Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-234941 sporočil: 64
[schodr]
Če prav razumem je FURS "zapel" na oddajanje stanovanj v turistične namene . Splošno znano dejstvo, da je vsaj v Ljubljani množica stanovanj, mi jih lastniki oddajo že več kot desetletje in gre za dolgoročnejše najeme . Pretežno gre za stanovanja kupljena po Jazbinškovem zakonu iz katerih so se lastniki že zdavnaj izselili in jih oddajajo na črno in lastnikov, ki so prijavili najemna stanovanja je po moje samo za vzorec.
Naj ponazorim, npr v soseski s cca 1000 stanovanji je najmanj 250 stanovanj v najemu brez prijave FURS-u kar ob povprečni mesečni najemnini 600EUR predstavlja v desetih letih 18.000.000 prihodkov v coni sive ekonomije. Oddajanje v turistične namene ali dolgoročni najem sta po davčni zakonodaji v enakem položaju z očitno različnima posledicami; prvi plačajo davek tudi za nazaj, nekateri kazni, drugi pa še vedno poslujejo v coni sive ekonomije .Po javnih podatkih je v Ljubljani od 11.000 do 15.000 "praznih" stanovanj od katerih je dejansko praznih verjetno bistveno manj se samo od sebe postavlja vprašanje enakosti pred zakonom kot ustavne kategorije?
Dodatek: ne oddajam stanovanja v turistične namene
Kako zelo res. Bo FURS kdaj izvedel ofenzivo na dolgoročno oddajanje na črno? Tam se obrne precej več denarja kot na Airbnb. Ker "delikt" traja dlje časa, ga je enostavneje zaznati. Pogosto je dovolj pogledat samo število oseb za delitev stroškov v bloku. FURSovci, dolžni ste mi pivo za dober nasvet.
Dodatek: ne oddajam, ne najemam. Samo fauš sem, ker sam pošteno plačam precej davkov.