Strani: 1 2

0126Bacis sporočil: 3.010
[#2696553] 06.02.18 05:27
Odgovori   +    9
Na Muri je bil pohod za mokrišča
Ne se sekirat. Angažirali bomo bobre, da nam zrihtajo jezove na Muri :).
To bo po čisto po okusu zelencev. Štroma bo sicer 0.0, drevje bo podrto, ampak bo pa vse 100% sonaravno :)

Da ne govorimo o komarjih in drugi močvirni golazni.

Je pa vse to plačano z avstrijske strani. Imajo viška elektrike, ki nam jo hočejo prodajat za drage denarje. Le zakaj imajo 31 elektrarn, nam pa blokirajo teh par mlinčkov?
sobotainfo.com/novic...muri/19255




Pa še poročilo o EKO-teroristični orgiiji (Maršu za Muro):
www.rtvslo.si/lokaln...5#comments
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2696556] 06.02.18 07:22
Odgovori   +    11
Odgovor je enostaven, pri gradnji hidroelektrarn vse poteka transparentno in takšen način gradnje židanovim mehom, kontičem in podobnim ne ustreza in bi raje gradili novi TEŠ 7.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2696557] 06.02.18 07:34
Odgovori   +    15
No, oni si pravijo socialdemokrati, so pa komunisti, za njih pa velja, kot pravi Hayek: če bi razumeli ekonomijo ne bi bili komunisti. Razumejo le toliko, kolikor jim gre v žep!
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2696563] 06.02.18 07:54 · odgovor na: 0126Bacis (#2696553)
Odgovori   +    2
[0126Bacis]
> Na Muri je bil pohod za mokrišča

Ne se sekirat. Angažirali bomo bobre, da nam zrihtajo jezove na Muri :).
To bo po čisto po okusu zelencev. Štroma bo sicer 0.0, drevje bo podrto, ampak bo pa vse 100% sonaravno :)
Kaj pa pravite na argument, da lahko sprememba podtalnice onesnaži velik del pomurske pitne vode?
Mrnjafko sporočil: 544
[#2696567] 06.02.18 08:09 · odgovor na: BorutHocevar (#2696563)
Odgovori   +    8
[hocevarb]

Kaj pa pravite na argument, da lahko sprememba podtalnice onesnaži velik del pomurske pitne vode?
Take argumente se lahko vedno potegne iz rokava: evo enih par čist brezveznih:
- kaj pa pravite na to, da če ne bo jezov se bo podtalnica nižala in ob silnem segrevanju planeta bo zaradi tega ob Muri puščava - boge žabe, koprive, komarčki,
- kaj pa pravite na to, da se bodo ob znižani podtalnici vsi strupi kmetijstva akumulirali v vrhnji plasti zemlje in bomo vsi čisto zastrupljeni, ker bodo rastline te strupe srkale nazaj. Če ne bomo občutili mi, bodo pa naši vnuki.
- kako lahko trdite, da ignoriranje poglabljanja reke Mure ne bo vplivalo na beljenje koral, zmanjšanje lupine jajc belega orla v USA???

Ergo: Le vkup, le vkup zelena gmajna! Nujen projekt zasipavanja Mure iz murskosoboške šodergrabe. Nadzor in upravljanje s financami Zeleni Slovenije, Logistika: Ekobiozelenihupkač društvo Plitva Mura, plačnik: "radni narod" Slovenije.

In kdo mi reče, da so ti argumenti bolj bedasti, kot tisto, kar poslušam po TV in berem?
0126Bacis sporočil: 3.010
[#2696576] 06.02.18 08:45 · odgovor na: Mrnjafko (#2696567)
Odgovori   +    4
Le vkup, le vkup zelena gmajna! Nujen projekt zasipavanja Mure iz murskosoboške šodergrabe.
V špilu je 30 000 hektarjev zemljišč ob Muri v 16 občinah :(.
Zelenci se že veselijo kupa »razvojnih sredstev« za močvaro forever.
Še nas bodo žrli komarji....

Edina rešitev bodo razmnoževalno zatrti gensko spremenjeni komarji ;=))

Pa še zanimivo mnenje domorodca:

Polno stvari je, o čem bi se dalo pogovarjat in komentirat. Najlaže je protestirat in zavirat nekaj od česa bi imeli koristi vsi, tudi tisti, ki so danes protestirali. Te shode in propaganda se delajo na dokaj agresivne načine in kot je nekdo pred mano zapisal preko šol, in političnih kanalov.

Torej takšnih obrežnin kot so sedaj zadnja leta pri muri ni bilo nikoli. Tudi veliko živalskih in rastlinskih vrst, ki niso s tega območja, se je razpaslo v tem območju. To ni naravovarstvo, to je za moj pojem rušenje naravnega ravnovesja. Podtalnica se je znižala v zadnjih 30 letih za več kot 1.5 metra, posušili so se rokavi in sušijo se gozdovi. Mura je vsako leto poplavljala vsaj dvakrat in do jezov namakala vso površino. Gozdovi so bili čisti, ribe in vse ostalae živali so bile celo v rokavih skozi celo leto.

Torej, ti naravovarstveniki imajo mitinge in veselice, namesto za svojo korist, namesto, da bi šli očistit in uredit kaj pri Muri, saj je, če se pelješ preko murskih mostov v goszdovih ob Muri sama nesnaga koprive, in cel kup rastlin, ki jih nekoč ni bilo in ne spadajo sem. (nekoč se je reklo delovna akcija, sam to jim pa ne ustreza).

