14 min
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
14 min
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
19 min
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
44 min
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
1 ura
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
1 ura
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
1 ura
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
3 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
6 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
6 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
12 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
13 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
13 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 3
16 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
16 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
17 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5
18 ur
V Poljanski dolini protestno zaprli cesto Gorenja vas-Hotavlje

Strani: 1

najobj sporočil: 31.867
[#2694491] 24.01.18 14:25
Odgovori   +    22
Zadnja sprememba: najobj 24.01.2018 14:29
... V naslednji fazi bo pametna pogodba omogočila tudi vplačilo avansa, kar bo nadomestilo sedanja kreditna pisma, s katerimi banke jamčijo plačilo naročenega blaga, napovedujejo v CargoX. ...

... evo, to bi pa res rad videl, kako bo 12 mandeljcov pri CargoX povezalo različne informacijske sisteme vseh bank tega sveta, ob tem pa zagotovilo varnost pametnega tovornega lista pred hekerji ...

P.S.: skrajni cajt je, da neham pisarit na toti forum in se posvetim start-upom, ker nekaj milijonov se bo ziher našlo tudi za mene ...
grgl1976 sporočil: 271
[#2694625] 25.01.18 10:26 · odgovor na: najobj (#2694491)
Odgovori   +    1
Saj niso ničesar vložili, denarja pa tudi imajo sedaj, da lahko živijo nekaj let.

Če pa bodo ugotovili, da zadeva ni izvedljiva, bo vsak ne kupček denarja pospravil in bodo šli vsak svojo pot.

Pomembno je le, da je ideja zanimiva in da se najde, v tem primeru 2000 ljudi, ki ideji nasede.
Endimion sporočil: 10.251
[#2694646] 25.01.18 11:19 · odgovor na: (#2694486)
Odgovori   +    2
Tovorni list (angl. Bill of Lading) je potrdilo o lastnistvu tovora.

Ima tri izvode. Enega ima posiljatelj (prodajalec), drugega prevoznik, in tretjega prevzemnik blaga (kupec).

V WP tega startup-a carrier niti omenjen ni prav....
Endimion sporočil: 10.251
[#2694657] 25.01.18 12:02 · odgovor na: (#2694653)
Odgovori   +    3
In to v industriji ki je kronično navezana na papir.....
najobj sporočil: 31.867
[#2694708] 25.01.18 15:20 · odgovor na: grgl1976 (#2694625)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.01.2018 15:21
[grgl1976]
Saj niso ničesar vložili, denarja pa tudi imajo sedaj, da lahko živijo nekaj let.

Če pa bodo ugotovili, da zadeva ni izvedljiva, bo vsak ne kupček denarja pospravil in bodo šli vsak svojo pot.

Pomembno je le, da je ideja zanimiva in da se najde, v tem primeru 2000 ljudi, ki ideji nasede.
... ja, saj zato pa sem tisti P.S. tukaj zgoraj napisal ...

P.S.: danes je novih kriptožetonov na svetu toliko, da je za njihove lastnike očitno čisto vsaka ideja zanimiva, samo da na prazni spletni strani napišeš, da je tvoja ideja na podlagi blockchain tehnologije ... khmm, pa čeprav ideja nima niti teoretične možnosti, da bi se kdaj uresničila, ker razen zbranih milijonov v kriptožetonih (ali v pravih dolarjih ?) niti toti zbirateljski teoretičarji v resnici nimajo pojma, kaj sploh hočejo ...
najobj sporočil: 31.867
[#2694715] 25.01.18 15:30 · odgovor na: (#2694673)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 25.01.2018 15:31
[Wulfe]
> [rename]
> Ni dovolj samo narediti, je treba še prodreti in prodati na ww trg.

> [tovariš Endimion]
> In to v industriji ki je kronično navezana na papir.....
oba imata tukaj seveda prav. po mojem je tudi pot gornjih majstrov-vizionarjev prava. lačni takih sistemov so pa UPS, DHL, FedEx, mogoče še kdo iz Chine in Indie. če bodo imeli obetaven (niti ni nujno do konca narejen in izpiljen produktni sistem), bo vsaka zaresna Multinacionalna Korporacija želela povečati svojo konkurenčnost, streamlineati te procese & dodati nove dimenzije.

this is where the real money is being made, folks! :)
... čuj, Wulfe ... evo, ker si ti stručko za blockchain tehnologijo, mi boš ziher znal razložit, kako je lahko ista tehnologija enkrat osnova za denar, drugič za tovorni list, tretjič pa za nabiranje gob ...

