Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
Zadnja sprememba: najobj 06.02.2018 19:44
[sajmonelavesela]
> [najobj]
> > [hocevarb]
> > > [najobj]
> > > ... čuj, na Dravi je od nekdaj cel kup elektrarn, pa v Mariboru pijemo najboljšo vodo daleč naokoli ...
> >
> > Kje pa črpate mariborsko vodo?
>
> ... OK, v Mariboru in okolici je vodnih virov www.mb-vodovod.si/os...itne-vode/ kolikor hočeš, velika večina pa se oskrbuje z vodo na Vrbanskem platoju, ki leži neposredno ob Dravi ... evo, in se tudi ne spomnim, da bi v Mariboru kdaj primanjkovalo vode, ker tudi v sušnih obdobjih z elektrarnami reguliran pretok Drave "skrbi" za visok nivo podtalnice ...
>
> > > ja, je pa res, da zeleni teroristi z raznimi krajinskimi parki takrat še niso mogli terorizirat ljudi in varovat mrčesa, kot to lahko delajo danes ...
> >
> > Na pohodu ob Muri je bila bolj široka fronta kot samo "zeleni teroristi": pridružila sta se jim šef koalicijske stranke in župan Murske Sobote (ista stranka), podprlo jih je javno podjetje Vodovod.
>
> ... čuj, jaz nimam pa pojma, kakšne interese imajo politiki v Murski Soboti, oglasil sem se zaradi kao krajinskih parkov, ki so se v kao demokraciji tako namnožili, da pol Slovenije ne more več normalno živet ... aja, po moji kmečki pameti zajezena reka pomeni več vode v bližini in ne manj, res pa ne vem, kakšno pamet uporabljajo Prekmurci ...
Če jaz prav razumem Židana, bi si on tudi glede HE premislil takoj, ko bi bili ZA vsi ostali v Sloveniji. Kot pri TEŠu npr.

Hehe :-)

Poglej, kaj se dogaja s HE Formin in okolico Ptuja. Tam so lokalci "zaradi vas Mariborčanov" še strupe fasali zaradi t.i. sekundarnih vplivov gradnje HE:

Za nameček se je v akumulacijskem jezeru obdržala vsa nesnaga, ki jo je mariborska industrija spuščala v reko in zdaj mulja na dnu jezera ne upajo niti premikati, saj je v njem obilo strupov in težkih kovin. Asfaltirana obrežja jezera in kanala pa so sploh okoljski in krajinski problem zase.

ww.delo.si/novice/slovenija/he-formin-ndash-najvec je-gorje-ptujskega-polja.html

Samo to je bilo še kao pred kao demokracijo.

Res obstajajo dobri argumenti za in proti, ampak politične stranke jih ponavadi zavrnejo ali podprejo iz drugih, bolj pragmatičnih razlogov, kot le enostavno zaradi naravnega okolja. SD in njena predhodnica ima svoje podpise skrite pod veliko tonami strupa. Takrat seveda brez možnosti razprave, kot je zdaj v kao demokraciji.

Zdaj pa ti meni prosim , če lahko, odgovori na vprašanje
- je šlo za naključje, da gre komaj v letu 2018 iskati prvi članek v slovenskem časopisju, z zapisom Hidroeelektrarna Formin je na Ptujsko polje prinesla toliko škode, gorja in problemov, da se njena gradnja zagotovo ni isplačala.

Po moje ni naključij.

Posledica tega so bistveno
nižje gladine v strugi, v povprečju za 1,6 m,
zaradi česar je opaziti tudi nižanje gladine
podtalnice. Vpliv na gladino podtalnice v
dolvodni smeri pada (VGB, 2003).


ftp://ksh.fgg.uni-lj.si/acta/a38mk.pdf
... čuj, kaj ti meni zdaj hočeš povedat, da so v tistem času v industriji v Nemčiji imeli enake ekološke standarde kot danes ali pa mi hočeš povedat, da v tistem času pri nas industrije sploh ne bi smeli imeti, ker zaradi predhodnice SD nismo imeli takih ekoloških standardov kot danes ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: kot v tistem času vsaka industrija povsod po svetu je bila tudi mariborska industrija kriva za marsikatero onesnaženje, ker je bil Maribor takrat cvetoče in za Zagrebom drugo največje industrijsko mesto v Jugi, ki je poleg dela Mariborčanom in okoličanom dajal delo mnogim ljudem na Ptujskem polju, sploh ker družboslovna industrija na Ptuju še ni bila razvita tako, kot je zdaj v kao demokraciji ... aja, in če si mogoče pozabil, sem jaz govoril o hidroelektrarnah na Dravi in njihovem vplivu na oskrbo z vodo v Mariboru danes, ne pa o dilemi imeti v tistem času elektriko ali pa trajnostno živeti v temi, ker pač ekoloških vetrnih in sončnih elektrarn takrat še ni bilo nikjer na svetu ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2696760

Strani: 1

anon-329690 sporočil: 305
[najobj]
... čuj, kaj ti meni zdaj hočeš povedat, da so v tistem času v industriji v Nemčiji imeli enake ekološke standarde kot danes ali pa mi hočeš povedat, da v tistem času pri nas industrije sploh ne bi smeli imeti, ker zaradi predhodnice SD nismo imeli takih ekoloških standardov kot danes ? ... khmm, samo vprašam ...
Sploh ne, govorim o tem, da stranke prilagajajo svoje ekološko stališče od primera do primera, in da je SD ena slabših v tem, čemu pritrjuje zgodovina. Ker v dejanju ni trpela ugovorov. WhataboutGermany je klasični "premakni tarčo"
en.wikipedia.org/wik...ataboutism
namenjen relativiziaciji (mami, tonček je tudi pljuval, torej nisem tako kriv). Čemu pa?

P.S.: kot v tistem času vsaka industrija povsod po svetu je bila tudi mariborska industrija kriva za marsikatero onesnaženje, ker je bil Maribor takrat cvetoče in za Zagrebom drugo največje industrijsko mesto v Jugi, ki je poleg dela Mariborčanom in okoličanom dajal delo mnogim ljudem na Ptujskem polju, sploh ker družboslovna industrija na Ptuju še ni bila razvita tako, kot je zdaj v kao demokraciji ... aja, in če si mogoče pozabil, sem jaz govoril o hidroelektrarnah na Dravi in njihovem vplivu na oskrbo z vodo v Mariboru danes, ne pa o dilemi imeti v tistem času elektriko ali pa trajnostno živeti v temi, ker pač ekoloških vetrnih in sončnih elektrarn takrat še ni bilo nikjer na svetu ...
Ah daj no, saj ti tega sploh ne ugovarjam.

Bistvo mojega zapisa sam vidim v informaciji, da obstaja vpliv na podtalnico.

Strani: 1