Poletja sem preživljal v okolici Mure in smo se tudi veliko tudi kopal v Muri in mi je zelo znano, kako in kaj je bilo prej in sedaj pri ob in na Muri.
Z smotrno izgradnjo pretočne elektrarne brez nekih nasipov in jezer in velikih posegov v naravno okolje, bi se lahko marsikaj uredilo na bolje od sedanjega stanja celotne Mure. Ni je potrebno graditi na mlinu v Veržeju ali kakšni drugi turistični točki, je pa lahko kjer koli drugje seveda v zgornjem toku bolj kot nižje.

Mimogrede, avstrijci bodo zgradili samo na pritokih Mure v prihodnjih letih (ki so po mojem zelo mali), pretočne elektrarne za 500 tisoč gospodinjstev...?

In če pogledate še sliko elektrarne pri Grazu, mislim, da je veliko več uničene narave pri nas ob "neokrnjeni" Muri, kjer je vse posušeno in gnilo.
Jasno mi je tudi zakaj g. Dimnik hodi na take shode. Saj je jasno povedal, da izgube TEŠA krijemo končni odjemalci in se mu sploh ni potrebno bat za njegovo dobro plačo ali iskat boljše rešitve.

V Sloveniji imamo preko 70 nekih naravovarstvenih društev, ki jih financira država, torej kar nekaj ljudi ni naravovarstvenikov, ampak zaposlenih zato, da organizirajo shode in mitinge pod naravovarstvom, bio, in kaj še vem čem. In še to zakaj ni bilo takega angažiranja teh ljudi pri TEŠU, ki je sramota za celo Evropo in strup za nas, torej zdravstvena, ekološka in finančna katastrofa . Shodov ni bilo in ostali zeleni in naravovarstveniki so bili skoraj čist tiho.

Sem za pretočno HE na Muri, ki bi se zgradila brez veliki posegov v naravo, to bi zavzelo slab kilometer murskega toka, bi pa se lahko zopet dvignila oziroma regulirala podtalnica, in oživeli rokavi, posledično pa itak turizem in vse kar protestniki opevajo itd, itd.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2696577] 06.02.18 08:46 · odgovor na: Mrnjafko (#2696567)
Odgovori   +    1
[Mrnjafko]
Take argumente se lahko vedno potegne iz rokava: evo enih par čist brezveznih:
- kaj pa pravite na to, da če ne bo jezov se bo podtalnica nižala in ob silnem segrevanju planeta bo zaradi tega ob Muri puščava - boge žabe, koprive, komarčki,
- kaj pa pravite na to, da se bodo ob znižani podtalnici vsi strupi kmetijstva akumulirali v vrhnji plasti zemlje in bomo vsi čisto zastrupljeni, ker bodo rastline te strupe srkale nazaj. Če ne bomo občutili mi, bodo pa naši vnuki.
- kako lahko trdite, da ignoriranje poglabljanja reke Mure ne bo vplivalo na beljenje koral, zmanjšanje lupine jajc belega orla v USA???
Ja, vaš odgovor je zabaven. Kakšna pa je njegova uporabna vrednost? Mislite, da bi na takšen način prepričali Pomurce, da njihova pitna voda ne bo ogrožena?
najobj sporočil: 31.870
[#2696594] 06.02.18 09:45 · odgovor na: BorutHocevar (#2696577)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 06.02.2018 09:48
[hocevarb]
> [Mrnjafko]
> Take argumente se lahko vedno potegne iz rokava: evo enih par čist brezveznih:
> - kaj pa pravite na to, da če ne bo jezov se bo podtalnica nižala in ob silnem segrevanju planeta bo zaradi tega ob Muri puščava - boge žabe, koprive, komarčki,
> - kaj pa pravite na to, da se bodo ob znižani podtalnici vsi strupi kmetijstva akumulirali v vrhnji plasti zemlje in bomo vsi čisto zastrupljeni, ker bodo rastline te strupe srkale nazaj. Če ne bomo občutili mi, bodo pa naši vnuki.
> - kako lahko trdite, da ignoriranje poglabljanja reke Mure ne bo vplivalo na beljenje koral, zmanjšanje lupine jajc belega orla v USA???
Ja, vaš odgovor je zabaven. Kakšna pa je njegova uporabna vrednost? Mislite, da bi na takšen način prepričali Pomurce, da njihova pitna voda ne bo ogrožena?
... čuj, na Dravi je od nekdaj cel kup elektrarn, pa v Mariboru pijemo najboljšo vodo daleč naokoli ... ja, je pa res, da zeleni teroristi z raznimi krajinskimi parki takrat še niso mogli terorizirat ljudi in varovat mrčesa, kot to lahko delajo danes ...