P.S.: zaradi totih gob ne bodi zdaj preveč zmeden, ker z nabiranjem gob z blockchain tehnologijo se bom jaz začel ukvarjat, ker se tega ni še noben spomnil, vsaka ideja pa se super prodaja, če samo omeniš, da je na osnovi blockchain tehnologije ... evo, in naj me kura brcne, če kakšna zaresna Multinacionalna Korporacija ne bo želela povečati svojo konkurenčnost, streamlineati te procese & dodati nove dimenzije tudi nabiranju gob ...
najobj sporočil: 31.867
[#2694735] 25.01.18 17:43 · odgovor na: (#2694730)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 25.01.2018 17:44
[Wulfe]
> [najobj]
> ... čuj, Wulfe ... evo, ker si ti stručko za blockchain tehnologijo, mi boš ziher znal razložit, kako je lahko ista tehnologija enkrat osnova za denar, drugič za tovorni list, tretjič pa za nabiranje gob ...
blockchain je samo podatkovna struktura, kjer so skup stlačene zapisane relacije. algoritem za upravljanje s to strukturo je isti za vse naštete primere. kolk česa gre notr, kolk gre ven, zapakiraš in označiš s šifro, ki je edina možna v vesolju za vse večne cajte = kripto.

ampak kar je pomembno, gre pri teh projektih vedno za dodano vrednost, torej aplikacijo (hi-tech software) podpore delovanja & upravljanja. zgoraj mamo podporo logistiki, drugje maš v energetiki, tudi nabiralništvu gob (dobra ideja za kmetijstvo), nekoč celo zdravstvu (evo predlog za Milojka_ICO, lol). uni "tokeni" so le simboli kvantiziranosti, izračunljivosti, števnosti, itd. finta pa je v APLIKACIJI, KI POSKRBI ZA INFORMATIKO DOTIČNEGA PROSESA. blockchain je torej samo podležeče orodje, ki je standardizirano in povsem odprto in vidno vsem.

če pa projekt nima uporabne vrednosti, potem NE kupuj ICO-tov, ker te bodo odrli, ko owco na sindikalnem pikniku :)
... OK, sicer nič ne razumem, ampak je ziher kul ...

P.S.: za energetiko ne vem, za logistiko in nabiranje gob pa vem, da blockchain ne deluje, ker ga - majstri od CargoX niso, jaz pa z gobami tudi ne - ni še noben uporabil ... khmm sploh pa ne vem, zakaj bi neki poslovni dogodek označil s šifro, ki je edina možna v vesolju za vse večne cajte, če pa je tovariš Endimion - BTW, pohvaljen za totega tovariša - tukaj zgoraj jasno forum.finance.si/?m=...646&single napisal, da se za en isti poslovni dogodek izda 1 (en) dokument v 3 (treh) izvodih, kar blockchain tehnologija s šifro, ki je edina možna v vesolju za vse večne cajte, očitno izrecno prepoveduje ...
Endimion sporočil: 10.251
[#2694737] 25.01.18 17:48 · odgovor na: (#2694730)
Odgovori   +    2
Kar je narobe je to da se vse cemur se prilepi zraven BlockChain jemlje kot suho zlato.

ICO in podobno je zal Kickstarter v letu 2017 ali 2018.

Skratka cel kup firm s svojimi zetoni in kovanci... In obljubami.

Ke kurc... Naberte kapital pa je. Tako pa zdaj ne prodajajo obveznosti..(kapital podjetja je po vsebini terjatev kapitalista) ampak prodajajo obljubo.
najobj sporočil: 31.867
[#2694741] 25.01.18 18:03 · odgovor na: (#2694739)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 25.01.2018 18:04
[Wulfe]
ne ubadaj se tolk s tem, če nisi iz software foha! če pa si v nekem konkretnem fohu (kateremkoli), potem se ubadaj (magari samo miselno) z informacijsko podporo/upravljanju znotraj foha, izdelave izdelka, ali storitvijo, kar pač delaš. to je bistvo, o tem se cel cajt pogovarjamo, tudi ko beremo CargoX...

