Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bambino sporočil: 1.028
Sem zasebnik. Marsikaj me moti v javnem sektorju. Ampak me motijo tudi primerjave, ki niso na mestu. Npr. trenutno je zaposlenost, oz. brezposelnost tam nekje kot pred krizo. Toda na drugi strani je danes 100.000 upokojencev več kot pred 10leti. Prebivalstvo se stara in potrebuje in tudi prejema razne javne storitve. Meniš, da je mogoče 100.000 dodatnih upokojencev oskrbeti brez povečanega števila oseb v zdravstvu, domovih za upokojence, oskrbi na domu? Bo masa plač oskrbovalcev rasla ali padala v takšnih pogojih? So oskrbovali krivi za rast števila uporabnikov njihovih storitev?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2695729

Strani: 1

anon-344601 sporočil: 148
Z vsem trem tvojim stališči se strinjam in tudi z mnenjem bc123a. Članek je po mojem mnenju rumen, tendenciozen, enostranski, populističen,... Inšpektor mora imeti korajžo, da se odloči za tak ukrep, še posebej, ker niso našli oporečnega živila. Inšpektorji v živilskih obratih jemljejo brise delovnih površin. Ali jih v tem primeru niso odvzeli ali ni bilo spornih ?? Dober odvetnik pri inšpekcijskem posredovanju hitro najde pomanjkljivosti (npr. prekoračitev pooblastil, napačna uporaba materialnega predpisa, pomanjkljivo ugotovitev dejanskega stanja, nepravilnosti pri jemanju vzorcev, neakreditiran laboratorij,....). Tudi če odločbo potrdi drugostopenski organ in potem ta pade na sodišču, je na podlagi sodne prakse odgovoren inšpektor, ki je pri svojem delu samostojen.
Nekje sem prebral, da baje želi lastnik ta obrat zapreti. Opuščanje vzdrževanje, ki očitno za posledico ni imelo proizvodnje oporečnih živil, je privedlo do inšpekcijskega zaprtja obrata. Tak postopek, v odnosu do zaposlenih, je za lastnika verjetno lažji, kot klasičen postopek zaprtja obrata ?

Strani: 1