P.S.: če bo to bral, se bo pobalin spomnil forum.finance.si/?m=...460&single , zakaj "zagovarjam" onega Kolbla, ki si je na ruševinah nekdanje čolnarne postavil bajto sredi kao krajinskega parka, ki ga do prihoda zelenih teroristov tam nikoli ni bilo, ker pač ob Dravi nič posebnega ni za varovat ... no, niso pa južno od Maribora varovani okoliški ljudje, ki so sredi kao krajinskega parka skoraj vsako leto poplavljeni, ker zeleni teroristi zaradi varovanja mrčesa ne dovolijo zgradit protipoplavnih nasipov ...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2696604] 06.02.18 10:02 · odgovor na: najobj (#2696594)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, na Dravi je od nekdaj cel kup elektrarn, pa v Mariboru pijemo najboljšo vodo daleč naokoli ...
Kje pa črpate mariborsko vodo?
ja, je pa res, da zeleni teroristi z raznimi krajinskimi parki takrat še niso mogli terorizirat ljudi in varovat mrčesa, kot to lahko delajo danes ...
Na pohodu ob Muri je bila bolj široka fronta kot samo "zeleni teroristi": pridružila sta se jim šef koalicijske stranke in župan Murske Sobote (ista stranka), podprlo jih je javno podjetje Vodovod.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2696649] 06.02.18 11:45 · odgovor na: BorutHocevar (#2696563)
Odgovori   +    0
[hocevarb]
> [0126Bacis]
> > Na Muri je bil pohod za mokrišča
>
> Ne se sekirat. Angažirali bomo bobre, da nam zrihtajo jezove na Muri :).
> To bo po čisto po okusu zelencev. Štroma bo sicer 0.0, drevje bo podrto, ampak bo pa vse 100% sonaravno :)
Kaj pa pravite na argument, da lahko sprememba podtalnice onesnaži velik del pomurske pitne vode?
O KAKŠNI spremembi podtalnice pa sploh govorimo!??
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2696652] 06.02.18 12:02 · odgovor na: anon-333107 (#2696649)
Odgovori   +    0
[FrRoSt]
O KAKŠNI spremembi podtalnice pa sploh govorimo!??
oe.finance.si/886422...podtalnici
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2696654] 06.02.18 12:05 · odgovor na: 0126Bacis (#2696576)
Odgovori   +    0
[0126Bacis]
> Le vkup, le vkup zelena gmajna! Nujen projekt zasipavanja Mure iz murskosoboške šodergrabe.

V špilu je 30 000 hektarjev zemljišč ob Muri v 16 občinah :(.
Zelenci se že veselijo kupa »razvojnih sredstev« za močvaro forever.
Še nas bodo žrli komarji....

Edina rešitev bodo razmnoževalno zatrti gensko spremenjeni komarji ;=))
Saj NE gre za komarje in močvaro. :) Tudi močvirja, mokrišča, barja in ostali predeli narave morajo ostati, vsaj v nekem obsegu. Ki ni ravno premajhen in je lahko tudi turistično in biološko zanimiv.....

Čehi imajo dolgo (več 100 letno) tradicijo z upraavljanjem in urejanjem voda. Človek bi pričakoval, da je tam raj za krvosese, pa temu ni ravno tako.... V vsakem ribniku imajo tudi veliko rib, skoraj kot nekakšne male ribogojnice, ki ne dopuščajo krvoseški golazni, da se preveč razmnoži....
Pa še zanimivo mnenje domorodca:

Polno stvari je, o čem bi se dalo pogovarjat in komentirat. Najlaže je protestirat in zavirat nekaj od česa bi imeli koristi vsi, tudi tisti, ki so danes protestirali. Te shode in propaganda se delajo na dokaj agresivne načine in kot je nekdo pred mano zapisal preko šol, in političnih kanalov.

Torej takšnih obrežnin kot so sedaj zadnja leta pri muri ni bilo nikoli. Tudi veliko živalskih in rastlinskih vrst, ki niso s tega območja, se je razpaslo v tem območju. To ni naravovarstvo, to je za moj pojem rušenje naravnega ravnovesja. Podtalnica se je znižala v zadnjih 30 letih za več kot 1.5 metra, posušili so se rokavi in sušijo se gozdovi. Mura je vsako leto poplavljala vsaj dvakrat in do jezov namakala vso površino. Gozdovi so bili čisti, ribe in vse ostalae živali so bile celo v rokavih skozi celo leto.

Torej, ti naravovarstveniki imajo mitinge in veselice, namesto za svojo korist, namesto, da bi šli očistit in uredit kaj pri Muri, saj je, če se pelješ preko murskih mostov v goszdovih ob Muri sama nesnaga koprive, in cel kup rastlin, ki jih nekoč ni bilo in ne spadajo sem. (nekoč se je reklo delovna akcija, sam to jim pa ne ustreza).

Poletja sem preživljal v okolici Mure in smo se tudi veliko tudi kopal v Muri in mi je zelo znano, kako in kaj je bilo prej in sedaj pri ob in na Muri.
Z smotrno izgradnjo pretočne elektrarne brez nekih nasipov in jezer in velikih posegov v naravno okolje, bi se lahko marsikaj uredilo na bolje od sedanjega stanja celotne Mure. Ni je potrebno graditi na mlinu v Veržeju ali kakšni drugi turistični točki, je pa lahko kjer koli drugje seveda v zgornjem toku bolj kot nižje.

Mimogrede, avstrijci bodo zgradili samo na pritokih Mure v prihodnjih letih (ki so po mojem zelo mali), pretočne elektrarne za 500 tisoč gospodinjstev...?

In če pogledate še sliko elektrarne pri Grazu, mislim, da je veliko več uničene narave pri nas ob "neokrnjeni" Muri, kjer je vse posušeno in gnilo.
Jasno mi je tudi zakaj g. Dimnik hodi na take shode. Saj je jasno povedal, da izgube TEŠA krijemo končni odjemalci in se mu sploh ni potrebno bat za njegovo dobro plačo ali iskat boljše rešitve.

