Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dvignimo plače, dvignimo cene, znižajmo DDV!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Dvignimo plače, dvignimo cene, znižajmo DDV!
[#2693765] 19.01.18 17:09 · odgovor na: (#2693757)
Odgovori   +    8
[rename]
In koliko boste dvignili plače na Financah?

#put your money where your mouth is :-P
Glede na to, da število zaposlenih stalno zmanjšujejo, prav tako tudi prihodke, kar malo dvomim v to.

Sploh pa me zanima kako lahko nek časopis poveča produktivnost? Tako da pade kvaliteta prispevkov. Ok, da z drugih strani generirajo vsebino, ampak to ne da neke dodane vrednosti meni kot bralcu.

Malo lahko narediš ker greš v manjše prostore. Zmanjšaš število zaposlenih. Bodo šli na digital v celoti itd. Pa organizacija poslovnih dogodkov.

Ampak saj veste kako je, obstajati mora določeno razmerje med plačami. Kar pomeni, da se bodo morale ostale plače tudi dvigniti. In to plače, ki so že sedaj nenormalno obremenjene z davščinami. En novinar na Financah bo moral delati čedalje več, plača se mu bo pa samo malenkostno dvignila. In bo imel vedno manjšo razliko med plačo in minimalno plačo. To ga bo zagotovo motiviralo, da bo več delal.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2693765

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[sopranos]
> [rename]
> In koliko boste dvignili plače na Financah?
>
> #put your money where your mouth is :-P

Glede na to, da število zaposlenih stalno zmanjšujejo, prav tako tudi prihodke, kar malo dvomim v to.

Sploh pa me zanima kako lahko nek časopis poveča produktivnost?
Na precej načinov...

- digitalna prodaja narocnin namesto telefonske
- multi-channel uporaba vsebine
- izgradnja in uporaba novih distribucijskih kanalov za vsebino
- opustitev nerentabilnih projektov in fokus na rentabilne
- uporaba novih tehnologij v procesih
- organizacijske spremembeme
- in ja, manjsi prostori tudi, tudi to povecuje produktivnost...

Zakaj bi bil medij kakorkoli drugačen od ostalih firm?

OK, razen tega, da je v medijih proizvodni obrat obicajno relativno mocejsi v organizaciji kot v kaksnih drugih firmah, poleg tega pa pogosto se precej konservativen in nepripravljen na spremembe :) Ampak mi smo glavni del te poti ze kar nekaj casa nazaj prehodili.

Strani: 1