6 min
Dnevnik: za Fotono bi lahko iztržili milijardo evrov
57 min
Kako sem ugotovila, da mi ne dela daljinsko odčitavanje elektrike 1
12 ur
Najbolj brani članki danes
13 ur
Vlada za direktorico statističnega urada imenovala Apolonijo Oblak Flander
14 ur
Tesla zaradi varnostnih razlogov odpoklicala model poltovornjaka
15 ur
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier. Trije sodniki menijo, da je taka "grožnja" protiustavna 6
15 ur
Bruselj: platforme Pornhub, Stripchat in Xvideos bodo morale izpolnjevati najstrožje obveznosti EU 4
15 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani 1
15 ur
Petrolovi delničarji o dividendi 23. maja
16 ur
Ko se upokoji vodja gradnje
17 ur
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
17 ur
DZU vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
18 ur
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
18 ur
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
18 ur
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov 2
18 ur
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
19 ur
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
19 ur
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
20 ur
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
20 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Sloveniji smo bolj srečni. A še zelo revni.

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: V Sloveniji smo bolj srečni. A še zelo revni.
[#2693665] 19.01.18 11:10 · odgovor na: gobim (#2693645)
Odgovori   +    6
[gobim]
> [FIN-311684]
> Da smo danes bolj srečni lahko zahvalimo Janša – Šušteršičevem Zujfu, ki je ustavil javnosektorsko uničevanje Slovenije. Vse naslednje vlade so se šlepale na z Zujfom določenim uravnovešenim deležem BDP, ki pripada javnem sektorju. Z Zujfom si je proizvodni in ustvarjalni del družbe, ki je v gospodarstvu, oddahnil in dobil zalet za sedanji vzpon. Cerarjeva vlada je oz bo s popuščanjem javnem sektorju kmalu finančno stanje pripeljala v predzujfovske čase, če pa še javnem sektorju iz helikopterja vrže z ničemer zasluženo milijardo smo gotofi, niti Zujf 2 nas ne bo rešil, potrebovali bomo Zujf 3,4,5...

Ma kakšen ZUJF? Janša in Šušteršič sta z nepremišljenim nesorazmernim zategovanjem močno poslabšala gospodarsko situacijo, ubila domče povpraševanje in povzročila nepotreben padec BDP in davčnih prihodkov. Z nepremišljenimi izjavami pa temeljito sesuvala credit rating Slovenije. Šušteršič je, vem ker sem imel priliko opazovati stvari od blizu, temeljito zamočil snacijo slovenskega bančnega sistema in posledično povzročil več kot milijardo škode. Tako slabega finančnega ministra kot je bil Šušteršič, Slovenija še ni imela. Da o Janši ne govorimo. Z nebrzdano kreditno ekspanzijo med 2004 in 2008 (mimogrede gre za najhitrejšo kreditno ekspanzijo v tem obdobju v evrozoni, obseg kreditov nemenjalnemu sektorju se je povečal skoraj za 3 X!!) je temeljito sesul makroekonomsko trdnost države. Dodaj še Marka Kranjca in boste dobili verjetno makroekonomsko najbolj škodljivo trojico v novejši slovenski zgodovini
Se ti zdi sedanji delež BDP, ki si ga je javni sektor že prigrabil oz.če si z novo milijardo prigrabi še novih 2,5% BDB bolj ekonomsko upravičen od tistega, ki ga je imel z Zujfom? Se ti zdi ekonomsko upravičena uvedba novih davkov oz. zvišanje že obstoječih davkov za zvišanje plač zaposlenim v javnem sektorju? Mogoče si pozabil, država in vlada svojega denarja nima, lahko le nekom vzame in drugemu da, seveda lahko se tudi zadolži.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2693665

Strani: 1

gobim sporočil: 583


Se ti zdi sedanji delež BDP, ki si ga je javni sektor že prigrabil oz.če si z novo milijardo prigrabi še novih 2,5% BDB bolj ekonomsko upravičen od tistega, ki ga je imel z Zujfom? Se ti zdi ekonomsko upravičena uvedba novih davkov oz. zvišanje že obstoječih davkov za zvišanje plač zaposlenim v javnem sektorju? Mogoče si pozabil, država in vlada svojega denarja nima, lahko le nekom vzame in drugemu da, seveda lahko se tudi zadolži.
Delež javnega sektorja v BDP v ničemer ne odstopa od primerljivih držav OECD. Sam po sebi sploh ni problematičen. Se pa lahko pridružim Tvoji skrbi za učinkovito porabo davkoplačevalskega denarja. Vsekakor bi se dalo zelo veliko narediti. Zakaj se ne? Po mojih izkušnjah je problem v politiki veliko bolj kot v uradnikih. Pod dobrim vodstvom je tudi njihova učunkovitost lahko bistveno večja. S tem , da ne moremo posploševati zadev. V marsikaterem sektorju slovenska država dela zalo dobro, v marsikaterem ne.

Je pa treba razumeti tudi ljudi. Marsikaj se jim je obljubilo, marsikaj podpisalo, tisti, ki se zavez praviloma ni držal, je bila država. Sicer pa , če je bil kdaj ugoden trenutek za dvig plač, je to zdaj. Država ima že leta rekorden presežek v plačilni bilanci, izravnan proračun in zelo zdravo rast. Ko govorim o dvigu plač, mislim o zmernih odstotkih. Vsekakor v mejah, ki ne ogrožajo makroekonomske stabilnosti.
Prav tako menim, da odpuščanje v državnem sektorju ne bi smelo biti tabu. Še posebno ne sedaj, ko so razmere na trgu dela ugodne.

Strani: 1