V Sloveniji imamo preko 70 nekih naravovarstvenih društev, ki jih financira država, torej kar nekaj ljudi ni naravovarstvenikov, ampak zaposlenih zato, da organizirajo shode in mitinge pod naravovarstvom, bio, in kaj še vem čem. In še to zakaj ni bilo takega angažiranja teh ljudi pri TEŠU, ki je sramota za celo Evropo in strup za nas, torej zdravstvena, ekološka in finančna katastrofa . Shodov ni bilo in ostali zeleni in naravovarstveniki so bili skoraj čist tiho.

Sem za pretočno HE na Muri, ki bi se zgradila brez veliki posegov v naravo, to bi zavzelo slab kilometer murskega toka, bi pa se lahko zopet dvignila oziroma regulirala podtalnica, in oživeli rokavi, posledično pa itak turizem in vse kar protestniki opevajo itd, itd.
100+ bi ti lahko dal za tako razmišljanje, pa bi še bilo premalo....

Avstrici naj kar postavijo svoje HE in Butalcem prodajajo elektriko, škoda v pomurju bo pa še večja, ekstremi bodo še večji, večje suše in večje poplave..... podtalnica bo bolj nihala,...

Vendar to je težko dopovedati in razložiti Butalcem. Skoraj Misija NEmogoče. Vendar moraš tudi razumeti ljudi. :) Vedno manj je nekega zaupanja v državo in inštitucije.... Take in drugačne.
najobj sporočil: 31.870
[#2696665] 06.02.18 12:41 · odgovor na: BorutHocevar (#2696604)
Odgovori   +    1
[hocevarb]
> [najobj]
> ... čuj, na Dravi je od nekdaj cel kup elektrarn, pa v Mariboru pijemo najboljšo vodo daleč naokoli ...

Kje pa črpate mariborsko vodo?
... OK, v Mariboru in okolici je vodnih virov www.mb-vodovod.si/os...itne-vode/ kolikor hočeš, velika večina pa se oskrbuje z vodo na Vrbanskem platoju, ki leži neposredno ob Dravi ... evo, in se tudi ne spomnim, da bi v Mariboru kdaj primanjkovalo vode, ker tudi v sušnih obdobjih z elektrarnami reguliran pretok Drave "skrbi" za visok nivo podtalnice ...
> ja, je pa res, da zeleni teroristi z raznimi krajinskimi parki takrat še niso mogli terorizirat ljudi in varovat mrčesa, kot to lahko delajo danes ...

Na pohodu ob Muri je bila bolj široka fronta kot samo "zeleni teroristi": pridružila sta se jim šef koalicijske stranke in župan Murske Sobote (ista stranka), podprlo jih je javno podjetje Vodovod.
... čuj, jaz nimam pa pojma, kakšne interese imajo politiki v Murski Soboti, oglasil sem se zaradi kao krajinskih parkov, ki so se v kao demokraciji tako namnožili, da pol Slovenije ne more več normalno živet ... aja, po moji kmečki pameti zajezena reka pomeni več vode v bližini in ne manj, res pa ne vem, kakšno pamet uporabljajo Prekmurci ...
Mrnjafko sporočil: 544
[#2696690] 06.02.18 13:36 · odgovor na: najobj (#2696594)
Odgovori   +    3

> Ja, vaš odgovor je zabaven. Kakšna pa je njegova uporabna vrednost? Mislite, da bi na takšen način prepričali Pomurce, da njihova pitna voda ne bo ogrožena?
Točno v tem je srčika zadeve, ko se mešajo prepričevanja in znanstveno potrjena dejstva in novinarji tu ne postavite ločnice, pa bi jo moirali, če ne želite vzdrževati folka v temi.

Uporabna vrednost mojega odgovora pa je povečanje dobre volje, pri tistih, kjer lahko in ni nič manjša od tega, kot ko nekdo reče: "Ja to pa lahko vpliva na podtalnico!" Ja seveda, lahko nas jutri tudi meteor zadane. Vsak čvek mimo znanstvenih analiz in dajanje izjav tipa "baba čula, baba kazala" je čisto brezvezno mlatenje prazne slame. In točno to sem želel povedati s tem odgovorom. Argumenti, gospodje, argumenti!!!

Pa še nekaj, negativne trditve po definiciji ni moč dokazati. Tako ni moč dokazati, da komarji nikakor ne vplivajo na podtalnico in HE na Muri tudi ne. Lahko se samo izključi določene vzročne zveze.

Če nas že tako moti dejavnost ljudi na planetu, pa predlagajmo, naj največji naravoljubci naredijo lepo skupinski harakiri. Manj ljudi, manj izpustov, manj PM10 delcev, manj hrane, manj škropiv. No? Kdo bo prvi?
lea1 sporočil: 834
[#2696692] 06.02.18 13:49 · odgovor na: anon-317028 (#2696556)
Odgovori   +    0
Pri nas mislim da nič ne poteka transparentno, verjetno bo kakšen drugi vzrok.
Še vedno ne verjamem, da si nekateri hoteli njive, na katerih gradijo Magno prikazati kot ekološke in ne vem kako zelene, pri tem pa gre za sicer rodovitno zemljo, ki je pa obkrožena z letališčem, avtocesto in železnico. Karkoli bi bilo tam pridelano, bi bilo škodljivo za organizem. Pri mokriščih pa gre res za naravo in takoj nato za pitno vodo, verjetno pa tudi za naravne vrelce v Pomurju. Če podtalnica pade, bo v Pomurju težko kaj pridelati na teh tleh in ob vedno višjih temperaturah. Koruza, žita? Težko. Tu pa gre res za prvovrstna zemljišča.
Kakšne so Židanove kalkulacije pa ne vem.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2696695] 06.02.18 13:53 · odgovor na: BorutHocevar (#2696652)
Odgovori   +    0
[hocevarb]
> [FrRoSt]
> O KAKŠNI spremembi podtalnice pa sploh govorimo!??

