Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Endimion]
Problem Akrapoviča ni v tem, da je ali ni diktator.

Njegov problem je v tem, da je po mentaliteti še vedno garažni podjetnik, ali mali obrtnik.

Furat firmo z 10 zaposlenimi NI ENAKO kot furat firmo s 500 zaposlenimi.

In tu veliko podjetnikov pade. Z manj ali bolj globokimi praskami. Tudi če je z bilancami podjetja vse v redu. Se pa v bilancah lahko to hitro pozna.

Mlada generacija, kamor niti jaz ne spadam več, danes bistveno bolj kalkulira kaj je primarno v njihovih življenjih. Akrapovič pa meni (in skozi njegove izjave to lahko opaziš), da je primarni motiv človeka denar. Podobnega je imel nek direktor kjer sem nedolgo tega delal... pa mu je v 4 mesecih polovica ekipe dala odpoved.

In čisto verjamem, da top-shit kader uide, v kolikor se mu CELOTNA računica ne izzide. Zaslužek + prosti čas + veselje - obveznosti na delu - obveznosti lastne > 0
Utilističen pristop je dober, ne rodi pa ničesar nadpovprečnega.

"We choose to go to the Moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard; because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one we intend to win."
JFK