, kot je že sedaj glede na gospodarstvo, da ne omenjam št. delovnih ur, ki jih opravi povprečen učitelj. Te pijavke je lahko sram, da tako izsiljujejo zaposlene v gospodarstvu.
Ni tako enostavno.
Še 20 jih danes težko krotijo, pooblastil pa nimajo nobenih.
Učitelj malo bolj grdo pogleda učenca, že pridejo starši z odvetnikom... pred 40+ leti, so imeli učitelji avtoriteto in so nas z lahkoto 30 obvladovali in nas vse naučili, ker smo dali mir.
Če ne, je šiba pela. Še danes se spomnim tistega metra in niti pomislil nisem, da bi doma staršem povedal, ker bi mi še oče dodal napitnino ;-)

In ne, ne zagovarjam stavke, le poznam razmere tudi pred 20 leti, ko sem bil v svetu šole in vidim danes. Trend je jasen.
Trend je jasen. Seveda. Garači. Revčki bogi. A vzgajajo, šolajo in delajo s cvetom slovenske prihodnosti.

Enostavno! Njihov trud, napor in delo jim je treba še enkrat poplačati. 100% dvig plač. Brez milosti!

Zdaj se je treba samo še dogovoriti, koliko to znese in kje - KOMU - bomo ta denar od/vzeli!?

Danes sem nekaj slišal čez poslance. Njim bi lahko vzeli. Vsakemu nekaj jurjev. In ukinili poslansko menzo!

Kje bi vzeli ostalo!???