Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[0126Bacis]
> Le vkup, le vkup zelena gmajna! Nujen projekt zasipavanja Mure iz murskosoboške šodergrabe.

V špilu je 30 000 hektarjev zemljišč ob Muri v 16 občinah :(.
Zelenci se že veselijo kupa »razvojnih sredstev« za močvaro forever.
Še nas bodo žrli komarji....

Edina rešitev bodo razmnoževalno zatrti gensko spremenjeni komarji ;=))
Saj NE gre za komarje in močvaro. :) Tudi močvirja, mokrišča, barja in ostali predeli narave morajo ostati, vsaj v nekem obsegu. Ki ni ravno premajhen in je lahko tudi turistično in biološko zanimiv.....

Čehi imajo dolgo (več 100 letno) tradicijo z upraavljanjem in urejanjem voda. Človek bi pričakoval, da je tam raj za krvosese, pa temu ni ravno tako.... V vsakem ribniku imajo tudi veliko rib, skoraj kot nekakšne male ribogojnice, ki ne dopuščajo krvoseški golazni, da se preveč razmnoži....
Pa še zanimivo mnenje domorodca:

Polno stvari je, o čem bi se dalo pogovarjat in komentirat. Najlaže je protestirat in zavirat nekaj od česa bi imeli koristi vsi, tudi tisti, ki so danes protestirali. Te shode in propaganda se delajo na dokaj agresivne načine in kot je nekdo pred mano zapisal preko šol, in političnih kanalov.

Torej takšnih obrežnin kot so sedaj zadnja leta pri muri ni bilo nikoli. Tudi veliko živalskih in rastlinskih vrst, ki niso s tega območja, se je razpaslo v tem območju. To ni naravovarstvo, to je za moj pojem rušenje naravnega ravnovesja. Podtalnica se je znižala v zadnjih 30 letih za več kot 1.5 metra, posušili so se rokavi in sušijo se gozdovi. Mura je vsako leto poplavljala vsaj dvakrat in do jezov namakala vso površino. Gozdovi so bili čisti, ribe in vse ostalae živali so bile celo v rokavih skozi celo leto.

Torej, ti naravovarstveniki imajo mitinge in veselice, namesto za svojo korist, namesto, da bi šli očistit in uredit kaj pri Muri, saj je, če se pelješ preko murskih mostov v goszdovih ob Muri sama nesnaga koprive, in cel kup rastlin, ki jih nekoč ni bilo in ne spadajo sem. (nekoč se je reklo delovna akcija, sam to jim pa ne ustreza).

Poletja sem preživljal v okolici Mure in smo se tudi veliko tudi kopal v Muri in mi je zelo znano, kako in kaj je bilo prej in sedaj pri ob in na Muri.
Z smotrno izgradnjo pretočne elektrarne brez nekih nasipov in jezer in velikih posegov v naravno okolje, bi se lahko marsikaj uredilo na bolje od sedanjega stanja celotne Mure. Ni je potrebno graditi na mlinu v Veržeju ali kakšni drugi turistični točki, je pa lahko kjer koli drugje seveda v zgornjem toku bolj kot nižje.

Mimogrede, avstrijci bodo zgradili samo na pritokih Mure v prihodnjih letih (ki so po mojem zelo mali), pretočne elektrarne za 500 tisoč gospodinjstev...?

In če pogledate še sliko elektrarne pri Grazu, mislim, da je veliko več uničene narave pri nas ob "neokrnjeni" Muri, kjer je vse posušeno in gnilo.
Jasno mi je tudi zakaj g. Dimnik hodi na take shode. Saj je jasno povedal, da izgube TEŠA krijemo končni odjemalci in se mu sploh ni potrebno bat za njegovo dobro plačo ali iskat boljše rešitve.

V Sloveniji imamo preko 70 nekih naravovarstvenih društev, ki jih financira država, torej kar nekaj ljudi ni naravovarstvenikov, ampak zaposlenih zato, da organizirajo shode in mitinge pod naravovarstvom, bio, in kaj še vem čem. In še to zakaj ni bilo takega angažiranja teh ljudi pri TEŠU, ki je sramota za celo Evropo in strup za nas, torej zdravstvena, ekološka in finančna katastrofa . Shodov ni bilo in ostali zeleni in naravovarstveniki so bili skoraj čist tiho.

Sem za pretočno HE na Muri, ki bi se zgradila brez veliki posegov v naravo, to bi zavzelo slab kilometer murskega toka, bi pa se lahko zopet dvignila oziroma regulirala podtalnica, in oživeli rokavi, posledično pa itak turizem in vse kar protestniki opevajo itd, itd.
100+ bi ti lahko dal za tako razmišljanje, pa bi še bilo premalo....

Avstrici naj kar postavijo svoje HE in Butalcem prodajajo elektriko, škoda v pomurju bo pa še večja, ekstremi bodo še večji, večje suše in večje poplave..... podtalnica bo bolj nihala,...

Vendar to je težko dopovedati in razložiti Butalcem. Skoraj Misija NEmogoče. Vendar moraš tudi razumeti ljudi. :) Vedno manj je nekega zaupanja v državo in inštitucije.... Take in drugačne.