Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-217002 sporočil: 275
Tudi najini predniki so se verjetno selili iz vasi v mesta. Ali zato, ker je bil tam kapital, ali zato, ker je bil položaj delavca boljši od položaja hlapca? Vse, kar lahko zagotovim je, da je kapital izredno mobilen. Če imam dobro idejo in pogoje bo prišel tudi na vas, če je nimam, bom moral sam iti v mesto. Povedano drugače: Če sem podjetnik, bo kapital prišel na vas, če sem hlapec, bom moral oditi v mesto. V moderni državi obstaja še tretja pot, da organiziram stavko in zahtevam večjo plačo.
Držav ne maram, večje so, manj so mi všeč. Na trgu tekmujejo podjetniki, ne pa države. Države so naslednice kraljevin. Njihova naloga je pobiranje davkov in zagotavljanje obstoja plemstva, ne pa tekmovanje na trgu. Kam nas je J.M.Keynes pripeljal? Ustvaril je tudi Pikettija, ki še danes lahko plemstvu, tako kot njegovi predhodniki, prodaja meglo kot čisto zlato. Kaj je Piketty? Hlapec, delavec ali intelektualec, morda celo kandidat za Nobelovo nagrado? Vsekakor ni podjetnik.
Za stanje na krivim komunizma. Morda le v delu, ko je nadpovprečno uničil podjetništvo oz. privzgojil potencialnim novim podjetnikom načela, da morajo delavce izkoriščati, kupce goljufati, dobavitelje zavajati, banke zlorabljati, spoštovati sindikate, medije in politike. Če nič od tega ne spoštujejo, pa morajo dosledno plačevati davke. Krivim pa inteligenco, ki napaja in podpira statistične (angl. state), etatistične (fr. état), skratka državotvorne ideje politikov, ki si s prodajanjem volivcem všečnih parol, zagotavljajo delovna mesta in prihodke, hkrati pa uničujejo konkurenčnost, ukinjajo svobodni trg, zagotavljajo revščino. Skratka poskrbijo, da ne bi postali tehnološki višek. Interes nacije ni njihovo vodilo, visoko pozornost posvečajo nacionalnemu interesu.
P.s: Najprej sem mislil s plusom potrditi vaš komentar, ker je logičen in všečen. Nato sem napisal ta komentar. Morda nisva daleč narazen.