blockchain smatraj za orodje. recimo klešče, so namensko orodje. ne sprašuješ se kolk črnuhov je garalo za $1,20 na uro, da so železovo rudo izkopali, kako so naredili jeklo, nato transportirali v tovarno in ga tam ulili, dostavili trgovcem. blockchain je ravno tako samo standardizirano orodje, ki ga uporabiš spodaj, pod svojo aplikacijo, da se ta lahko pogovarja z drugimi, da se oceni vložek dela, vrednost izkupička, odvest davk unim kanaljam, in jasno potem delat tud analitiko, tudi prediktivno za možna gibanja vnaprej.

v borbi za konkurenčnost, se je potrebno orenk potruditi, sindikalno krulenje na ulicah, trgih in po možganih hlapčićev je samo še slaba komedija! :)
... ja, saj zato pa sem tebe vprašal, kako boš 3 (tri) izvode 1 (enega) dokumenta označil s šifro, ki je edina možna v vesolju za vse večne cajte ...

P.S.: ti bi lahko šel v politiko, ker je tole tukaj zgoraj podobno našemu Cerarju, ki je v Davosu povedal "Cilj Slovenije je, da postane zelena referenčna država v digitalni Evropi in regionalna voditeljica na področju sistemske tranzicije v krožno gospodarstvo" ... khmm, karkoli že to pomeni ...
najobj sporočil: 31.867
[#2694797] 26.01.18 09:54 · odgovor na: (#2694747)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.01.2018 09:58
[Wulfe]
> [najobj]
> ... ja, saj zato pa sem tebe vprašal, kako boš 3 (tri) izvode 1 (enega) dokumenta označil s šifro, ki je edina možna v vesolju za vse večne cajte ...
3 izvode si rabu nekoč, v starih cajtih. danes lahko pogleda vsak, ki ima dostop.

tle imaš osnovo, uporablen je Javascript. če v 2 minutah ne poštekaš, o čem je govora, se o tehnikalijah nimava kaj pogovarjat, ker sledi, da nisi iz foha ;)
medium.com/@lhartikk...3cc1cc0e54
... čuj, saj ni finta v tem, kdo lahko kaj pogleda, ampak je finta v tem, da bi ti rad samo z eno šifro, ki je edina možna v vesolju za vse večne cajte, zabeležil tri vsebinsko različne faze (= izdaja, prevoz, sprejem) treh različnih udeležencev enega (= prodaja štruce kruha) poslovnega dogodka ... khmm, oziroma če povem v jeziku denarja, ti hočeš en isti bankovec istočasno dati v roke trem različnim ljudem, da bodo lahko z istim bankovcem na različnih koncih sveta dokazovali, da je govora o isti štruci kruha ...

P.S.: v linku je opisan nastanek šifre, ki je edina možna v vesolju za vse večne cajte, ampak to nima nobene zveze z mojim vprašanjem, ki ni tehnične, ampak je vsebinske - logistika je vsebina - narave oziroma kako neko tehniko (ne moreš) uporabiti za reševanje različnih vsebinskih problemov ... khmm, ali če uporabim kar primerjavo iz tvojega prejšnjega posta, mene ne zanima, kako ti narediš svoje klešče, ampak mene zanima, kako boš ti s svojimi kleščami razrezal mojo štruco kruha ... ja, in s kleščami je ne boš, ker za rezanje kruha rabiš nož, v tvojem linku pa ni noben nič povedal, zakaj bi trošil štrom, da bi si prirudaril nož, če pa nož lahko kupiš v vsaki večji trgovini ...
najobj sporočil: 31.867
[#2694852] 26.01.18 14:33 · odgovor na: (#2694822)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 26.01.2018 14:34
[Wulfe]
OK, včer zvečer je bil objavljen nov člank s točno tem dogodkom CargoX, ki je orenk razširjen glede na tega, ki ga strokovno komentirava. bodi pozoren na besedo "smart contracts", ki nastopa v besedilu točno tam, kjer je relevantno. menim, da ta odgovori na vprašanje glede dinamike izvodov tovornega lista. kako točno je to implementirano v kodi - ne poznam procesa, nisem zavarovalničar.
... čuj, na hitro sem pogledal na njihovo spletno stran in bolj od daleč - nisem iz logističnega foha - zadeva zgleda super, ampak hudič se običajno skriva v detajlih, tako da do realizacije pustimo času čas ... no, vsekakor pa jim privoščim uspeh ...

P.S.: jaz bom do nadaljnjega gobe še naprej nabiral ročno ...

Strani: 1