Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-304798 sporočil: 609
Zakaj mladi zapuščajo svojo domovino prelepo Slovenijo, ker se zadolžujemo za prihodnje generacije. Mladi Slovenci so dobro izobraženi in vedo, da pri taki politiki pokojnine nikoli ne bodo imeli, kvaliteno zdravstvo in šolstvo pa bo dostopno le peščici Slovencev, ki si bodo to lahko plačali. Mladi pridejo v Avstrijo, Nemčijo, ZDA in odkrijejo, dajih več ne tišči k tlom velik državni dolg, da bodo imeli pokojnine, pa tudi kvaliteten zdravstveni sistem jim bo dostopen, poleg tega pa jim je na široko odprta možnost napredovanja v službi, ki jo lahko z lahkoto tudi menjajo. Mladi na Koroškem in Pomurju, ki delajo v Avstriji so ugotovili, da je za njih ceneje graditi hišo v Avstriji, kot v Sloveniji, da je vrtec brezplačen, zakaj bi torej ostali. Bolj so izobraženi bolj jim je v tujini odprt trg dela.

Kaj pa imamo v Sloveniji? Glomazen birokratski aparat, ki ga je namerno ustvarila politika s svojimi nekonsistentnimi zakoni in pravni sistem, ki sploh ne deluje. Če pogledamo takole čez palec glomazen birokratski aparat dejansko potrebujemo, v njega politika odlaga svoje nekoristne člane, ki pa so ji v določen času in na določenem mestu pomagali - usluga, primer za druge, da jim bodo še naprej nudili "dobre usluge". Šolstvo je predimenzionirano. Zakaj? Politika je pospeševalo šolanje praktično vseh, tudi nesposobnih, da jih je skrila pred statistiko brezposelnih. Tako imamo sedaj "varuško" v vrtcu, za katero je sistematizirano delovno mesto z visokošolsko izobrazbo, to isto delo opravlja v sosednji Avstriji "varuška" s srednješolsko izobrazbo! Sedaj naša varuška demonstrira in štrajka, saj zahteva primerljivo plačo kot jo ima zdravnik, saj je tudi ona končala fakulteto.
Potem imamo tukaj "carinike", ki so si taktično pred vstopon v Šengen z zaporami meja dvignili plače, sedaj pa so več ali manj administratorji, "stavkovne" plače pa so lepo zadržali, razvrščeni so v 29 plačni razred s končano srednjo šolo - neto 1.308,92 EUR, toliko kot zdravnik pripravnik (obvezna specializacija zdravnika traja 5 (pet) let in ti po nazivu cariniki, bi radi še 4 (štiri) plačne razrede višjo plačo!
Novela zakona v javnem sektorju omogoča zaposlenemu, da dela tudi preko 70 leta starosti, razen če mu dokaže, da ni več sposoben delati. Za koga je ta zakon pisani - za šefe, ti do sedaj delalai tudi do 70 leta starosti in več, mladi sposobni pa bodo izviseli na borzah, podjetni pa so že ali pa še bodo odšli v razvito tujino.

Pri javnih uslužbencih je potrebno prav tako izvesti reorganizacijo vodstveni delovnih mest, sedaj imamo že "šefe"ki vodijo pod sabo 5 delavcev, seveda se na ta način povečuje število vodstveni delavcev po vsej piramidi. Ako šef nima vsaj 15 delavcev pod sabo, ne more več biti samostojni šef, mora nazaj v operativno delo, njegovi delavci pa se združijo pod drugim šefom.

Učence bi bilo potrebno spremljati, kako uspešni so v srednji šoli (ocena za osnovnošolske učitelje), študiju (ocena za srednješolske učitelje) to je danes v dobi informatike mala malica.
V medicini pa je potrebno ovrednotiti, koliko je vredna medicinska sestara proti zdravniku, sedaj imamo v ambulantni obravnavi tri medicinske sestre, ki servisirajo zdravnika (popolnoma nepotrebno) ena medicinska sestra je povsem dovolj.

Žal je zgled vsemu naštetemu tudi naša politika, poglejte samo našega prvega diplomata, kokodaka kot kak stari osiveli petelin, ki je jezen na mlado konkurenco. V razvitih državah dobro vejo (najboljša je vatikanska diplomacija), da mora diplomacija delati v tišini, da mora deliti vljudnotne nasmeške a vedno imeti odprto uho.
Tudi prvi diplomat je support premieru in predsedniku države, teh zakonitosti naš pač ne pozna, na zahodu bi rekli; ni sposoben za to funkcijo.
Povojna politika je izbrisala vso našo zgodovino, vsi spomeniki pred vojno so bili odstranjeni, ko tujec pride v Slovenijo se zdi kot da je vse začelo šele 1945 leta, pa vendar so knjige iz našega območja na Dunaju, Rimu, Budimpešti in Zagrebu. Baron Wilhelm von Tegetthoff, avstrijsko-cesarski in avstro-ogrski mornariški častnik in viceadmiral je bil rojen 23.12.1827 v Mariboru, tam kjer je bil njegov kip stoji danes "kođak". Slovenci smo bili tudi državljani Italije, Avstrije in Ogerske in tega se ni za sramovati, tudi v Štefanova katerala na Dunaju je "naša" saj so naši predniki prispevali denar (davek) za njeno izgradnjo.
Pri nas Slovencih bi moralo biti več enotnosti, kot na primer pri košarkarjih ali rokometaših, če nek sektor gospodarstva (naprimer JS) dvigne svoje plače je to vedno na račun nekoga drugega. Politika pa je ta, ki mora sprejeti družbeni dogovor za smer razvoja države, kaj in v kolišni meri bomo razvijali, kaj in v kolikšni meri si lahko privoščimo.
Davno je že od tega, ko so Rokodelskih novicah zapisali; Kmetje ste korenine drvesa, stabla ste rokodelci, listje ste inteligenca, drevo lahko uspešno uspeva in dobro rodi le če so vsi njeni deli v sorazmerju v sobivanju, če spodsekaš korenine ali stebla se bo tudi listje vedno bolj ovelo, drevo pa se bo počasi ali pa tudi hitro odvisno od neumnega poseka posušilo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2694345

Strani: 1

smity sporočil: 248
čas vnosa: 24.01.18 09:26
jaz tudi nisem ljubitelj tekovin, samo ti bi pa izbrisal vse po letu 1939 in se vrnil v to leto. Ker imaš tako rad temo izseljevanja mladih, tudi vi desni s takim nazadnjaškim razmišljanjem ne pripomorete k ostanku mladih v Sloveniji. Slovenija rabi NEOBREMENJENOST, POVEZANOST IN SODELOVANJE.
anon-169261 sporočil: 1.078
Se povsem strinjam. V javnem sektorju, (mislim predvsem na uprave državnih
služb, je preveč zaposlenih in absolutno preveč šefov.
Ja, glede medicinskih sester po ambulantah
zdravstvenih domov se pa dostikrat res drenja več sester, da ne govorim,
da se nekatere obnašajo precej ošabno.
V bolnicah je druga pesem. Vsa čast jim, ko skrbijo za težko bolne, poškodovane,
nemočne.

Strani: 1