oe.finance.si/886422...podtalnici
»Kot izhaja iz omenjenega poročila za Državni prostorski načrt za HE Hrastje-Mota v poglavju o podzemnih vodah (Poglavje 5.8), je bilo pri varianti 1 (ta je predlagana kot najprimernejša) pri spremembah podtalnice zaradi gradnje »znižanje ugotovljeno dolvodno od pregrade, in sicer do 1 m. Znižanje je dosti bolj občutno na desnem bregu, medtem ko na levem bregu znižanje ne preseže 0,75 m.«

Pri Vplivih na vodne vire, dovoljenja in vodne pravice v vplivnem območju študija pravi: »Na območju črpališča Krog zaradi ureditev v okviru variante 1 prihaja tudi do znižanja podzemne vode do 60 cm.«
BENTIŠ?!!

To pa niso več HECI!!

Kaj pa, če je v tistem murskem morostu kakšno Zmajevo Jajce zakopano in bi se zaradi teh sprememb v podtalnici lahko izlegel Zmaj!??

Prvo bi pojedel pomurce, potem bi se spravil na štajarce in nato bi bila ogrožena že osrednja slovenija s prestolnico vred!

Tukaj gre vendar za neobvladljiva tveganja!!

Kdaj je naslednji Marš za MURO!??

AJA. Saj nimajo denarja še za HE na srednji Savi.

Hvala Bogu, da mi ne bo potrebno groze dočakati!

*Koliko se je znižala podtalnica lansko leto, ko je bilo sušno? Ima kdo te podatke!?
lea1 sporočil: 834
[#2696703] 06.02.18 14:03 · odgovor na: najobj (#2696594)
Odgovori   +    1
Drava je drugačna reka, ker teče po drugačnih tleh. Tudi Mura v Avstriji je drugačna. Poplavljala je šele nižje,ob prehodu v Panonsko nižino, kljub temu pa Avstrija kot turistična dežela območij zajezitev Mure ne trži v turistične namene. Glede na to, kaj oni znajo vse prodati, je to zanimivo.
Se pa strinjam, da je urejeno porečje nujno, kot tako se ga res lahko reklamira. Ne kot pragozd. Ampak urejeno zame ne pomeni zabetonirano.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2696706] 06.02.18 14:09 · odgovor na: Mrnjafko (#2696690)
Odgovori   +    0
[Mrnjafko]
Točno v tem je srčika zadeve, ko se mešajo prepričevanja in znanstveno potrjena dejstva in novinarji tu ne postavite ločnice, pa bi jo moirali, če ne želite vzdrževati folka v temi.

Uporabna vrednost mojega odgovora pa je povečanje dobre volje, pri tistih, kjer lahko
Pohvalno :-)
in ni nič manjša od tega, kot ko nekdo reče: "Ja to pa lahko vpliva na podtalnico!" Ja seveda, lahko nas jutri tudi meteor zadane. Vsak čvek mimo znanstvenih analiz in dajanje izjav tipa "baba čula, baba kazala" je čisto brezvezno mlatenje prazne slame. In točno to sem želel povedati s tem odgovorom. Argumenti, gospodje, argumenti!!!

Pa še nekaj, negativne trditve po definiciji ni moč dokazati. Tako ni moč dokazati, da komarji nikakor ne vplivajo na podtalnico in HE na Muri tudi ne. Lahko se samo izključi določene vzročne zveze.

Če nas že tako moti dejavnost ljudi na planetu, pa predlagajmo, naj največji naravoljubci naredijo lepo skupinski harakiri. Manj ljudi, manj izpustov, manj PM10 delcev, manj hrane, manj škropiv. No? Kdo bo prvi?
Morda ste spregledali, o vplivih na pomursko podtalnico ni govoril kar nekdo, pač pa murskosoboški Vodovod in se pri tem skliceval na poročila za Državni prostorski načrt. Razumem vaš odpor do "vsakega čveka", vendar gre v tem primeru očitno za uradni dokument, ki zahteva drugačen odgovor kot odziv na mlatenje prazne slame.
Mrnjafko sporočil: 544
[#2696709] 06.02.18 14:20 · odgovor na: anon-333107 (#2696695)
Odgovori   +    1

>»Kot izhaja iz omenjenega poročila za Državni prostorski načrt za HE Hrastje-Mota v poglavju o podzemnih vodah (Poglavje 5.8), je bilo pri varianti 1 (ta je predlagana kot najprimernejša) pri spremembah podtalnice zaradi gradnje »znižanje ugotovljeno dolvodno od pregrade, in sicer do 1 m. Znižanje je dosti bolj občutno na desnem bregu, medtem ko na levem bregu znižanje ne preseže 0,75 m.«
>
>Pri Vplivih na vodne vire, dovoljenja in vodne pravice v vplivnem območju študija pravi: »Na območju črpališča Krog zaradi ureditev v okviru variante 1 prihaja tudi do znižanja podzemne vode do 60 cm.«
Ja, tule bi spet pristavil lonček.
Ker sem odraščal v tistem okolju (točneje MS) se spomnim silnih melioracijskih posegov po dolgem in počez, da bi znižali podtalnico, ker je bila povsod čorba, ki ni bila primerna za njive. Takrat nihče ni protestiral proti znižanju podtalnice. Tile kanali po dolgem in počez še obstajajo.

