43 min
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec!
1 ura
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
2 uri
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
3 ure
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
3 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
4 ure
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
5 ur
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
5 ur
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
5 ur
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
5 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
5 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
6 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
6 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
7 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
7 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
7 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
8 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
9 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
Zanimiv članek, potreboval bi pa vsaj nekaj več razlage o tem, kako recimo se je povečala plača viskošolskih (=univerzitetnih) učitečjev za 53%. Sam spadam v sorodno kategorijo na univerzi, pa kaj takega pod razno nisem videl. Pa nič hudega, saj mi ni hudo.

Pa poglejmo kakšna so razmerja proti povprečni plači, in ne pozabimo, visokošolski učitelji so večinoma cvetober kadrov.

Če številke držijo, je leta 2017 bila povprečna bruto plača VŠ učitelja 2,37 (3797/1604) povprečne plače, ali je dosti ali malo pustimo odprto. Kakšna je pa po teh podatkih bila plača istih VŠ učiteljev leta 2015? Statistika pravi 2482€ bruto, kar je v razmerju do povprečne plače v RS zanimivih 156%. Tu bi se pa lahko mirne duše reklo, da je ta nizko razmerje rahlo nesprejemljivo.

In ko nekateri forumaši pravijo, da je v industriji inženir plačan 2500€ bruto kar je nizko. Ja kaj bi pa potem šele dejali za plače profesorjev, ki so jih učili, in bi naj po splošno veljavnem mnenju zaslužili z vsemi dodatnimi deli majn.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2694600

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
Zanimiv članek, potreboval bi pa vsaj nekaj več razlage o tem, kako recimo se je povečala plača viskošolskih (=univerzitetnih) učitečjev za 53%. Sam spadam v sorodno kategorijo na univerzi, pa kaj takega pod razno nisem videl. Pa nič hudega, saj mi ni hudo.

Pa poglejmo kakšna so razmerja proti povprečni plači, in ne pozabimo, visokošolski učitelji so večinoma cvetober kadrov.

Če številke držijo, je leta 2017 bila povprečna bruto plača VŠ učitelja 2,37 (3797/1604) povprečne plače, ali je dosti ali malo pustimo odprto. Kakšna je pa po teh podatkih bila plača istih VŠ učiteljev leta 2015? Statistika pravi 2482€ bruto, kar je v razmerju do povprečne plače v RS zanimivih 156%. Tu bi se pa lahko mirne duše reklo, da je ta nizko razmerje rahlo nesprejemljivo.

In ko nekateri forumaši pravijo, da je v industriji inženir plačan 2500€ bruto kar je nizko. Ja kaj bi pa potem šele dejali za plače profesorjev, ki so jih učili, in bi naj po splošno veljavnem mnenju zaslužili z vsemi dodatnimi deli majn.
Danes smo tu, kje smo. Zdi se, da smo pozabili na algoritme kot ključne koncepte, ki bodo vladali v svetu 21. stoletja. Seveda ti veš, da je algoritem postopek s premišljenim zaporedjem korakov, ki ga uporabljamo za reševanje problemov in sprejemanje odločitev. Zdi se, da je pri iskanju modela za oblikovanje plačnega sistema v javnem sektorju nekdo pozabil na to premišljeno zaporedje korakov in je z nepremišljenimi rešitvami ustvaril kaos, ki pa bo, če vlada tudi minimalno ugodi stavkajočim sindikatom še večji.
IT2017a1 sporočil: 291
"> In ko nekateri forumaši pravijo, da je v industriji inženir plačan 2500€ bruto kar je nizko. Ja kaj bi pa potem šele dejali za plače profesorjev, ki so jih učili, in bi naj po splošno veljavnem mnenju zaslužili z vsemi dodatnimi deli majn."

Kar se mene in moje fakultete tiče, so me na takrat na "Fakulteti za računalništvo" profesorji učili matematike, matematike in še enkrat matematike, pa malo fizike. Kar se računalništva tiče, bore malo, če pa že, pa programske jezike ki so že takart spadali v zgodovino...

Z drugimi besedami, kar sem potreboval v službi nisem zvedel na faksu, sem se mogel priučiti sam, oziroma delodajalec izobraževanje plačat in ideja da profesorji vzgajajo dobre kadre, in da zato rabijo dobro plačo, pač ne drži...

Še posebej ne zato, govorim za FRI, ki ga poznam, profesor 30 let uči enako matematiko, brez podrebe o konstantnem izobraževanju...

lp
FIN-517668 sporočil: 18
Tudi mene zanima, od kje podatki o dvigu plač visokošolskih učiteljev. Tudi sam spadam v to kategorijo, pa takšnega dviga plač na fakulteti, kjer sem, zagotovo ni bilo pri nikomer, ne samo v zadnjih dveh letih, ampak precej dlje. Tako da bi bilo res dobro preveriti, s kakšnimi podatki operirate, preden napišete takšne stvari!
najobj sporočil: 31.918
Zadnja sprememba: najobj 25.01.2018 09:59
[MarijanMacek]
Zanimiv članek, potreboval bi pa vsaj nekaj več razlage o tem, kako recimo se je povečala plača viskošolskih (=univerzitetnih) učitečjev za 53%. Sam spadam v sorodno kategorijo na univerzi, pa kaj takega pod razno nisem videl. Pa nič hudega, saj mi ni hudo.

Pa poglejmo kakšna so razmerja proti povprečni plači, in ne pozabimo, visokošolski učitelji so večinoma cvetober kadrov.

Če številke držijo, je leta 2017 bila povprečna bruto plača VŠ učitelja 2,37 (3797/1604) povprečne plače, ali je dosti ali malo pustimo odprto. Kakšna je pa po teh podatkih bila plača istih VŠ učiteljev leta 2015? Statistika pravi 2482€ bruto, kar je v razmerju do povprečne plače v RS zanimivih 156%. Tu bi se pa lahko mirne duše reklo, da je ta nizko razmerje rahlo nesprejemljivo.

In ko nekateri forumaši pravijo, da je v industriji inženir plačan 2500€ bruto kar je nizko. Ja kaj bi pa potem šele dejali za plače profesorjev, ki so jih učili, in bi naj po splošno veljavnem mnenju zaslužili z vsemi dodatnimi deli majn.
... čuj, problem naših profesorjev je, da smo Slovenci družba znanja, ker imamo fakulteto v vsaki slovenski vasi ...

P.S.: nimam pojma, kako imajo javni sektor organiziran v Avstriji, ampak če bi mene kdo kaj vprašal, bi jaz toti "babilonski stolp" od ZUJF-a preprosto ukinil, avstrijski sistem pa dobesedno prepisal in bi bil mir, ker se potem ne glede na dobre ali slabe rešitve noben ne bi mogel pritoževati, ker se pri nas vsi tako radi primerjajo z Avstrijci in če je nekaj dobro za njih, mora biti dobro tudi za nas ... ja, ampak mene noben nič ne vpraša, jebiga ...
anon-316368 sporočil: 957
, in ne pozabimo, visokošolski učitelji so večinoma cvetober kadrov.
dobra šala - kje pa? Večina teh visokošolskih učiteljev je na FDV, na pravu, ...

Strani: 1