Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdor ni cepljen, ni Sloven'c

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.252
[Glavni forum] Tema: Kdor ni cepljen, ni Sloven'c
[#2697038] 08.02.18 10:10 · odgovor na: FIN-454644 (#2697013)
Odgovori   +    7
Ni cisto tako.

Necepljen clovek je po definiciji faktor tveganja za okolico. Da ne omenjam bolniskega staleza ki je dvojna skoda za podjetja. Clovek ne dela ker je bolan obenem pa ga moras se placat.

Ta debata.. cepit ali ne cepit je podobna debati a se v avtu privezat ali ne. So primeri ko je clovek v avtu zgorel ker v paniki pozara ni znal ali zmogel pasu odpet. So zelo redki, ampak ipak so.

In tudi ce bi denimo zmogli upostevat primere ko ima za cloveka neko cepivo hud side effect, ga precepljenost ostale populacije sciti pred okužbami.

Ker nisem iz medicinske stroke pa ne morem in ne znam vedet a se sploh da ugotavljati a bo neko cepivo na dolocenega cloveka imelo stranski ucinek.

Zanimivo bi pa bilo vedet koliko teh primerov je v Sloveniji in koliksen delez cepljene populacije predstavljajo. A se da ta podatrk kje izvohat?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2697038

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.879
[Glavni forum] Tema: Kdor ni cepljen, ni Sloven'c
[#2697057] 08.02.18 11:32 · odgovor na: Endimion (#2697038)
Odgovori   +    3
Jaz se ze leta npr. cepim proti gripi. Sem naceloma za cepljenje, ker mi to olajsa zivljenje. Ne maram gripe. Tudi pokojni sosolec je sepal zaradi otroske paralize. Bolje spreciti nego leciti. Gre za oceno tveganja, ki ga morajo prevzeti zdravniki in pacienti/starsi pacienta. V nasi druzbi so nezdravi odnosi. Ni odgovornosti, vse so samo pravice na eni strani in prisila/proti izbiri na drugi strani. Mimogrede: sem tudi za kombinacijo javnega in zasebnega. Povsod. Trend pa je: samo javno. Javna hisa. Ne ve se kdo pije,kdo plasa. Ah sej. Ah sej. Nic sej.Oblast kvari, absolutna oblast kvari absolutno.
depersin sporočil: 10.224
[Glavni forum] Tema: Kdor ni cepljen, ni Sloven'c
[#2697350] 12.02.18 09:11 · odgovor na: Endimion (#2697038)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 12.02.18 00:34
[Endimion]
Ker nisem iz medicinske stroke pa ne morem in ne znam vedet a se sploh da ugotavljati a bo neko cepivo na dolocenega cloveka imelo stranski ucinek.
Jaz vem, da se to ne da. Zato v večini držav zahodne Evrope cepljenje ni obvezno. To vsak zdravnik ve.

Je pa dejstvo, da na Švedskem prijavijo okrog 4000 zapletov, pri nas pa pediatri to agresivno zavračajo.

Strani: 1