Nadalje izgradnja kanala Ledava - Mura, ki preprečuje poplavljanje MS in tudi dol po Ravenskem. Si kar mislim, kaj bi bilo, če bi danes samo omenil, da želiš narediti tak "poseg v prostor". No potem Ledavsko jezero.

Pa še to. Bojijo se znižanja podtalnice "morda" in "do" 60 cm in "nizvodno" od jeza. To je težko napovedati, ker "gor-vodno" pa bo zvišanje in te zadeve so tudi malo povezane (ali morda ne?). Koliko pa je ocenjeno znižanje podtalnice povsod, če se Muro pusti in se 10 let nemoteno sama v eko-bio maniri poglablja? A to znižanje bo pa v redu???

Reveži so folk, ki res dobro misli in naseda raznim wannabe strokovnjakom, ki nimajo pojma, glih kakor ga jaz nimam. Zadeve enostavno treba preštudirati, vse ostalo je prazen čvek.
najobj sporočil: 31.870
[#2696728] 06.02.18 15:37 · odgovor na: lea1 (#2696703)
Odgovori   +    0
[lea1]
Drava je drugačna reka, ker teče po drugačnih tleh. Tudi Mura v Avstriji je drugačna. Poplavljala je šele nižje,ob prehodu v Panonsko nižino, kljub temu pa Avstrija kot turistična dežela območij zajezitev Mure ne trži v turistične namene. Glede na to, kaj oni znajo vse prodati, je to zanimivo.
Se pa strinjam, da je urejeno porečje nujno, kot tako se ga res lahko reklamira. Ne kot pragozd. Ampak urejeno zame ne pomeni zabetonirano.
... čuj, če misliš na Kolblovo bajto www.portalplus.si/im...6ae6c5.png , res ne vem, kaj je za tebe zabetonirano, ker meni bajta www.portalplus.si/im...78d1f2.png z zelenico deluje urejeno, sploh v primerjavi s tem www.portalplus.si/im...341926.png , kar je tam ostalo, potem ko so zeleni teroristi s kao krajinskim parkom uničili življenje na Bresterniškem jezeru, kot je bilo pred prihodom kao demokracije ...

P.S.: totega Kolbla ne poznam in z njim nimam nič, da ne bo pomote ...
anon-329690 sporočil: 305
[#2696748] 06.02.18 17:21 · odgovor na: najobj (#2696665)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [hocevarb]
> > [najobj]
> > ... čuj, na Dravi je od nekdaj cel kup elektrarn, pa v Mariboru pijemo najboljšo vodo daleč naokoli ...
>
> Kje pa črpate mariborsko vodo?

... OK, v Mariboru in okolici je vodnih virov www.mb-vodovod.si/os...itne-vode/ kolikor hočeš, velika večina pa se oskrbuje z vodo na Vrbanskem platoju, ki leži neposredno ob Dravi ... evo, in se tudi ne spomnim, da bi v Mariboru kdaj primanjkovalo vode, ker tudi v sušnih obdobjih z elektrarnami reguliran pretok Drave "skrbi" za visok nivo podtalnice ...

> > ja, je pa res, da zeleni teroristi z raznimi krajinskimi parki takrat še niso mogli terorizirat ljudi in varovat mrčesa, kot to lahko delajo danes ...
>
> Na pohodu ob Muri je bila bolj široka fronta kot samo "zeleni teroristi": pridružila sta se jim šef koalicijske stranke in župan Murske Sobote (ista stranka), podprlo jih je javno podjetje Vodovod.

... čuj, jaz nimam pa pojma, kakšne interese imajo politiki v Murski Soboti, oglasil sem se zaradi kao krajinskih parkov, ki so se v kao demokraciji tako namnožili, da pol Slovenije ne more več normalno živet ... aja, po moji kmečki pameti zajezena reka pomeni več vode v bližini in ne manj, res pa ne vem, kakšno pamet uporabljajo Prekmurci ...
Če jaz prav razumem Židana, bi si on tudi glede HE premislil takoj, ko bi bili ZA vsi ostali v Sloveniji. Kot pri TEŠu npr.

Hehe :-)

Poglej, kaj se dogaja s HE Formin in okolico Ptuja. Tam so lokalci "zaradi vas Mariborčanov" še strupe fasali zaradi t.i. sekundarnih vplivov gradnje HE:

Za nameček se je v akumulacijskem jezeru obdržala vsa nesnaga, ki jo je mariborska industrija spuščala v reko in zdaj mulja na dnu jezera ne upajo niti premikati, saj je v njem obilo strupov in težkih kovin. Asfaltirana obrežja jezera in kanala pa so sploh okoljski in krajinski problem zase.

ww.delo.si/novice/slovenija/he-formin-n dash-najvecje-gorje-ptujskega-polja.html

Samo to je bilo še kao pred kao demokracijo.

Res obstajajo dobri argumenti za in proti, ampak politične stranke jih ponavadi zavrnejo ali podprejo iz drugih, bolj pragmatičnih razlogov, kot le enostavno zaradi naravnega okolja. SD in njena predhodnica ima svoje podpise skrite pod veliko tonami strupa. Takrat seveda brez možnosti razprave, kot je zdaj v kao demokraciji.

