Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Roubini: Prelomljene blockchain obljube

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

ty sporočil: 244
[Glavni forum] Tema: Prelomljene blockchain obljube
[#2695465] 30.01.18 19:25 · odgovor na: MrRooky (#2695381)
Odgovori   +    2
Kako je lahko kriptič od Viberate NIČ?
Kako je lahko kriptič od Cargo X NIČ? Če z njihovim toknom plačam tovorni list z discontom? (ne še sedaj, ampak ko bo (če bo) zadeva našraufana, trenutna vrednost je res "obečanja ludom radovanja", ampak če projekt speljejo, se bo obrnilo in bo kriptič imel vrednost)

Lepo prosim sedaj enega znalca, da mi odgovori. Podobno vprašanje sem enkrat že zastavil, pa mi ni nihče odgovoril...
Dokler je za kriptič možno nekaj iztržiti, njegova vrednost dejansko ni nič. Je pa verjetnost da bo nekaj vreden čez pet let, zelo majhna. Praktično vsi se strinjamo da 90% današnjih kriptičev v treh letih ne bo več.

Kriptiče (ICO) primerjate tudi z delnicami. Res je da tudi nekaj delniških družb vendar je pa ta odstotek bistveno manjši kot bo pri kriptičih in so zato delnice neprimeljivo manjša loterija in kot taka sprejemljiva za resne vlagatelje, ne samo za špekulant.

Pa še primerjava z zlatom. Tudi to je sicer vredno kolikor je za njega mogoče iztržiti, vsekakor pa ima vedno tudi neko notranjo vrednost. Spomnite se samo ljudi, ki so si med vojno z zlatom rešili življenja. Kaj pa bi počel s kriptiči med vojno,
pa bog ne daj da bi kdaj prišlo do nje. Toliko o hranilcih vrednosti. Ne bodo vedno idealne razmere...