Zdaj pa ti meni prosim , če lahko, odgovori na vprašanje - je šlo za naključje, da gre komaj v letu 2018 iskati prvi članek v slovenskem časopisju, z zapisom Hidroeelektrarna Formin je na Ptujsko polje prinesla toliko škode, gorja in problemov, da se njena gradnja zagotovo ni isplačala.

Po moje ni naključij.

Posledica tega so bistveno
nižje gladine v strugi, v povprečju za 1,6 m,
zaradi česar je opaziti tudi nižanje gladine
podtalnice. Vpliv na gladino podtalnice v
dolvodni smeri pada (VGB, 2003).


ftp://ksh.fgg.uni-lj.si/acta/a38mk.pdf
najobj sporočil: 31.870
[#2696760] 06.02.18 19:38 · odgovor na: anon-329690 (#2696748)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 06.02.2018 19:44
[sajmonelavesela]
> [najobj]
> > [hocevarb]
> > > [najobj]
> > > ... čuj, na Dravi je od nekdaj cel kup elektrarn, pa v Mariboru pijemo najboljšo vodo daleč naokoli ...
> >
> > Kje pa črpate mariborsko vodo?
>
> ... OK, v Mariboru in okolici je vodnih virov www.mb-vodovod.si/os...itne-vode/ kolikor hočeš, velika večina pa se oskrbuje z vodo na Vrbanskem platoju, ki leži neposredno ob Dravi ... evo, in se tudi ne spomnim, da bi v Mariboru kdaj primanjkovalo vode, ker tudi v sušnih obdobjih z elektrarnami reguliran pretok Drave "skrbi" za visok nivo podtalnice ...
>
> > > ja, je pa res, da zeleni teroristi z raznimi krajinskimi parki takrat še niso mogli terorizirat ljudi in varovat mrčesa, kot to lahko delajo danes ...
> >
> > Na pohodu ob Muri je bila bolj široka fronta kot samo "zeleni teroristi": pridružila sta se jim šef koalicijske stranke in župan Murske Sobote (ista stranka), podprlo jih je javno podjetje Vodovod.
>
> ... čuj, jaz nimam pa pojma, kakšne interese imajo politiki v Murski Soboti, oglasil sem se zaradi kao krajinskih parkov, ki so se v kao demokraciji tako namnožili, da pol Slovenije ne more več normalno živet ... aja, po moji kmečki pameti zajezena reka pomeni več vode v bližini in ne manj, res pa ne vem, kakšno pamet uporabljajo Prekmurci ...
Če jaz prav razumem Židana, bi si on tudi glede HE premislil takoj, ko bi bili ZA vsi ostali v Sloveniji. Kot pri TEŠu npr.

Hehe :-)

Poglej, kaj se dogaja s HE Formin in okolico Ptuja. Tam so lokalci "zaradi vas Mariborčanov" še strupe fasali zaradi t.i. sekundarnih vplivov gradnje HE:

Za nameček se je v akumulacijskem jezeru obdržala vsa nesnaga, ki jo je mariborska industrija spuščala v reko in zdaj mulja na dnu jezera ne upajo niti premikati, saj je v njem obilo strupov in težkih kovin. Asfaltirana obrežja jezera in kanala pa so sploh okoljski in krajinski problem zase.

ww.delo.si/novice/slovenija/he-formin-ndash-najvec je-gorje-ptujskega-polja.html

Samo to je bilo še kao pred kao demokracijo.

Res obstajajo dobri argumenti za in proti, ampak politične stranke jih ponavadi zavrnejo ali podprejo iz drugih, bolj pragmatičnih razlogov, kot le enostavno zaradi naravnega okolja. SD in njena predhodnica ima svoje podpise skrite pod veliko tonami strupa. Takrat seveda brez možnosti razprave, kot je zdaj v kao demokraciji.

Zdaj pa ti meni prosim , če lahko, odgovori na vprašanje
- je šlo za naključje, da gre komaj v letu 2018 iskati prvi članek v slovenskem časopisju, z zapisom Hidroeelektrarna Formin je na Ptujsko polje prinesla toliko škode, gorja in problemov, da se njena gradnja zagotovo ni isplačala.

Po moje ni naključij.

Posledica tega so bistveno
nižje gladine v strugi, v povprečju za 1,6 m,
zaradi česar je opaziti tudi nižanje gladine
podtalnice. Vpliv na gladino podtalnice v
dolvodni smeri pada (VGB, 2003).


ftp://ksh.fgg.uni-lj.si/acta/a38mk.pdf
... čuj, kaj ti meni zdaj hočeš povedat, da so v tistem času v industriji v Nemčiji imeli enake ekološke standarde kot danes ali pa mi hočeš povedat, da v tistem času pri nas industrije sploh ne bi smeli imeti, ker zaradi predhodnice SD nismo imeli takih ekoloških standardov kot danes ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: kot v tistem času vsaka industrija povsod po svetu je bila tudi mariborska industrija kriva za marsikatero onesnaženje, ker je bil Maribor takrat cvetoče in za Zagrebom drugo največje industrijsko mesto v Jugi, ki je poleg dela Mariborčanom in okoličanom dajal delo mnogim ljudem na Ptujskem polju, sploh ker družboslovna industrija na Ptuju še ni bila razvita tako, kot je zdaj v kao demokraciji ... aja, in če si mogoče pozabil, sem jaz govoril o hidroelektrarnah na Dravi in njihovem vplivu na oskrbo z vodo v Mariboru danes, ne pa o dilemi imeti v tistem času elektriko ali pa trajnostno živeti v temi, ker pač ekoloških vetrnih in sončnih elektrarn takrat še ni bilo nikjer na svetu ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2696769] 06.02.18 20:40 · odgovor na: anon-329690 (#2696748)
Odgovori   +    0
[sajmonelavesela]
Če jaz prav razumem Židana, bi si on tudi glede HE premislil takoj, ko bi bili ZA vsi ostali v Sloveniji. Kot pri TEŠu npr.

Hehe :-)
Malce se ti že svita, čisto jasno ti pa tudi ni. :) Pri TEŠu so z lahkoto gledali stran, saj ga je forsiral in propagandiral energetski lobij iz saleške doline, kjer tudi ima SD večinsko podporo.....

In Židan tudi ni ravno prvovrstna Budala. Zakaj pa bi se silil v neke HE na Muri, kjer jih še lokalno okolje ne podpira in prepozna kot neko naložbo ali razvoj!? Zadevo pustiš na miru in ne mešaš dreka tam, kjer ni treba. Naj tisti pomurci dremljejo ob svoji neokrnjeni Muri še poljubno dolgo časa.... :) Naj tam organizirajo vsakoletne marše. Morda bodo pa po tem poznani poi vsej EU. :) Morda je pa ravno to njihova naravna tržna niša. :))

Bog se jih usmil....in še vseh nas. :)
1357 sporočil: 7.095
[#2696779] 06.02.18 22:28
Odgovori   +    0
Ne vem kaj je hotel avtor povedati s tem naslovom? Ali je bil ciničen ali pa informacijsko omejen ( kar glede an dogajanje v in okoli TEŠ6 nikakor ne bi smel biti. Tisti, ki so nakuhali TEŠ 6 kontrolirajo tudi dobavo premoga, domačega in tujega. In ti isti so naredili neprincipelno politično ideološko koalicijo ker je šlo pri vsej zadevi za denar in kontrolo velikih tokov denarja. SD in SDS sta ravno na tem projektu, TEŠ 6, pokazali zakaj ju je potrebno an naslednjih volitvah poslati vsaj v opozicijo zato ker bomo zaradi njihove požrešnosti še dolga leta odplačevali kredite za zgrešen projekt in dražje plačevali elektriko kot bi jo če se ta projekt ne bi zgodil.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2696789] 06.02.18 23:19 · odgovor na: 1357 (#2696779)
Odgovori   +    0
[1357]
SD in SDS sta ravno na tem projektu, TEŠ 6, pokazali zakaj ju je potrebno an naslednjih volitvah poslati vsaj v opozicijo zato ker bomo zaradi njihove požrešnosti še dolga leta odplačevali kredite za zgrešen projekt in dražje plačevali elektriko kot bi jo če se ta projekt ne bi zgodil.
Koga pa bi ti postavil (SPLOH) v koalicijo in ali imaš ogledano kakšno stranko, ki bi bila vredna glasovanja na volitvah!?
lea1 sporočil: 834
[#2696796] 07.02.18 00:36 · odgovor na: najobj (#2696728)
Odgovori   +    0
kolblova bajta me ne zanima, s tem se naj ukvarjajo pristojni, mislim na strugo reke, na neposredno okolico, govorim pa v prvi vrsti o Muri, ki smo jo že veliko preveč zabetonirali in zdaj teče veliko prehitro, kar je že povzročilo določene težave s podtalnico
anon-412013 sporočil: 22
[#2696838] 07.02.18 10:26
Odgovori   +    0
čas vnosa: 06.02.18 19:58
pravilno! Pa sem povsem nasprotno politično opredeljena, a s tem se popolnoma strinjam!
HE in večina "obnoljivih" virov, so samo uničevanja narave, subvencionirana s strani davkoplačevalcev, ali vsaj uporabnikov elektrike!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2696843] 07.02.18 10:36 · odgovor na: anon-412013 (#2696838)
Odgovori   +    0
Saj vožnja z Biciklom je tudi čisto preseravanje in zapravljanje cajta.*

*Tudi jaz sem naravovarstveno čisto drugače usmerjen.
najobj sporočil: 31.870
[#2696868] 07.02.18 11:35 · odgovor na: lea1 (#2696796)
Odgovori   +    0
[lea1]
kolblova bajta me ne zanima, s tem se naj ukvarjajo pristojni, mislim na strugo reke, na neposredno okolico, govorim pa v prvi vrsti o Muri, ki smo jo že veliko preveč zabetonirali in zdaj teče veliko prehitro, kar je že povzročilo določene težave s podtalnico
... OK, če bi v članku bila o tem napisana samo ena samcata beseda, se jaz ziher ne bi javil ...

P.S.: kot sem že napisal, po moji kmečki pameti zajezena reka pomeni več vode (= podtalnice) v bližini in ne manj, pa tudi reka od jeza naprej običajno teče bolj počasi ...
1357 sporočil: 7.095
[#2696872] 07.02.18 11:42 · odgovor na: anon-333107 (#2696789)
Odgovori   +    0
Kogar koli razen teh dveh strank, ki sta se v novejši slovenski zgodovini pokazali kot glavni finačno predatorski stranki katerih TEŠ 6 je samo vrh ledene gore finačnih afer kjer je denar izginjal v nezno.

Strani: 1 2